Първата ракета на България при жените Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Сеул (Република Корея) от сериите УТА 500 с награден фонд 922 572 долара.
В двубой от втория кръг Томова победи представителката на САЩ Аманда Анисимова със 7:5, 4:1 и отказване на съперничката й.
Срещата продължи час и 25 минути.
Българката допусна пробив в първия гейм, но бързо навакса за преднина от 2:1 и след това поведе с 4:2. Американката изравни при 5:5, но Виктория Томова спечели следващите два гейма за крайното 7:5. Съперничките си размениха общо седем пробива в първата част.
Анисимова взе първия гейм на втория сет, но последва серия от 4:0 за Томова, след което американската тенисистка се отказа.
Следващата противничка на Виктория Томова ще бъде 27-ата в света рускиня Вероника Кудерметова, която във втория кръг страни втората в схемата Людмила Самсонова от Русия с 6:4, 6:2 за час и 41 минути игра.
Двете се ще изправят срещу водачките в схемата Вероника Кудерметова и Хао-чън Чан от Тайван.
По-късно днес за Томова и нейната японска партньорка Макото Ниномия предстои четвъртфинален мач от надпреварата на двойки.
Шведският полузащитник Давид Сегер вече е футболист на ЦСКА. 25-годишният халф премина успешно медицинските прегледи и официално подписа договор с „армейците“. Той се превръща във втория нов през това лято след бранителя Теодор Иванов. Сегер пристига при „червените“ от шведския елитен тим Йостерс. Той е бил лидер и капитан на досегашния си отбор, за..
Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 година допусна втора загуба на Европейското първенство в дивизия "Б" в Литва. Селекцията на Николай Господинов отстъпи на Великобритания с 44:76 в среща от група Д, която се проведе във Вилнюс. Ванеса Кокалова беше най-резултатна за България с 11 точки, Ина Димова вкара 9. Атина Томпсън се..
С два гола на Жоао Педро Челси победи с 2:0 бразилския Флуминензе и се класира за финала на световното клубно първенство по футбол в САЩ. На финала английският тим ще играе с победителя от мача между носителя на Шампионската лига Пари Сен Жермен (Франция) и Реал Мадрид (Испания), който е утре от 22:00 часа българско време. Новото попълнение на..
Поставената под номер 13 в схемата Аманда Анисимова достигна за първи път в кариерата си до полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Американката победи Анастасия Павлюченкова (Русия) с 6:1, 7:6(9) за 1:41 час на корт номер 1. Анисимова ще се изправи в спор за място на финала срещу номер 1 в световната ранглиста и водачка в схемата..
Двукратният шампион Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис в Лондон. Поставеният под номер 2 в схемата испанец постигна лесен успех срещу представителя на домакините Камерън Нори с 6:2, 6:3, 6:3 за 1:41 час и записа 23-а поредна победа в турнира. Алкарас нямаше никакви проблеми в срещата, направи по..
Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Яш (Румъния), с награден фонд 145 250 евро. Българинът отстъпи пред Ориол Рока Батая (Испания) с 6:7(4), 3:6 след близо два часа игра. Първата част премина без нито един пробив и се стигна до тайбрек. В него пловдивчанинът поведе с 3:2, но загуби пет от..
Арина Сабаленка се класира на полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис в Лондон. Поставената под номер 1 в схемата беларускиня победи трудно 37-годишната Лаура Зигемунд (Германия) с 4:6, 6:2, 6:4 след близо тричасова битка. Най-доброто постижение на Сабаленка в Лондон е полуфинал от 2021 и 2023 година и сега тя отново достигна..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
Пазарджишката многопрофилна болница е предпочитано място за лекарите-специализанти , въпреки че работи в конкуренция с още 12 болници в града. В..
Българските лекари са желани в чужбина заради добрата си подготовка и солидните си знанията. В България има много за лекуване и една от..