Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Костадинов: Волгин ще е говорител на групата на "Европа на суверенните нации" в ЕП

Предстои да бъде учредена нова европейска партия

Петър Волгин
Снимка: БГНЕС

Лидерът на партия „Възраждане“ Костадин Костадинов определи като исторически пробив създаването на новата група в Европейския парламент - "Европа на суверенните нации":

"В тази група "Възраждане" е втората политическа сила след "Алтернатива за Германия". По тази причина ние имаме заместник-председател на групата. Това е Станислав Стоянов. И предстои Петър Волгин да стане говорител на групата, който ще говори от името на цялата парламентарна група пред вашите колеги в Европейския парламент. Отделно от това, предстои още по-важна стъпка - до, може би, края на септември, най-късно средата на октомври, трябва да бъде учредена и европейска политическа партия, европейска суверенистка партия".

Следващата седмица "Възраждане" ще внесе в Европейския парламент петиция и декларация за провеждане на референдум за запазване на българския лев:

"Нашата парламентарна група - "Европа на суверенните нации" - естествено напълно подкрепя тази наша инициатива. От днес започнахме да водим разговори с групата на Орбан - "Патриоти за Европа", за да ни подкрепят и те".

Костадинов добави, че целта е да бъдат защитени  българските национални интереси.



По публикацията работи: Венцислав Василев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Премиерът отговори на депутатско питане за водата от Арда за Гърция

Целта на българската страна е търговското споразумение с Гърция за използване на водите на р. Арда е да е взаимоизгодно. Това заяви от парламентарната трибуна премиерът Росен Желязков. Той отказа да разкрие подробности с каква позиция ще влезе в преговорите българското правителство, но уточни докога ще продължи компенсацията ни с електроенергия:..

публикувано на 13.02.25 в 14:11
Мястото на инцидента в Мюнхен.

Над 20 са пострадалите при нападението с кола в центъра на Мюнхен

Властите в Мюнхен определиха нападението с кола в центъра на баварската столица като "предполагаема терористична атака". Извършителят, който се вряза с автомобил в група хора в центъра на Мюнхен, е афганистанец, известен на полицията и криминално проявен. Той е арестуван. Предстои властите да установят статута му на пребиваване в Германия...

публикувано на 13.02.25 в 14:08

Нощният градски транспорт в София остава

Нощният градски транспорт в София няма да спре. Общинските съветници, които подкрепяха решението от 16 януари, не успяха да съберат 31 гласа. "Сега гледахме повторно решението за спиране на нощния градски транспорт, защото беше върнато от кмета. Законът предвижда, че когато кметът наложи вето и върне за второ разглеждане едно решение, то..

публикувано на 13.02.25 в 14:00
Олег Асенов

Олег Асенов оглави "Националното тол управление"

Със заповед на председателя на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" инж. Йордан Вълчев за директор на "Националното тол управление" от днес е назначен инж. Олег Асенов. Росен Желязков поиска кадрови промени в ръководството на ТОЛ управлението Той е професор по Компютърни мрежи и комуникации и доктор..

публикувано на 13.02.25 в 13:53
Десислава Желязкова - директор на Дирекция образование в Столична община

В петък училищата в София, в които няма парно, ще учат дистанционно

В петък училищата в столичните райони, в които няма парно заради аварията в Столичната Топлофикация, ще учат дистанционно.  Ако няма отопление и в понеделник, дистанционното обучение ще продължи. Това обясни Десислава Желязкова - директор на Дирекция образование в Столична община. "Детските градини имат организация и продължават своята..

публикувано на 13.02.25 в 13:48
Джевдет Чакъров

Чакъров с критики към БСП, ИТН и ГЕРБ - не подкрепили създаване на комисия за Пеевски

Съпредседателят на ДПС Джевдет Чакъров критикува БСП, "Има такъв народ" и ГЕРБ за това, че не подкрепиха създаването на парламентарна комисия, която да провери Делян Пеевски. Чакъров е на мнение, че управлението трябва да остане и този кабинет има важни цели, които трябва да свърши.  Той припомни, че от ДПС около Доган са излезли с ясни..

публикувано на 13.02.25 в 13:20
д-р Симона Велева

Симона Велева: Промени в Закона са необходими, защото сме в нова реалност на медийната среда

Идеята да се обвърже финансирането на обществената мисия на БНР и БНТ, не е нещо ново. 5 години минаха, откакто беше разработена и има готов проект на Закон , но промените тогава не минаха. 5 години по-късно ние сме пред една нова реалност, каза председателят на СЕМ Симова Велева в интервю пред БНР. "Европейският акт за..

публикувано на 13.02.25 в 13:10