Пилотът на Ферари Шарл Льоклер спечели Гран при на Монако във Формула 1, като тръгна от първа позиция и в нито един момент не даде поводи да конкурентите му, че могат да го изместят от върха. Това бе пета победа в кариерата на Льоклер, като тя е по-специална, тъй като е у дома. През последните 5 години най-доброто му постижение в Монако бе четвърто място, а три пъти той дори не беше финиширал.
Льоклер даде най-добро време - 2:25.14.759 часа. Втори завърши австралийският пилот на Макларън Оскар Пиастри, който е на 7,152 секунди зад лидера, а трети е вторият пилот на Ферари - испанецът Карлос Сайнс, над 7.585 секунди зад Льоклер.
Гран при на Монако, което е осмото състезание от календара на Формула 1 през сезона, бе прекъснато веднага след старта, след като стана верижна катастрофа между няколко болида. В инцидента участвата мексиканският пилот на Ред Бул Серхио Перес, както и Кевин Магнусен (Дания) и Нико Хюлкенберг (Германия) с Хаас. Тримата излязоха невредими от болидите си, които обаче пострадаха сериозно.
Състезанието бе спряно, за да се почисти пистата и бе подновено със същата стартова решетка, като поведе монегаскът Шарл Льоклер с Ферари пред австралиеца Оскар Пиастри с Макларън и втория пилот на Ферари Карлос Сайнс (Испания), на когото бе разрешено да стартира трети, въпреки че спука гума преди инцидента. На повторния старт не тръгна и французинът от Алпин Естебан Окон, чийто болид също пострада при необмислена маневра на пилота, довела до инцидент със съотборника му Пиер Гасли. Окон бе наказан и на следващото състезание в Канада да тръгне с пет позиции по-назад, тъй като бе признат за виновен за катастрофата.
По улиците на Монте Карло изпреварванията са много трудни, на в първите обиколки пилотите бяха наредени по стартов ред, като само намаляваха разликите помежду си.
Първото изпреварване в княжеството бе едва в 53-ата обиколка и бе дело на финландеца Валтери Ботас със Заубер, който изпревари американеца Лоуган Сърджант (Уилямс) на завоя "Мирабо".
Малко по-късно канадецът Ланс Строл спука гума на един от шиканите. Той обаче се върна с новите гуми и успя да изпревари китаеца Чжоу и Сърджант.
Шампионът Макс Ферстапен (Нидерландия) с Ред Бул, който се движеше шести, се активизира към края и намали разликата от петия Джордж Ръсел с Мерцедес на по-малко от 2 секунди.
В края на състезанието Шарл Льоклер ускори темпото и направи сериозна разлика с Оскар Пиастри. Той премина първи, като флага на финала бе размахван от капитана на френския национален отбор по футбол Килиан Мбапе.
Емоцията на Льоклер бе невероятна след всичките мъки на тази писта през последните години. "Днес е голям ден! Просто не мога да опиша какво чувствам. Благодарен съм на семейството ми и на всичките приятели, които не спираха да ме подкрепят тук", каза развълнуваният монегаск след победата.
ЦСКА проведе занимание като част от подготовката за предстоящия бараж срещу Арда в Кърджали за участие в УЕФА Лига на конференциите. Тренировката на клубната база в Панчарево стартира с упражнения във фитнес залата, след което футболистите се готвиха на тренировъчен терен 3. След стандартната загрявка, играчите преминаха към подавания в..
Трикратният шампион Новак Джокович спечели с 6:3, 6:2, 7:6(1) срещу французина Корентен Муте и се класира за третия кръг на откритото първенство по тенис на Франция. Сърбинът спаси сетбол в третата част и спечели десет от последните 11 точки, преди да сложи край на двубоя след три часа и 5 минути. Носителят на 24 трофея от Големия шлем..
Баскетболистите на Черно море Тича надиграха състава на Рилски спортист с 89:85 точки в зала "Конгресна" на ДКС във Варна в третия мач от финалната серия за титлата в първенството. За шампионите от Самоков това е първо поражение в серията, но те водят с 2:1 победи и продължават да бъдат на един успех от защита на миналогодишната титла...
Даниел Генов се разписа в края на първото полувреме и Ботев (Враца) запази елитния си статут в българския футбол, след като спечели с 1:0 баража за оставане в елита срещу третия в класирането на Втора лига Пирин (Благоевград). Ботев владееше играта през първото полувреме. Още в 12-ата минута Красимир Костов отрази опасен удар на Даниел..
Лидерът в генералното класиране Исак Дел Торо завърши в основната група 18-ия етап от колоездачната обиколка на Италия, спечелен от германеца Нико Денц. Състезателят на "Ред Бул - Бора", който записва пета победа в Джирото, завърши на първата позиция с време 3:12.07 часа, следван от италианеца Мирко Маестри с 1:01 минути пасив. Дел Торо,..
Досегашният старши треньор на футболния Локомотив (Сф) Ратко Достанич се завръща изцяло на позицията си главен методист на ДЮШ в клуба. От самото начало уговорката между двете страни бе Достанич да се опита да спаси отбора и после да се завърне начело на школата, която остава приоритет за клуба. А сърбинът се справи с тежката задача отлично, пишат в..
Вицешампионката от 2022 Коко Гоф преодоля втория кръг на Откритото първенство по тенис на Франция, след като спечели с 6:2, 6:4 срещу чехкинята Тереза Валентова. В следващия си мач американката ще срещне друга чешка тенисистка - Мари Боузкова, която отстрани британката Сонай Картал след 6:1, 6:4. Гоф, която достигна до четвъртфиналите на..
" Когато изграждахме структурите на ДПС през 1990 г. Чакъров, Местан, Адемов и Аталай ги нямаше . Те и още хора се криеха под масата, защото тогава..
" Ахмед Доган сам си създаде "чудовище" и това "чудовище" изяде собствения си създател". Това каза пред БНР Танер Алимолла , лидер на партия ДОСТ:..
" Тази работа е много трудоемка, но не е вярно, че в България никой не я работи ", изтъкна в интервю за предаването "Хоризонт до обед" д-р Кристина..