Над 60 горски служители, пожарникари и военни спряха навлизането на пожара от Гърция в България, буквално на граничната бразда. Разпространението на огъня засега е овладяно, но ситуацията продължава да е опасна.
Истинско геройство и висок професионализъм са показали горските служители и пожарникарите в последните няколко часа.
След като на гръцка територия в планината Славянка гасенето на огъня от въздуха е прекратено заради лоши метеорологични условия, вятърът разпалва пожара като върхов и го пренася към българската част на планината.
Нашите огнеборци успяват да го спрат буквално на граничната бразда.
Сериозен проблем продължава да създава вятърът в района, който сменя посоката си.
Към момента опасност за хората в близките населени места и домовете им няма.
През цялата нощ дежурни екипи ще останат на място, заявиха от оперативния щаб, който утре сутринта ще заседава, за да се вземе решение за последващи действия.
Постоянно се поддържа комуникация и с гръцките власти за ситуацията с пожара там.
Всички очакват да се сбъдне прогнозата за дъжд, който преди малко заваля, но за кратко.
До момента огнената стихия е изпепелила над 15 хиляди декара гора в планината Славянка на гръцка територия.
Ремонтират се изцяло 2,1 км по международния път към ГКПП-Олтоманци и Сърбия при кюстендилското с.Соволяно. Трасето беше разкопавано тотално заради ВиК ремонти, които приключиха за около 2,7 мил. лева. Скоростта в участъка е ограничена на 30 км в час. Изземва се, фрезова се, изцяло старият асфалтов износващ пласт - от бордюр до бордюр, след..
След множество сигнали за струпан фрезован асфалт на опасно близко разстояние от коритото на река Тунджа край сливенското село Крушаре започна неговото премахване. Асфалтът е от ремонтираните 11 километра от автомагистрала "Тракия" в сливенския участък. Депото край Крушаре е временно, обясниха от Областното пътно управление, а използваната..
Четирима души са арестувани във връзка с трансгранично пране на пари във връзка със спортни мероприятия, част от национални и световни календари на съответните федерации, и свързаните с това залози. Това каза прокурор Ангел Кънев на брифинг на Софийска градска прокуратура, Национална следствена служба и Главна дирекция "Борба с организираната..
Президентът Володимир Зеленски издаде указ за създаване на военна администрация в Одеса. Тя ще бъде оглавена от Серхий Лисак, който бе губернатор на Днипропетровска област, след като президентът отне гражданството на досегашния кмет на черноморския град Генадий Труханов за предполагаемото му притежание на руски паспорт. С това решение на държавния..
Едва 15% от незрящите в трудоспособна възраст у нас имат работа . Това отбеляза председателят на Националното читалище на слепите "Луи Брайл 1928" Йордан Младенов. По случай Международния ден на белия бастун от читалището направиха представяне на млади специалисти със зрителни дефицити , сред които и ИТ специалистът Джовани..
В Германия се разгоря остър политически сблъсък между управляващите социалдемократи и опозиционния Християндемократически съюз заради проектозакона за възстановяване на военната служба. Ще има ли скоро реформа в германската армия, с която да бъдат попълнени липсващите над 60 000 войници? Германският министър на отбраната Борис Писториус..
Семействата на израелски заложници потвърдиха самоличността на три от четирите тела, предадени от "Хамас" днес. Телата на 20-годишният Тамир Нимроди, 53-годишният Ейтан Леви и 35-годишният Уриел Барух са част от последната група върнати заложници. Четвъртото тяло не е на никой от известните заложници, заявиха израелските власти, съобщи..
Видимо е поглъщането на ГЕРБ от "ДПС-Ново начало" . Отдавна се наблюдава по места, че сериозна част от хора на ГЕРБ отиват при Делян Пеевски с мотив,..
Новата сглобка - управляващата четворна коалиция - ще продължи по същия начин - там няма отърване, там има серия от зависимости и нищо няма да се..
"С оперативна хватка на ДАНС се осигурява свидетел, който да бъде ползван от прокуратурата и в последния момент да бъде приобщен по делото на Благомир..