Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Служебното правителство назначи седем нови областни управители

Със същото решение на МС са освободени заемащите досега длъжността

Заседание на служебното правителство, ръководено от Димитър Главчев.
Снимка: БТА

Седем нови областни управители са назначени от служебния кабинет, става ясно от съобщение на правителствената пресслужба.

Те ще ръководят областите Враца, Монтана, Разград, Смолян, Стара Загора, Шумен и Ямбол, като със същото решение са освободени досега заемащите длъжността.

От съобщението излиза, че Севджан Съдкъев, чиято оставка от Надзорния съвет на Агенцията за публични предприятия и контрол Народното събрание отказа да приеме, е назначен за управител на област Разград. 
Ето и информацията за новите областни управители, която пресслужбата на МС предостави:

Област Враца

За областен управител на област Враца е назначен Николай Николов. Той е финансист по образование. От 2023 г. е заместник областен управител на област Враца.

Преди това е работил шест години в същата областна администрация в сферата на административния контрол и регионалното развитие.

Област Монтана

Калин Хайтов поема поста областен управител на област Монтана. Досега той е заемал длъжността заместник областен управител в същата област.

Калин Хайтов е бил преподавател в професионалната гимназия "Проф. арх. Стефан Стефанов" в Монтана. Завършил е Русенския университет "Ангел Кънчев". 

Област Разград

За областен управител на област Разград е назначен Севджан Съдкъев. Притежава богат административен опит. Придобива образователно-квалификационна степен "Магистър" по специалността "Индустриален мениджмънт" от Русенския университет "Ангел Кънчев". 

Област Смолян

Румен Пехливанов е назначен за областен управител на област Смолян. Той е икономист по образование. Притежава дългогодишен управленски опит.

В периода 2001 г. – 2023 г. е бил кмет на община Рудозем, а между 2003 г. и 2007 г. – председател на Общинския съвет в същата община.

Област Стара Загора

За областен управител на област Стара Загора е назначен Методи Марков. Притежава образователно-квалификационна степен "Магистър" по специалността "Публична администрация" от Академията на МВР в София. 

Той е дългогодишен служител в системата на МВР. От 2011 г. до 2018 г. е зам.-кмет на община Мъглиж. 

Област Шумен

Бейнур Ахмед е назначен за областен управител на област Шумен. Близо 15 години работи в община Шумен, а от 2013 г. до 2015 г. е главен секретар на Областната администрация Шумен.

Завършил е ШУ "Епископ Константин Преславски".

Област Ямбол

За областен управител на област Ямбол е назначен Николай Костадинов. Той е с висше юридическо образование.

От 2023 г. е заместник областен управител на област Ямбол. Преди това, близо седем години е бил старши юрисконсулт в Инспекция по труда – Ямбол.

На 26 юни т.г. служебният кабинет назначи четирима нови областни управители – на Кърджали, Пловдив, Търговище и Хасково.

По публикацията работи: Мария Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Доц. Йорданка Узунова

Доц. Йорданка Узунова: В България се създаде политика на неравнопоставеност на медицинските специализации

С какви проблеми се сблъскват лекарите и пациентите в Италия може да чуете в репортажа на Елена Шаханова.

публикувано на 07.07.25 в 11:35

7-годишно дете с опасност за живота след инцидент с АТВ

7-годишно дете е с черепно-мозъчна травма и опасност за живота след управление на незаконно АТВ. Инцидентът е станал снощи в еленското село Мaрян. По първоначална информация, 40-годишният баща на детето му е дал да управлява нерегистрираното си по надлежния ред превозно средство. На него е било качено и 5-годишното братче на пострадалото момче...

публикувано на 07.07.25 в 11:30

ТЕЦ "Бобов дол" е спрял работа за две денонощия

ТЕЦ "Бобов дол" спря работа за две денонощия - от петък вечерта, а от тази сутрин работи, каза за БНР изпълнителният директор на дружеството инж. Чавдар Стойнев. Пътуващи по направлението Кюстендил-Дупница сигнализираха за запрашеност в района на централата. Няма такъв проблем, коментира по този повод инж. Стойнев. Съдът потвърди поредна глоба..

публикувано на 07.07.25 в 11:04

Пловдивският общински съветник Николай Гюров напуска ПП

Пловдивският общински съветник Николай Гюров напусна "Продължаваме промяната", но остава в местния парламент като независим съветник. Това съобщи самият той. Гюров посочи, че решението е взето след дълго обмисляне, а мотивът му е, че не може да бъде част от нещо, в което вече не вярва.  Освен това по думите му партията се превръща точно в това,..

публикувано на 07.07.25 в 10:54

Разраства се скандалът с източване на евросубсидии в Гърция

В Гърция се разраства скандалът с източване на европейски субсидии. Вече започна и разследване за пране на пари на висши държавни служители. Гръцката служба за борба с прането на пари започва от днес разширено разследване за скандала с източване на средства от европейски субсидии. Искат оставката на гръцкото правителство след разкритата..

публикувано на 07.07.25 в 10:46
Роман Старовойт

Путин уволни министъра на транспорта

Руският министър на транспорта Роман Старовойт е уволнен с указ на президента Владимир Путин, съобщават медиите в Москва. "Да бъде освободен Роман Владимирович Старовойт от поста министър на транспорта на Руската федерация", се казва в документа, подписан от държавния глава. Мотиви не се посочват, а указът влиза в сила от днес. Старовойт..

публикувано на 07.07.25 в 10:36
Премиерът на Словения Роберт Голоб

Словенският премиер понесе неочакван удар, партии от коалицията обединиха сили с опозицията

Премиерът на Словения Роберт Голоб понесе неочакван удар в парламента, след като двете по-малки партии от управляващата коалиция обединиха сили с консервативната опозиция и подкрепиха предложението за консултативен референдум по въпроса за увеличаване на разходите за отбрана, съобщава информационният сайт "Словения таймс". Предложението за..

публикувано на 07.07.25 в 10:28