Близо 200 грузински неправителствени организации обявиха, че отказват да спазват закона за "чуждото влияние", който беше приет вчера от парламента по инициатива на управляващата партия, въпреки масовите протести в страната, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
"Руският закон няма да работи в нашата страна и ще остане празен лист хартия, който никой няма да спазва" казаха в съвместно изявление неправителствените организации.
Грузинската опозиция се опасява, че този закон ще бъде използван за потискане на всяко противопоставяне на режима, какъвто беше случаят с подобен руски закон, отбелязва Франс прес.
Пътната полиция в Гърция въвежда мерки по контрол на трафика във връзка със засиленото движение в следващите дни. В понеделник е неработен ден поради църковния празник Свети Дух. Увеличен трафик очакват пътните полицаи още от тази вечер. От утре сутрин се забранява движението на товарни автомобили с тонаж над 3,5 т на изходните артерии на..
Общината Сапарева баня организира в този час среща с представители полицията, Регионалната дирекция по горите, НАП, ДАИ и други институции, заради забраната през летния сезон за движение на джипове и АТВ-та до Седемте рилски езера. По време на срещата ще бъде обсъдена организацията по контрола за нарушители. След срещата се очаква..
Протестите на "Възраждане" срещу въвеждане на еврото не притесняват лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, който уточни, че тепърва предстои много конкретна работа. "Напротив, в Европа виждат с какво се борим. В Европа виждат, че Костадинов и Петков работейки в ансамбъл - единият с протести на улицата и блокиране на парламента, а другият с искане на..
Стачка на журналистите в Гърция спря излъчването на всички телевизии и радиа. От 5 часа тази сутрин в 24-часова стачка са журналистите от всички медии. Протестът е организиран от журналистическия синдикат с искане за справедливо заплащане и колективни трудови договори. В изявлението на синдиката се посочва, че исканията включват минимална..
43 деца не са приети в първи клас в нито едно от училищата в Благоевград, а причината за това е, че родителите са посочили само едно от възможните три желания. Заради по-големия брой на първолаците ще се наложи паралелките да са с повече деца. За първи път община Благоевград приложи електронна система за прием в 1-ви клас, разработена от..
Товарен влак е дерайлирал в междугарието на селата Кермен и Коньово, в област Сливен, съобщава Сливен инфо. От БДЖ информират, че временно движението на пътнически и товарни композиции в участъка е преустановено. Очаква се дерайлиралият вагон да бъде изтеглен на гара Кермен. Междувременно ще бъде извършена проверка за възможни повреди по..
С 64 гласа "за", 44 "против" и 93 "въздържал се" парламентът отхвърли предложението на Хамид Хамид от ДПС-Ново начало да се обсъди свалянето на депутатските имунитети на депутатите от "Възраждане" Славчо Крумов, Ивайло Чорбов, Йордан Тодоров и Никола Димитров. Хамид критикува поведението на парламентарната група на ГЕРБ-СДС, които се въздържаха..
Всички контролни органи да приложат правомощията си от този момент до 1 август т. г. за контрол на цените и необосновано повишение . Това призова..
Туристическият сезон е пред провал след срутването на участък от пътя Михалково – Кричим. В момента през участъка минават автомобили до 3.5 т...
Започна събирането на подписи срещу изграждането на нов участък на улица по продължението на "Тодор Икономов" през зелените площи зад блок 131 А в..