Носителят на 24 титли от Големия шлем Новак Джокович спечели и олимпийското злато.
На финала в Париж сърбинът се наложи над испанеца Карлос Алкарас със 7:6 и отново 7:6, в мач продължил 2 часа и 52 минути.
Така Джокович добави към легендарната си кариера и последното нещо, което липсваше в списъка му от постижения - олимпийския златен медал.
Той е първият тенисист в историята, печелил всяка една голяма надпревара - Australian Open, "Ролан Гарос", "Уимбълдън", US Open, Олимпийските игри и Финалите на ATP, както и "Мастърс" турнирите в Индиън Уелс, Маями, Монте Карло, Мадрид, Рим, Канада (Монреал/Торонто), Синсинати, Шанхай и Париж.
Новак Джокович започна концентрирано и поведе с 1:0 гейма. Още в първото си подаване Алкарас имаше проблеми, като трябваше да отрази една възможност за пробив, която се откри пред Ноле.
Джокович позволи на Алкарас да вземе преднина от 0:30 в третия гейм. Сърбинът събра сили и успя да обърне и отново поведе – 2:1.
Испанецът продължи да бъде колеблив, което позволи на Джокович да стигне до три възможности за пробив.
Шампионът от "Уимбълдън" успя да покаже класата си и стигна до 2:2.
В петия гейм Алкарас от своя страна имаше цели три възможности за брейк, но Джокович се справи с напрежението за 3:2. До 4:4 и двамата бяха убедителни на сервис.
В следващият гейм Джокович отново беше изправен пред трудна ситуация, след като направи двойна грешка и така донесе преднина от 0:30 на Алкарас.
Сърбинът изравни, но в последствие отрази цели пет възможности за брейк и стигна до 5:4.
Следващата възможност да поведе в сетовете бе пред Джокович, който получи мач-пойнт при 6:5, но Алкарас запази концентрация и стигна до тайбрек.
В него Джокович показа голямата си класа и стигна до 7:3.
Втората част далеч не предложи такива емоции. Единствената възможност за пробив бе в полза на Джокович при 1:1 гейма, но Алкарас се измъкна.
Впоследствие и двамата бяха стабилни на сервис и се стигна до нов тайбрек, където Джокович за пореден път показа, че е силен във важните моменти.
Двубоят завърши с негов форхенд уинър по правата за 7:2 и така Джокович стана олимпийски шампион за първи път в кариерата си.

Никол Филипова и Елена Михайлова донесоха втори медал за България от Световното първенство по скокове на батут за младежи и девойки в Памплона (Испания). При 12-годишните сребърната медалистка в индивидуалната надпревара Никол Филипова и четвъртата Елена Михайлова заеха второ място в синхронните скокове с 44.120 точки. На четвърто място се..
Марко Бедзеки води от самото начало до финала и спечели състезанието за Голямата награда на Валенсия в 22-ия и последен кръг от шампионата по мотоциклетизъм в клас Мото GP. 27-годишният италианец за първи път осигури втора поредна победа за отбора на Априля. Миналата седмица Бедзеки спечели убедително Гран при на Португалия, а сега повтори..
Тимът на Олимпиакос срази Промитеас в Патра с 88:64 точки в двубой от 7-ия кръг на гръцкото първенство по баскетбол. Грандът от Пирея продължава да бъде единственият отбор в лигата без поражение от началото на сезона. Звездата на Олимпиакос Александър Везенков направи силен мач, като вкара 18 точки за 20 минути игра. Той добави 6 борби..
Отборът на Португалия разгроми Армения у дома с 9:1 и се класира за финалите на световното първенство по футбол. В другия другия мач от тази 6-та група Република Ирландия спечели драматично с 3:2 като гост срещу Унгария и ще играе бараж за класиране на Мондиал 2026 в Северна Америка. В отсъствието на наказания Кристиано Роналдо хеттрик за..
Отборът на Балкан се наложи над варненския Черно море с 85:72 точки като домакин в „Арена Ботевград“, в среща от 7-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже. Четвъртата поредна и общо шеста победа на ботевградчани ги изкачи на първо място във временното класиране, изпреварвайки досегашния лидер Рилски спортист. Черно море е трети с..
Алберт Попов се класира на 23-то място в първия слалом при мъжете от новия сезон в Световната купа по ски алпийски дисциплини в Леви (Финландия), а Лукас Пинейро Бротен спечели състезанието с резултат 1:50.72 минути (54.13 и 56.59), постигайки първа победа за Бразилия в Световната купа. Попов, който беше 22-ри след първия манш, се нареди 23-ти с..
Най-добрият български състезател Алберт Попов зае 22-а позиция в първия манш от първия слалом при мъжете от новия сезон в Световната купа по ски алпийски дисциплини в Леви (Финландия). Попов, който стартира с 11 номер, измина трасето за 55.00 секунди и по-късно днес, от 14.00 часа българско време, ще участва във втория манш. Българинът изостана..
Очаква ни много, много тежка 2026 г. от икономическа гледна точка, много тежка година, защото с този ръст на заеми – над 20 млрд. лв., ще надскочим..
За всеки разумен външен наблюдател, за всеки магистрат в системата е ясно, че има нещо, което определяме като омерта – мълчание за процеси, които са..