Председателката на Управителния съвет на Земеделски народен съюз Мария Динева е подала оставка от ръководния пост. Партията е една от двете формации, които обявиха, че участват в коалиция с едно от двете крила на ДПС - "Демокрация, права и свободи".
Мария Динева се е оттеглила от поста на заседание на Управителния съвет на Земеделски народен съюз в знак на несъгласие с участието на партията с ДПС на Доган и СБОР.
По думите ѝ това е решение на националното ръководство и не е обсъждано с Управителния съвет.
Мария Динева е и председателка на ЗНС в Стара Загора:
"Десетина години назад върнах протоколите от областните ни заседания и виждам, че навсякъде, когато е ставало дума за коалиция, едно от изреченията, присъстващи във всички протоколи е: "коалиция без ДПС", така, че ние няма как да го приемем".
Общо пет областни организации на Земеделски народен съюз в страната не подкрепят евентуалната коалиция:
"Аз, за съжаление, разбрах понеделник следобед от новините. Не е обсъждано с мен. Това, което разбрах, е, че и други колеги са в тази ситуация".
Мария Динева е единствената подала оставка от Управителния съвет на партията след пет години на поста и остава редови член.
В Общинския съвет на Стара Загора групата на местна коалиция "Земеделски народен съюз" е втората по численост.
SpaceX и NASA успешно завършиха в събота мисията "Екипаж-10" (Crew-10) до Международната космическа станция (МКС), след като и четиримата астронавти се върнаха безопасно на Земята на борда на космическия кораб Crew Dragon. Астронавтите се приземиха в Тихия океан край бреговете на Сан Диего, Калифорния, след като прекараха пет месеца на МКС...
Иран е против създаването на подкрепяния от американският президент Доналд Тръмп коридор,известен като "Коридора Тръмп", който трябва да свърже през териториите на Армения и Азербайджан населената с азери Нахичеванска автономна република. Това заяви Али Акбар Велаяти, съветник на върховния лидер на ислямската република. Армения и Азербайджан..
Няколко европейски държави отхвърлиха предложението, отправено от руския президент Владимир Путин, с което се иска от Киев да се откаже от контрола над Източна Украйна в замяна на прекратяване на огъня, съобщи "Уолстрийт джърнъл", позовавайки се на двама европейски служители, запознати със ситуацията. Държави като Франция, Германия и..
В цялата си история Българските въоръжени сили не са имали 13 модернизационни проекта за над 100 милиона лева и други проекти под тази стойност, навлизаме в етап на градивно начало. Това коментира във Варна министърът на отбраната Атанас Запрянов, който заедно с началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и висши военни, присъства на..
Опозицията начело с Демократическата партия е единодушна срещу правителството и нарича "лудост", мълчанието му пред трагедията в Газа. За електронната медия Vista, лидерът на демократите Ели Шлайн каза: "Правителството не казва нито дума за престъпната окупация на Газа от Нетаняху, която той иска да продължи. Ние държим правителството да..
Украинският президент Володимир Зеленски може да участва в насрочената на 15 август в Аляска среща между президентите на Съединените щати и Русия Доналд Тръмп и Владимир Путин. Това съобщи Си Би Ес Нюз (CBS News), като се позова на високопоставен източник от Белия дом. Си Би Ес обаче не уточнява под каква форма президентът Зеленски може да..
365 души бяха арестувани на демонстрация в Лондон в подкрепа на забранената група “Палестинско действие“, съобщиха от столичната полиция. Десетки демонстранти едновременно показаха ръкописни плакати с едно и също послание "Противопоставям се на геноцида. Подкрепям "Палестинско действие", на протеста на Площада пред парламента...
"Берковица е райско кътче, сгушено в полите на Ком. Връщам се с голямо удоволиствие в най-ранните си години. Всяка ваканция чаках да отида с..
Колко са столетниците в България? Отговор дава Националният статистически институт – към 31-ви декември 2024 година хората на възраст 100 и..
От днес всички магазини в България трябва да показват цените и в лева, и в евро . Законът е ясен – цената в евро стои до тази в лева, за да ни..