Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сабаленка: Тази титла означава много за мен

Арина Сабаленка
Снимка: БТА

Арина Сабаленка въплъти духа на любимото си животно тигъра тази година и успя да си проправи път обратно към успеха след контузии и разочарования, за да вдигне най-накрая трофея на Откритото първенство на САЩ.

Световната номер две защити титлата си на Откритото първенство на Австралия в началото на годината, но получи контузия в гърба в Рим и отпадна поради заболяване на четвъртфиналите на Ролан Гарос. Тя пропусна "Уимбълдън" поради контузия в рамото.

Нейната характерна татуировка на ръката на тигър се превърна в символ, когато тя се върна с гръм и трясък, за да спечели в Синсинати миналия месец, след което вдигна титлата и на Ю Ес Оупън.

Тя загуби само един сет по пътя към финала и победи американката Джесика Пегула със 7:5, 7:5 на финала, реванширайки се за загубата си в мача за титлата миналата година от Коко Гоф.

"Сблъсках се с много предизвикателства на корта и извън него. Ето защо е много специално, защото независимо от всичко, всеки път се връщах по-силна и се учех. Никога не съм се отказвала от тази мечта и да, знаете ли, това означава много", каза Сабаленка.

Нейната татуировка на тигър се превърна в мания за нейните почитатели, като мнозина си поставяха временни татуировки, за да я подкрепят.

За шампионския мач в събота на стадион "Артър Аш", нейният треньор Джейсън Стейси пристигна с татуировката на тигър на главата.

"Във Вашингтон има едно момиче, тя ми е фен, подкрепя ме и винаги измисля някакви готини неща, свързани с моето име. Тя донесе тези временни татуировки и Джейсън ми обеща, че ако стигна до финала, ще си сложи на челото", каза Сабаленка.


По публикацията работи: Антони Йорданов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Пьотр Нестеров

Нестеров стартира с победа на квалификации в САЩ

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров стартира с победа в квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Сарасота (САЩ) с награден фонд 100 хиляди долара. Поставеният под номер 9 в пресявките българин победи представителя на домакините Карл Полинг с 6:4, 7:5 за час и 46 минути.   Нестеров взе..

публикувано на 07.04.25 в 05:52
Новак Джокович

Джокович излиза на "Мастърс"-а в Монте Карло с инфекцията на очите

Световният номер 5 Новак Джокович, финалист в Маями няма големи очаквания за тенис турнира Мастърс 1000 в Монте Карло, тъй като страда от инфекция на очите. 37-годишният сърбин е двукратен шампион в Монте Карло, но не е печелил нито една титла, откакто взе златния медал на Олимпийските игри в Париж миналото лято. Той се завърна на..

публикувано на 07.04.25 в 05:49

Волейболистите на Берое изравниха серията с Левски

Берое 2016 изравни резултата в полуфиналната серия срещу Левски София в шампионата на България по волейбол за мъже на 1-1 победи, след като надделя над „сините“ с 3:2 (26:24, 21:25, 29:27, 23:25, 18:16) като домакин в Стара Загора. Следващият двубой от серията ще се проведе на 9 април в София. Играе се до три победи от пет възможни срещи. Двата отбора..

публикувано на 07.04.25 в 00:01

Гимнастичките със Синдром на Даун бяха гости на световната купа в София

Гимнастичките със Синдром на Даун от Федерация адаптирана физическа активност бяха официално представени пред многобройната публиката в последния ден на световната купа по художествена гимнастика София 2025.  "Този акт на внимание и съпричастност от страна на БФХГ, и лично на г-жа Илияна Раева и г-жа Невяна Владинова, е не просто жест – той е истински..

публикувано на 06.04.25 в 21:55

Александър Овечкин счупи головия рекорд на Грецки (обновена)

Александър Овечкин счупи рекорда на легендата Уейн Грецки за най-много голове в историята на Националната хокейна лига на САЩ и Канада, като отбеляза 895-ия гол в кариерата си. Капитанът на Вашингтон Кепитълс влезе в историята в неделя срещу Ню Йорк Айлендърс, като се разписа във вратата на сънародника си Иля Сорокин във втората третина...

публикувано на 06.04.25 в 21:28

Дербито на Манчестър завърши без победител

Отборите на Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити завършиха при равенство 0:0 в дербито на Манчестър на стадион „Олд Трафорд“ от 31-ия кръг на английската футболна Висша лига. Шампионът Сити пропусна да влезе в топ 4, след като взе само точка и събра 52 на петото място във временното класиране, изоставайки с една точка от четвъртия Челси. Манчестър Юнайтед..

публикувано на 06.04.25 в 20:49
Христина Пенева и Марияна Узунова

България с пето и шесто място на световната купа по скокове на батут в Италия

Пето и шесто място записа българските състезатели в кръга от светената купа по скокове на батут в Ричоне (Италия).  В синхронните скокове при жените Христина Пенева (Акро-Арт Габрово)  и Марияна Узунова (Шампион Сливен) се наредиха на пета позиция, след като получиха за изпълнението си оценка от 43.750 точки. Първи с 50.000 точки са представителите..

публикувано на 06.04.25 в 20:11