Всяка година у нас се раждат 120 бебета с различен вид лицеви аномалии. Сред тях най-често се среща цепнатина на устната или небцето.
Този проблем може да бъде напълно преодолян с комплексно лечение, което включва хирургическа намеса, но и работа с ортодонт, логопед и психолог.
Необходима е и подкрепа за социализация и личностно развитие на тези деца.
15 годишната Криси Сарафова е едно от децата, които получават подкрепа и, с които работи сдружението "Асоциация лицеви аномалии". С подобни проблеми у нас всяка година се раждат около 120 деца, каза Жана Ангелова, председател на сдружението.
Очаквано, ако "влезем в обувките" на родителите, чиито деца са с различни лица, няма да ни е лесно.
Жана Ангелова маркира част от етапите, през които минава лечението на децата с лицеви аномалии.
"Асоциация лицеви аномалии" подпомага деца и младежи с подобни проблеми да развиват и своите артистични таланти.
Сдружението организира и събития, по време на които тези млади хора показват творчеството си. Наскоро подобно събитие се проведе във Враца.
Още по темата в звуковия файл.
Младежи на възраст между 18 и 29 години от уязвими групи ще могат да получат подкрепа за стажуване в друга страна членка на Европейския съюз. Тази възможност се предоставя по новата мярка "Младежка инициатива АЛМА" на Програма "Развитие на човешките ресурси". Тя е отворена за кандидатстване до средата на май. Мярката предвижда 68 младежи от уязвими..
Испанските пенсионери ще получат повече пари през януари, но през следващия месец ще вземат пенсиите си в размера за миналата година. Как се стигна до тази патова ситуация След месец на заплахи и обвинения към правителството партията на Карлес Пучдемон "Заедно" изпълни заканите си и не подкрепи днес предложението на кабинета за увеличение на..
Депутатите избраха състава и ръководството на постоянните комисии в 51-вото Народно събрание. Според парламентарния правилник постоянните комисии са 25. Опозицията няма да има председатели на комисии в НС Тошко Йорданов отхвърли упреците на опозицията за председателските места в комисиите на НС Политическите сили в управлението си..
Радиото прави точно това, а то е най-важното - общност, което днес ни лисва, живеем в дефицит на общност, в разпад, казва носителят на "Букър", писателят Георги Господинов в интервю по БНР по повод 90 години от създаването на Националното радио. "Още при своето създаване първата радиопозивна е "към всички, към всички, към всички" - три..
Търсенето на работна ръка намалява, сочи анализ на Агенцията по заетостта. През първите девет месеца на 2023 година са били обявени 109 000 свободни работни места. През същия период на 2024 година те са с 10 хиляди по-малко. Най-голямо е търсенето на кадри за образованието. От общо заявените 99 000 работни места за 47 500 са намерени работници...
Световният туризъм се среща в Мадрид. В испанската столица днес започна най-важното международно събитие в туристическата индустрия. В 45-ото издание на Международния туристически панаир участват 156 държави и 9 500 компании. През уикенда изложението ще бъде отворено за широката публика като организаторите очакват над 100 000 посетители. В..
Прибраха отново безстопанствени животни - този път кози, на пътна отсечка край Кюстендил, каза за БНР кметът на общината инж. Огнян Атанасов. Същевременно от създадената преди седмица към областната управа междуведомствена комисия започват проверки на животновъдни обекти и на безнадзорни и нерегистрирани животни. Проверките ще се..
Достатъчно е да сте в едно помещение с болен от грип, който да се изкиха и изкашля няколко пъти и се заразявате в рамките на часове . Началото е..
Според официални съобщения интерес към рафинерията в Бургас имат компании от Казахстан, Азербайджан, Унгария и Катар. По този повод енергетици и..