Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Калин Стоянов: Продължават гърмежите след пожара в складовете за фойерверки в Елин Пелин

Калин Стоянов
Снимка: БГНЕС

Продължават гърмежите след пожара в складовете за пиротехнически изделия в Елин Пелин, съобщи министърът на вътрешните работи Калин Стоянов, който е в село Петрово, община Сандански, заедно с премиера Димитър Главчев, във връзка с пожара около българо-гръцката граница.

Той обясни, че районът непрекъснато се наблюдава с дрон с термокамера, който дава информация къде има активно горене. Според него, облитанията с дрон с термокамера са показали, че има много точки в самия склад, в които има изключително висока температура между 150-200 градуса по Целзий - нищо че вчера до късно вечер районът е обливан с вода.


"Предполагам, че в днешния ден няма да се извършват никакви процесуално-следствени действия. Там складът е обезопасен, за което ставаше въпрос. Ще предложат колегите от пожарната отдалече, без да приближават много място, да опитват да обливат самия терен", посочи той.


Министър Стоянов съобщи още, че днес в Национална следствена служба ще бъдат разпитани пожарникарите, които в началото на инцидента са извадили от складовете доц. Петър Шишков и дъщеря му.

По публикацията работи: Явор Римски


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Прокуратурата разследва убийството на куче в столичен квартал

Софийска районна прокуратура образува досъдебно производство за проявена жестокост към куче чрез прегазване. Тежкото криминално деяние е докладвано в преписка на служители на Трето полицейско управление в столицата. По информация на органите на реда  в неделя мъж е прегазил с лек автомобил куче в столичния квартал Разсадника. След..

публикувано на 11.11.25 в 10:02

Проливни дъждове в Гърция, наводнение на о-в Лесбос

Пътна полиция в Гърция предупреждава за наводнени пътни участъци. Лошото време продължава и днес. Проливни дъждове, които продължават и днес, засегнаха голяма част от страната. Те са придружени със силни ветрове, на места падна и градушка. Разруши се бент на река на остров Лесбос. Цял район на острова е с наводнени приземни етажи на къщи..

публикувано на 11.11.25 в 09:56

ЕП и Съветът на ЕС се споразумяха за облекчаване на правилата на Общата селскостопанска политика

Европейският парламент и Съветът на ЕС постигнаха предварително споразумение за облекчаване на правилата за Общата селскостопанска политика. Очаква се мерките да влязат в сила от 1 януари. Основната цел на реформата е да се намалят административните тежести за фермерите в рамките на настоящия програмен период. Земята ще може да запази..

публикувано на 11.11.25 в 09:47

Гърция: Фермерски протести заради неизплатени субсидии

Гръцките фермери започват протести днес в цялата страна за неизплатени субсидии и обезщетения. Фермери от Крит пътуват с фериботи към Атина, за да участват в голяма протестна демонстрация. За подкрепа към тях се присъединяват и от други аграрни райони на страната. С жива верига и техника е блокирано летището в Александруполис, където днес се..

публикувано на 11.11.25 в 09:43
Храм

Вярващи от цялата страна на литургия за празника на Св. Мина в Кюстендил

На 11 ноември православната църква почита Свети Мина - закрилник на семейството. Той е покровител на семейството, закрилник на хората, поели на дълъг път, пазител на бездомните и сираците, на народните лечители и знахари. Закриля жените и им помага да заченат, скрепява браковете. Вярващи от цялата страна пристигнаха за литургията, която се..

публикувано на 11.11.25 в 09:21
Георги Проданов

Георги Проданов: Стресът около бюджета е заради недоверието в правителството

Ключовият проблем около предложението и дебата за бюджета за следващата година е свързан с доверието в управлението, доверието в коалицията - оттам на практика идват всички съмнения . Това мнение изказа пред БНР политологът Георги Проданов. "Най-вече заради това, че е предвиден голям дефицит, с увеличаване на дълга, съответно със..

публикувано на 11.11.25 в 09:14

Комисията за прякото участие на гражданите с изнесено заседание в Перник за детското насилие

Комисията за прякото участие на гражданите, жалбите и взаимодействието с гражданското общество в Народното събрание ще проведе днес изнесено заседание в Перник, посветено на темата за детското насилие. След организираната през септември националната кръгла маса по инициатива на председателя на комисията Росица Кирова, народните представители..

публикувано на 11.11.25 в 08:03