Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Новият министър Атанас Илков: Няма да има сътресения в МВР

Новият вътрешен министър Атанас Илков
Снимка: БГНЕС

Няма да има сътресения в МВР. Това заяви новият вътрешен министър Атанас Илков при встъпването на поста.

Той допълни, че хората в министерството трябва да работят спокойно.

Новият вътрешен министър Атанас Илков уточни, че ако се наложат промени в МВР, те ще бъдат козметични и ще бъдат на места, на които това се налага заради слабата работа. По този начин Атанас Илков отговори на въпроса дали ще сменя областни директори в различни части на страната.

Илков допълни, че в никакъв случай няма да се поддаде на влияние на определени политически партии и да провежда смени на областни директори на Министерството на вътрешните работи.

В отговор на въпрос на БНР Атанас Илков каза, че очаква атаки срещу МВР и политически, като единствено допълни, че се надява тези атаки да бъдат свързани с работата на МВР и да касаят моменти, в които МВР наистина има допуснати някакви грешки.

При предаването на поста, пък, бившият вече вътрешен министър Калин Стоянов каза, че не е допуснал ""ала бала" по време на изборите, а това не се прощава".

Подробности чуйте в звуковия файл.
По публикацията работи: Ерол Емилов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Величка Таседжикова: Ако ученикът учи уроците всеки ден, няма да има проблем на НВО

Трябва да разсъждаваме на национално ниво и да подготвяме младите хора за работа в училище – за учители. Трябва да се предприемат мерки, защото вече сме закъснели. Това каза Величка Таседжикова, директор на столичното 70. ОУ "Св. Климент Охридски" и секретар на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета, в интервю пред..

публикувано на 11.09.25 в 13:16
Христо Гаджев

Христо Гаджев: Случилото се в Полша е ненужна и непровокирана ескалация от страна на Русия

Председателят на парламентарната Комисия по отбрана Христо Гаджев от ГЕРБ-СДС определи навлизането на руски дронове в полското въздушно пространство като абсолютно ненужна и непровокирана ескалация на напрежението от страна на Руската федерация. "НАТО е готова и всички нейни членки сме готови да защитим територията на Алианса и показахме, че..

публикувано на 11.09.25 в 13:01
Премиерът Росен Желязков в Благоевград, където участва в дискусия, част от Националната информационна кампания за въвеждане на еврото - 11 септември 2025 г.

Желязков за въвеждането на еврото: Налице са всички предпоставки процесът да премине плавно

Премиерът Росен Желязков заяви, че системите в страната са подготвени за въвеждане на еврото, налице са всички предпоставки процесът да премине плавно, ако не бъде "политически истеризиран". По думите му за целта е важно да има стабилност и правителството прави всичко възможно да осигури нормално функциониране на държавата.  " Разбира се,..

публикувано на 11.09.25 в 13:01

18 г.: Радио София празнува Рожден ден с музика и демонстративен тенис турнир

С демонстративен тенис турнир в Борисовата градина Радо София ще отпразнува Рождения си ден – 18 години. В празничния турнир ще играят любими имена от музикалната и артистична сцена на България, съобщи водещият на предаване и музикален редактор в Радио София Мартен Роберто в "Преди всички". И празничните и спортни емоции ще бъдат..

публикувано на 11.09.25 в 12:55
Атанас Славов и Надежда Йорданова в НС, на втори план вдясно е Джейхан Ибрямов.

ПП-ДБ предлагат изменения в Закона за съдебната власт

По-широк кръг от органи, включително една пета от народните представители да могат да инициират освобождаването на главния прокурор. Това предвиждат промени в Закона за съдебната власт, които депутати от ПП-ДБ внасят в Народното събрание. Към момента само министърът на правосъдието и трима от членовете на ВСС от прокурорската колегия могат да..

публикувано на 11.09.25 в 12:45

Френски депутати искат забрана на ТикТок за деца и младежи под 15 г.

Френска парламентарна комисия, която разследва ефектите от ТикТок върху психиката, препоръчва забрана на социалните мрежи за деца и младежи под 15 години и въвеждане на "дигитален вечерен час" за младежи между 15 и 18 години, по време на който между 22.00 и 8.00 ч. социалните мрежи да са недостъпни, предаде АФП. Комисията препоръчва дори..

публикувано на 11.09.25 в 12:44
Георг Георгиев

Георг Георгиев: Задействането на чл. 4 от Договора за НАТО не означава въвличане във война

Задействането на чл. 4 от Договора за НАТО не означава въвличане във война, каза пред журналисти министърът на външните работи Георг Георгиев. Той е в Благоевград на информационна среща, част от Националната информационна кампания за въвеждане на еврото в България, предаде БТА. Съветът за сигурност на ООН ще заседава по искане на Полша..

публикувано на 11.09.25 в 12:07