Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кирил Петков за разцеплението в ДПС: Това е разграждане на модела "Пеевски"

Кирил Петков
Снимка: БГНЕС
Чуй новината! Чуй новината:

Съпредседателят на "Продължаваме промяната" - "Демократична България" Кирил Петков видя в противопоставянето на Делян Пеевски и Ахмед Доган начало на разграждане на модела "Пеевски".

"Това, което виждаме е, че не е само индивидуална битка. Това е бавното, явно разграждане на модела Пеевски. Тук не говорим за човека Пеевски, говорим за модела Пеевски", коментира Петков.

Бившият министър на правосъдието Надежда Йорданова поиска главният прокурор Борислав Сарафов и разследващите органи да се сезират заради съдържащите се в писмото на Доган данни за "мутренски подходи за заплашване на семействата ни, за отнемане бизнеса на хората с прокуратурата и полицейските служби". 

"Използват ли се българската прокуратура и българските полицейски служби като бухалки да заплашват хората и за отнемане на бизнес? Това е изключително тревожно за пореден път твърдение. Какво предприемат те? Незабавно, веднага да се направят проверки и да се понесе ясна отговорност. Абсолютно недопустимо е българските правоохранителни органи вместо да защитават хората, да се използват за страхуване и тормоз", каза Йорданова.

По публикацията работи: Ерол Емилов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Европейските здравни власти разследват редица случаи на салмонелоза

Здравните власти и органите за безопасност на храните в Европа разследват зараза на салмонела, свързана с кълнове на люцерна. Между януари 2023 г. и януари 2025 г. са регистрирани 509 души със салмонелоза в девет държави от Европейския съюз и Европейското икономическо пространство. Най-засегнатата държава е Норвегия с 257 случая, следвана от Швеция,..

публикувано на 09.03.25 в 05:32

СЗО: Кръвоизливи и хипертония са основните причини за смърт при бременност и раждане

Кръвоизливи или нарушения с високо кръвно налягане като прееклампсия са водещите причини за смъртност при майките по света. Това сочи ново изследване, публикувано от Световната здравна организация във връзка с Международния ден на жената осми март.  През 2020 година са починали общо 287 хиляди жени заради усложнения, свързани с бременност или раждане,..

публикувано на 09.03.25 в 05:30
Изглед към сградата на британския парламент

Марсалек планирал да използа частни армии за контрол на миграцията в Европа

Ян Марсалек, руският шпионин давал инструкциите на българската шпионска клетка в Обединеното кралство, е планирал да използа частни армии, за да контролира миграцията в Европа, разкрива "Дейли телеграф". Ян Марсалек, укриващият се шеф на опозорената технологична компания Wirecard, планирал да създаде банда от 15 000 наемници, които да контролират..

публикувано на 09.03.25 в 05:20

Кюстендилският зелник предизвика участниците в кулинарно предаване

Кюстендилският зелник, вписан само преди месеци в Националната представителна листа на елементи на нематериално културно наследство - Националната система "Живи човешки съкровища – България“ – 2024", се оказа предизвикателство за участниците в популярното кулинарно реалити предаване Hell's Kitchen – България. Сини и червени, водени, следени и..

публикувано на 08.03.25 в 19:37

Студентки протестираха срещу корупцията и насилието в Сърбия

Студентки в Сърбия отбелязаха Международния ден на жените с улични протести срещу корупцията и осъдиха насилието срещу нежния пол. Студентите в Сърбия протестират почти ежедневно след като бетонна козирка се срути през ноември миналата година на жп гара в Нови Сад и загинаха 15 души. Появиха се съмнения, че ремонтите дейности не са били..

публикувано на 08.03.25 в 19:16

Локализирани са двете огнища на пожара в община Сатовча

Локализирани са двете огнища  на пожара, който обхвана общински гори и земеделски площи на територията на община Сатовча. Засегнати са над 10 декара иглолистни насаждения. Двата пожара са възникнали в ранния следобед, в землището на сатовчанското село Плетена, съобщиха  от Югозападното държавно предприятие. Незабавно са сформирани екипи..

публикувано на 08.03.25 в 18:56

Атанас Атанасов: Ще отстояваме позицията си, че в бюджета има заложени корупционни канали

При второто четене на бюджета в НС ще отстояваме позицията си, че в основния закон на страната има заложени корупционни канали. Ще внесем и нови предложения. Това заяви пред журналисти в Пловдив лидерът на ДСБ и зам. председател на парламента Атанас Атанасов.   "Създадена е корупционна дупка, която е за около 7 милиарда лева. Това са пари,..

публикувано на 08.03.25 в 18:08