Фракцията в ДПС около Делян Пеевски атакува пред Върховния административен съд отказа на Централната избирателна комисия да заличи регистрацията на партия "Движение за права и свободи", допусната до участие в частичните местните избори на 20 октомври с документи, внесени от другия съпредседател на партията Джевдет Чакъров. Съдебното заседание е насрочено за утре.
До жалбата се стигна, след като миналата седмица ЦИК отказа да регистрира за участие във вота за кмет на кметство Габровница, община Монтана, област Монтана, и за кмет на община Омуртаг, област Търговище, коалиция "Движение за права и свободи - Ново начало", представлявана от Пеевски.
Фракцията на Делян Пеевски в ДПС обяви, че коалицията "Движение за права и свободи - Ново начало" е подала жалба до Върховния административен съд против отказа на Централната избирателна комисия да регистрира коалицията за участие в парламентарните избори.
Аргументите в жалбата са, че "Движение за права и свободи - Ново начало" е представила всички необходими документи, а ЦИК тенденциозно пренебрегва обстоятелството, че коалицията първа е заявила своята регистрация по електронен път редовно заявление, подписано с електронните подписи на представляващите я лица.
В съобщението е цитиран Пеевски, според когото ЦИК е компрометирана като независим орган след явна и груба намеса на президента Румен Радев.
ЦИК отказа да регистрира и коалицията "Демокрация, права и свободи - ДПС" на фракцията на Доган с мотив, че Изборният кодекс не позволява една и съща партия да присъства в повече от една коалиция.
Тогава ДПС-Доган внесоха в ЦИК документи за самостоятелно явяване на изборите. От ДПС-Пеевски поискаха оттегляне на това заявление.
Срокът за регистрация за участие в изборите е в сряда.
Серия предложения за пътната безопасност предложиха родители на загинали на пътя деца. Те са насочени за начало в София, където според тях, администрацията не прави нищо за пътната безопасност. Родителите на загинали деца на пътя се готвят и за редовни протести на места в столицата, където има нужда да се поднови маркировката на пешеходните..
Израел уби един от военните лидери на "Хизбула" с въздушен удар в южно предградие на Бейрут. Атаката бе извършена, въпреки примирието, договорено точно преди година с посредничеството на САЩ, отбелязва агенция Ройтерс При удара бе поразена жилищна сграда. Убити бяха 5-ма души, а други 28 бяха ранени, съобщиха от ливанското здравно министерство. Сред..
Украйна да получи гаранции от Съединените американски щати, огледални на член 5-ти от Североатлантическия пакт - за това според агенция Ройтерс настояват европейските партньори на Киев и Вашингтон при обсъждането на плана за прекратяване на руско-украинската война. В Женева започнаха разговорите по плана на Тръмп за мир в Украйна По..
Преподаватели, болногледачи и продавачи са били най-търсените кадри през октомври във Велико Търново. Безработицата в старопрестолната община е 2,7% или два пъти по-ниска от средната за страната. В Бюрото по труда са регистрирани 1401 безработни. Чрез ромските и младежките медиатори, както и на трудовите посредници, 41-о неактивни лица са били..
Седем нови медицински сестри започват работа в болницата в Кюстендил, обявиха от здравното заведение. Те стават част от екипите на отделенията по "Педиатрия“, "Вътрешни болести“, "Кардиология“, "Психиатрия“, "Хирургия“ и "Анестезиология и реанимация“. Част от сестрите досега са работили като болногледачи и вече имат опит в болничната среда. Още от..
Държавният секретар Марко Рубио се е опитал да дистанцира САЩ от разпространения тази седмица мирен план от 28 точки, с който от Украйна се изисква да отстъпи още земи на Русия и да намали числеността на въоръжените си сили. Това твърдят американски сенатори, цитирани от "Файненшъл таймс". "Това не е нашата препоръка. Това не е нашият мирен..
Патрулен кораб на Кралския флот е прихванал два руски кораба край бреговете на Обединеното кралство, съобщи Министерството на отбраната. Това се случва, след като министърът на отбраната Джон Хийли обяви миналата сряда, че лазери от руския шпионски кораб "Янтар" са били насочени към пилотите на Кралските военновъздушни сили, които следят..
Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова,..
"От плана, който Уиткоф предложи, се очаква Европа да плати за цялото удоволствие . Включително възстановяването на Украйна, от което Тръмп се надява..
Има реален шанс за спиране на войната, но с изключително много неясноти относно мира . Това мнение изрази пред БНР Любомир Кючуков, директор на..