Рафинерията в руския град Новошахтинск до източната граница на Украйна е спряла работа вследствие от атака на украински дрон, твърдят източници на агенция Ройтерс.
Новошахтинск се намира в Ростовска област, до източната граница на Украйна. През миналата година там се води преработени 4,8 милиона тона нефт. Дронът е причинил пожар в завод вчера сутринта. От ръководството на предприятието са отказали коментар, но според източниците на Ройтерс, атаката е извадила от строя и двете основни производствени мощности в Новохатинск. Поправките ще отнемат поне три седмици.
Ограничения в потреблението на ток са в сила от снощи в цяла Украйна, въпреки рекордния внос от съседните Румъния, Полша и Унгария. Страната не е била в по-тежко положение, откакто започна руското нашествие.
Според "Файненшъл таймс", от края на март досега руските ракети и дронове разрушиха или извадиха от строя повечето топло- и водни централи в Украйна.
Русия определя ударите по гражданска инфраструктура като справедливо възмездие за атаките по нейните рафинерии и като начин да обезсили украинския военнопромишлен комплекс.
Освен това, запитани от "Файненшъл таймс" експерти, прогнозират, че украинското ръководство ще бъде принудена да наложи идната зима крайно непопулярни тарифи за цената на тока.
Искаме религията да бъде изучавана като всеки друг учебен предмет , който съвременното общество разбира и има понятия за него. Това каза пред БНР ставрофорен иконом Василий Сарян от столичния храм "Преображение Господне" и обясни: "Ако преди 100 години е имало едни предмети, сега има други, защото имаме знанията за много повече неща от този..
Летните горещини и липсата на водоприток от река Дунав от 2023 година насам поставиха под заплаха едно от най-ценните природни богатства у нас – биосферният резерват "Сребърна". Преди месец нивото на водата в едноименното езеро беше спаднало до около половин метър при нормален стоеж от три метра . Сериозна заплаха за резервата "Сребърна"..
Разговорите между руския президент Владимир Путин и специалния американски пратеник Стив Уиткоф, които продължиха около три часа, са били полезни и конструктивни, заяви след края на срещата външнополитическият съветник в Кремъл Юрий Ушаков, цитиран от Ройтерс и ТАСС. Спецпратеникът на Тръмп Стив Уиткоф пристигна в Москва Двамата са..
Липсата на достатъчно работна ръка и силното частно потребление са основните причини за инфлацията. Това става ясно от втория брой на "Икономическия преглед" на БНБ за годината. Данните в него са до 9 юли. Годишната инфлация, измерена чрез хармонизирания индекс на потребителските цени -т. е. европейската методология, възлезе на 2.9% през май..
Уникални 15-килограмови каменни гюлета за катапулти са открити по време на археологическите разкопки на Перперикон. Те са били използвани във войните между България и Византия от 12-14 век. Ръководителят на проучването професор Николай Овчаров определи находката като "средновековния аналог на артилерийската система Хаймарс". Освен тях са..
Тричленен съвет на директорите ще управлява държавното дружество "Магазин за хората". Очаква се първият магазин да бъде открит през септември в Пловдив. Все още не е ясно колко общо ще са търговските обекти, в които ще се продават български стоки с ограничена надценка. Кабинетът създаде държавно дружество "Магазин за хората" Като..
Християнският празник Преображение Господне събра десетки вярващи в храм "Св. Атанасий" в местността Варадил край Смолян. Манастирът е построен през 1870 г. По установена традиция, на 6 август манастирът чества Преображение Господне, а на 2 май отбелязва храмовия си празник - Летен Атанасов ден. След празничната служба отец Живко..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
" Има цял букет от руски имоти в страната, за които не е ясно по какъв начин са придобити и защо са собственост на руската държава . След серия наши..