В късния следобед е получен сигнал за пожар между боляровските села Крайново и Голям Дервент.
И към този час продължава гасенето на пожара. На мястото са 10 противопожарни екипа, горски служители и доброволци.
Огънят гори в пресечена местност и е обхванал около 200 декара, уточни комисар Кольо Гяуров, началник на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност" в Ямбол.
"В гората се развива пожарът, в момента гасим. Най-важното е, че няма опасност за населените места", каза за БНР комисар Кольо Гяуров.
Дежурни екипи остават през цялата нощ, за да не позволят разрастване към нови територии.
Над 300 ученици ще се включат в поход, посветен на 140-годишнината от Сръбско-българската война. Те ще извървят пътя от центъра на брезнишкото село Слаковци до Паметника на загиналите във войната в Брезник. Освен местните ученици в похода ще участват техни връстници от Сливница, Костинброд, Драгоман, Кюстендил, Трекляно, Радомир и Перник...
"Явно никой не харесва този проект на бюджет, в това число неговите вносители. Най-ласкавите оценки за него, които съм чувал досега са: “възможен бюджет” и “бюджет на компромиса”. Никак не е случайно. Това каза за БНР професор Румен Брусарски, който оцени Бюджет 2026 като: “Богата пица на кредит”. "Историята не започва от днес. Бюджетът е..
Парламентът създаде временна Комисия за изясняване на всички факти и обстоятелства за дейността на Джордж Сорос и фондациите му на територията на България. Комисията трябва да установи евентуална свързаност с партии, магистрати и образователни институции, медии и бизнес структури и органи на държавната власт. От ПП-ДБ отсъстваха общо 12 депутати..
" Нямам никаква идея за други мотиви, освен това, което чета във Фейсбук. СМС-ът беше пределно кратък, за да мога и от там да търся мотиви. По никакъв начин до момента в разговор не сме имали конфликт за никакъв служебен казус ". Това заяви пред БНР главният архитект на Столична община Богдана Панайотова, на която вчера кметът на София Васил..
“Възможно ли е да има хапче, което да накара човек да се влюби” - този въпрос си поставя представлението “Ефектът”. Първата премиерна дата беше на 3 ноември, а втората е на 9-и в “Сити марк арт център”. П редставлението ще се играе също на сцените в Пловдив, Варна и Габрово. Актьорът Иван Бърнев, който е в главната роля, сподели за..
Филипинският президент Фердинанд Маркос-младши обяви извънредно положение, след като тайфунът "Калмаеги" отне живота на най-малко 114 души, а 127 се водят изчезнали, заради безпрецедентните наводнения, които заляха централните части на Филипините, преди тропическия циклон да напусне архипелага и да се насочи към Южнокитайско море, предаде..
Перник да се превърне в столица на шаха, след като през октомври беше домакин на републиканския турнир по шах - такива са амбициите на Георги Чернев, председател на пернишкия шахматен клуб “Кракра". "През следващата година официално ще се навършват 100 години шахмат в Перник. Мини “Перник” в 20-те години на ХХ в са играли много важна роля в..
Рекорд по най-много изкачвания на Хайдушката пътека в Сливенския балкан постави Милен Шидеров от Сливен. За 24 часа той направи 12 качвания и..
Инициатива "Правосъдие за всеки" организира в сряда поредния си протест пред Съдебната палата в София с настояване за съдебна реформа и с призив да се..
Премиерът Росен Желязков отбеляза, че въвеждането на еврото е безспорен успех за България и изрази увереност, че всички страхове около процеса ще..