Атина не приема решението на Германия за едностранно премахване на Шенген.
Нова стратегия обсъжда Гърция по отношение на мигрантския натиск след решението на германското правителство да затвори за бежанци границите от утре.
На извънредно заседание в министреството по миграцията в Атина се обсъжда промяна по приемане на мигрантите в Гърция. Преди всичко се очаква увеличаване на екипите по охрана на сухопътната и на морската граница.
Според доклад на европейската агенция по охрана на границите "Фронтекс" нелегално в Гърция от началото на годината са влезли 38 хиляди души. Според националистическите партии броят им е много по-голям, защото правителствата съобщава само за регистрираните мигранти.
Утре министърът по гражданска защита Хрисохоидис ще посети границата на Еврос,където се строи граничната ограда с Турция. Увеличават се екипите по охрана на река Марица ,която сега активно се използва от трафикантите.
В последните месеци мигрантите предпочитат морски маршрут до Крит като безопасен и близък. Там също днес се провежда среща на ръководството на гранична морска охрана.
Не трябва мигрантският проблем да се прехвърля върху страните с външна граница, коментират в Атина решението на Германия.
"Ако сега хората на Доган останат да подкрепят управлението, това означа, че приключюват всичко. Такава стъпка ще бъде наистина грешна". Това коментира пред БНР Гюнер Тахир, основател на Националното движение за права и свободи, бивш член на ДПС. ДПС-ДПС решават във вторник дали да оттеглят подкрепата си за кабинета "От утрешното разширено..
Утре, първи април, от 11 часа, ще бъде задействана сиренната система чрез излъчване на националните сигнали за тревога и край на тревогата, уведомиха от Министерството на вътрешните работи. Тестването на алармата ще бъде в София, Бургас, Варна, Кърджали, Монтана, Пазарджик, Плевен, Пловдив, Русе, Смолян, Враца, Стара Загора, общинските центрове в..
Сръбският президент Александър Вучич заяви в петък, че консултациите за съставяне на ново правителство на Сърбия ще започнат днес. Според него управляващата Сръбска прогресивна партия, на която той е член, трябва да дойде при него и да предложи кандидат за премиер и да каже, че си е осигурила мнозинство. Вучич: САЩ отложиха с още 30 дни..
Пеевски си поставя дневния ред , който иска да се чува и да се повтаря. Ние сме в ситуация като при сглобката и се чудя защо от останалите политически субекти не чуваме някакво обяснение. Защо си премълчават? БСП и ИТН? Това каза в интервю за БНР политологът Атанас Радев. "Много е интересно какво се случва в политическите партии. Да не..
Двама кандидати достигнаха до последния етап на конкурса за главен архитект на Столична община. Това са арх. Георги Славов и арх. Богдана Панайотова, ĸoитo са допуснати до участие в интервю с краен резултат от практическия изпит най-малко 4 според системата за оценяване, одобрена от конкурсната комисия. Интервютата с двамата кандидати щe ce..
От днес в Регионалните здравни инспекции ще има създадена организация за имунизация с ваксината срещу някои групи бактерии, причиняващи менингит. От здравното министерство обявиха, че ваксината ще се поставя след закупуване от желаещите възрастни или родители. РЗИ-тата с организация за ваксиниране срещу менингококови инфекции..
От днес пчеларите могат да кандидатстват за кредити от Държавен фонд "Земеделие", за да реализират одобрените си проекти в сектора на пчеларството. Приемът ще се осъществява чрез Системата за електронни услуги. Възможност за кредитиране и получаване на предварителен финансов ресурс ще се предоставя за одобрени проекти в интервенциите за борба..
Как една сива сграда, в която стотици хора всеки ден търсят работа, може да стане пространство за изкуство и да вдъхне оптимизъм, знаят в русенската..
"Външната политика на българското правителство е заплаха за националната сигурност" . Това заяви пред БНР Костадин Костадинов, лидер на "Възраждане"...