Гражданско движение "БОЕЦ" внесе до Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС) сигнал за действия "на представящия се за полковник" Николай Георгиев Марков, който е бивш служител на НСО и бе избран за депутат от ПП "Величие", съобщиха от БОЕЦ.
В сигнала се казва:
"…На 16 юни 2023 г., в публична страница в социалната мрежа Facebook с име "Николай Марков" е публикуван следният текст:
"Според тях, аз не правя нищо! А според мен, те. Всеки ден получавам по разузнавателни канали десетки клипове за износ на всякакви оръжия за Украйна. Не ги пускам в мрежата по много причини. Изпращам ги по засекретен канал директно в Москва, за сведение и разпореждане. Моята работа си я върша както виждате, нищо не ме спира. Но си мисля друго! Защо структурите на "Възраждане" мълчат като риби по темата? Те не виждат ли какво се случва в техните общини или нямат видео камери? Защо не показват тези неща от парламентарната трибуна? А по други начини? Някаква съпротива да виждате?".
"Страницата е легитимирана със снимка на Николай Георгиев Марков и по публична информация е негова и се администрира и списва лично от него", допълват от БОЕЦ.
Според тях, в текста на публикацията се съдържат данни, че Марков "събира и получава от неизвестни лица и източници разузнавателна информация, свързана с военната помощ, която България изпраща за Украйна, или поне така твърди той. Същият заявява, че това му е работата и че изпраща тази информация по засекретен канал директно в Москва, явно на руските разузнавателни служби".
"БОЕЦ" иска от ДАНС "задълбочена и всеобхватна проверка на представените данни и информация за шпионаж в полза на Русия", както и "да се предприемат незабавни действия предвид, че Николай Георгиев Марков е избран за депутат и след встъпване в длъжност ще разполага с достъп до класифицирана информация, включително и до доклади и информация на българските разузнавателни служби и на българската армия".
"БОЕЦ" изисква ДАНС да провери дали ПП "Величие", на която Николай Марков е един от лидерите, е свързана с дейност в полза на Русия, и/или с някакви икономически, финансови и други престъпления от общ характер.
Около 2000 зрелостници не са се явили на днешния ДЗИ по български език и литература, съобщи министърът на образованието Красимир Вълчев. Тази бройка, според него, е по-голяма, отколкото през миналата година. Матурата: Съчинение по творба на Емилиян Станев или есе – "Животът - колело или стълба" Преди приключване на изпита в МОН има..
Само един кандидат има за кмет на село Дълги дел, община Георги Дамяново. Частичният избор ще се проведе на 15 юни. До частичния вот се стигна, след като досегашният кмет на Дълги дел Мирослав Митов се оттегли по собствено желание. С указ президентът на страната назначи частичните избори да са на 15 юни. Само един е кандидатът за кмет на..
Молебен по повод 13-годишнината от земетресението ще бъде отслужен в Перник на 22 май. Богослужението ще започне в 10 часа пред централния пернишки храм "Св. Иван Рилски". Ще бъде раздаден и курбан. В 3 часа на 22 май 2012 година трус с магнитуд 5.8 събуди Перник. Инж. Димитър Куманов: Нашата държава е абсолютно неподготвена за реакция..
В Румъния и ма очакване за обновление на политическата класа и за реформа. Това обясни пред БНР Владимир Митев, Радио България, автор в сайта "Трансгранични разговори". В Румъния започнаха преговори за съставяне на ново правителство "Има интересни наблюдения за това, че определена гражданска енергия е подкрепила Никушор Дан"...
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че на срещата си в Истанбул преди дни е призовал турския президент Реджеп Ердоган да се положат усилия за изгодни за двете страни условия, при които да бъде прекратен договорът с "Боташ": "И ако в рамките на добросъседството не се прояви воля и от страна на турската страна и това им казах на колегите там:..
Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов обвини изпълнителната власт, че не защитава интересите на България в спора ѝ с РСМ. Повод за изказването му стана вчерашното обсъждане в ЕП на доклада за напредъка на преговорите на Скопие за членство в ЕС. Костадинов призова за обединение на българските евродепутати, за да бъдат защитен българският..
"В България ежегодно се събират и преработват около 15 000 тона билки и 90% от тях се изнасят" - това каза министърът на земеделието Георги Тахов по време на официалната церемония по откриването на "Международния ден на чая - 2025“, която се проведе в град Ханджоу, Китайска народна република. У нас се събират над 200 вида билки, намиращи широко..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Към 19 часа ще излезем с официално решение за прекратяване на блокадата на градския транспорт в София. Нека първо минат комисиите на СОС,..
Репортаж на Латинка Светозарова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.