Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Екатерина Стратиева пропуска гръцкото рали Дет заради здравословни проблеми

Екатерина Стратиева и Георги Аврамов
Снимка: Личен архив

Европейската ни рали шампионка при жените Екатерина Стратиева няма да участва в рали Дет, кръг от гръцкия шампионат по автомобилизъм. 

Причината е, че тя все още се възстановява от здравословния проблем, който беше причина за отпадането й от рали Барум.
“Много съжалявам и определено ми е трудно да стоя и гледам отстрани, но здравето е преди всичко. Не съм предполагала, че нещо такова може да ми се случи и то точно в средата на сезона, когато предстоят доста интересни състезания. Вече четвърта седмица продължавам лечението си, но дискомфортът е голям и изискванията на докторите са за повече лежане и без натоварвания. Средата на септември, ако възпаленията са отминали, ми предстои ново влизане в болницата и преминаване към следващата фаза от лечението. Такъв е животът и съдбата сега е решила малко да бъда отстрани” заяви Екатерина Стратиева и допълни:
“И въпреки, че нашият екипаж ще пропусне това състезание, аз и моят навигатор Георги Аврамов сме много горди от факта, че този уикенд Астра Рейсинг ще стартира с три от екипажите си“.
Рали Дет ще се проведе на 14 и 15 септември на територията на полуостров Халкидики, Гърция. Състезанието е с обща дължина от 262 километра. 89 от тях са състезателни и са разпределени в 4 етапа, а подадените заявки са 41. Три от тях са на Астра Рейсинг. 
Стратиева, която е и мениджър на отбора все пак планира да бъде на състезанието този уикенд и да подкрепи с каквото може пилотите си. 
„Астра Рейсинг ще бъде представена от екипажа Антон Титов/Александър Спиров, който ще направят дебют с новия им автомобил Hyundai i20 N. Машината е последна генерация и е в клас Rally 2. 
Към тях се присъединяват Петър Йорданов/Любка Йорданова с Renault Clio Rally5. Те направиха старт на сезона през април в Гърция и сега се завръщат с пълна сила и желание за по-добро представяне. 
Третият екипаж на Астра Рейсинг, който се завърна с много силно представяне след много дълга пауза от автомобилния спорт, е Любен Каменов/Валентин Будинов. Те стартираха в легендарното рали Барум с максимума, който можеха да постигнат там и сега продължават с все още новият за тях автомобил Peugeot 208 R2“, допълни Стратиева.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Йосиф Миладинов

Йосиф Миладинов прекратява състезателната си кариера

Йосиф Миладинов слага край на състезателната си кариера, обяви пред БНТ плувецът. Миладинов е един от най-успешните състезатели на България през последните години, като сред най-големите му успехи са осмите места на Олимпийските игри в Токио през 2020 г. и на световното първенство в Доха..

публикувано на 02.04.25 в 19:33
Рилски спортист - Берое

Берое отново победи Рилски спортист

Шампионът Берое надигра Рилски спортист със 79:50 (22:6, 13:20, 28:10, 16:14) като гост в "Арена СамЕлион" в Самоков в отложен мач от осмия кръг в първата тройка от първенството на България по баскетбол за жени. Победата бе 13-а за Берое от 17 изиграни двубоя, докато самоковският състав допусна 12-о поражение от 18-те си мача. Само преди 24..

публикувано на 02.04.25 в 19:02
Ботев (Пд) - Берое

"Битката за Тракия" приключи без победител

Ботев (Пловдив) и Берое завършиха при нулево равенство в среща от междинния 27-и кръг във футболната Първа лига. Така "канарчетата" остават без победа през 2025 година и вече изостават на три точки от четвъртото място, на което се намира Арда (Кърджали). Берое запазва осмата си позиция с 38 точки в актива си.  Мачът започна на по-бавни..

публикувано на 02.04.25 в 18:52
Марица

Марица отново спечели срещу ЦПВК и е на един успех от финала

Марица (Пловдив) спечели с 3:1 гейма (25:14, 25:13, 15:25, 25:16) срещу домакина - Централен полицейски волейболен клуб (ЦПВК) във втория мач между двата отбора от полуфиналите в женското ни волейболно първенство. Шампионките поведоха с 2:0 в серията до три успеха. Пловдивчанки дръпнаха със 7:3 още в самото начало на двубоя. Стигна се до 16:8,..

публикувано на 02.04.25 в 17:46
ЦСКА

ЦСКА - Локомотив (Сф) и още два мача в Първа лига днес

С три мача днес продължава 27-ият кръг в Първа лига. От 14.15 часа Арда е домакин на Черно море. От 16.45 Ботев (Пд) посреща Берое в поредно издание на Битката за Тракия, а от 19.15 часа ЦСКА приема Локомотив (София) на Националния стадион. Възпитаниците на Александър Томаш ще опитат да направят дубъл през сезона срещу съперника, което рядко се случва..

публикувано на 02.04.25 в 07:45
Болоня

Болоня на крачка от финала за Купата на Италия

Болоня на практика е вече финалист за Купата на Италия. Тимът се наложи като гост на Емполи с 3:0 в първи мач от полуфиналите и е абсолютен фаворит преди реванша на 24 април. В 22-ата минута Болоня реализира за 0:1. Йенс Йодгар центрира, отбраната на Емполи се засуети и Орсолини реализира. Само 7 минути по-късно Дан Ндойе подаде към Далинга, а той..

публикувано на 02.04.25 в 07:40
Пари Сен Жермен

ПСЖ на финал, отстрани втородивизионен тим след 0:2

Пари Сен Жермен се наложи с 4:2 при гостуването си на втородивизионния Дюнкерк в полуфинален мач в турнира за Купата на Франция. Мачът се игра на стадиона в Лил. Домакините сензационно поведоха с 2:0 още до 27-ата минута след головете на Венсан Сасо и Муханад Ал Саад. Грандът обаче намали до почивката чрез Усман Дембеле, а обратът стана пълен през..

публикувано на 02.04.25 в 07:01