Първо не вярва на това, което се случва, но после придобива сила и прави невъзможното, за да спаси не просто човешки живот, а живота на сина си.
Той е Ервин и е вече на 32 години - със Синдром на Уест. Неговата майка е Гюлсерен Исмаилова.
Борбена жена, която успява в годините да балансира между битката за болното си дете, спокойствието за съпруга й, който трябва да осигури финансовата стабилност и здравото си дете, което има не по-малка нужда от нея.
Нейните мечти, нейното професионално развитие остават на заден план.
Гюлсерен не може да остави детето, въпреки „съветите“, които получава от „доброжелатели“. Не съди онези, които са го направили.
Тя е до сина си 24/7 и има една болка - какво ще се случи с него, когато нея и баща му вече няма да ги има.
Не иска да оставя тежко наследство на по-големия си син, макар да знае, че той няма да го изостави.
Намерила е начин и да съхрани духа си. Помагат й приятелите. С тях и с Ервин пътуват из страната на разходка в планината, сред природата. Той също се забавлява, като малко дете.
Тя намира време да изпие и чаша кафе в града или да се разходи по крайбрежните алеи в Силистра.
Споделя, че в малкия град все още хората не са дорасли да не гледат със съжаление към хора като нея. Тя няма нужда от това, нито от милостиня.
Научила е от живота, че любовта спасява.
Повече чуйте в звуковия файл.
Любовта е чувство, вдъхновение, културен феномен. Но можем ли да я разгледаме и през призмата на науката – какво всъщност се случва в мозъка , какви процеси протичат в него, когато човек обича, когато изпитва привързаност, страст, привличане? Или иначе казано – какво още не знаем за невробиологичните механизми на любовта ? " Любовта е едно от..
Калина Канева е българска учителка, журналистка , авторка на изследователски и публицистични книги и материали. Главната тема в нейното творчество са са руско-българските културни и исторически връзки. Работила е в издания като в. "Антени". Част от най-известните и трудове са "Симетрия на времето. Срещи и разговори с акад. Дмитрий Лихачов"..
В рубриката "Горещи сърца" ще влезем в тъкачен стан, за да се убедим колко важно е да не изпускаш нишката. И това е валидно и за живота, и за тъканите. "Като се скъса основата и веднага се получава дупка. Така е и в живота." В нашия свят, залят от фабричен текстил, героят ни в "Горещи сърца" тъче на бабиния му стан. Ангел Милчев е един от малкото..
Александър Симеонов е от Плевен , занимава се с музика от дълги години и е вокалист на плевенската група "Страйкърс" . Другото признание за него идва от работата му като детски учител в Детска градина "Надежда" . Какво музикално предизвикателство е подготвил, как децата му влияят за творчески идеи и за още неща от живота: "От дълги години се..
Краткият февруари е винаги изненадващ, винаги динамичен. Носи със себе си много нова енергия, която събужда природата и я води към пролетта. Неговият ритъм напомня за звука на цигулката , ту остър и силен, ту мек и нежен. Може би точно така публиката в големите концертни зали в Париж и Рим, Мадрид и Берлин се е наслаждавала на звука на..
Педя човек - лакът брада си има нов дом - Къщата на куклите. Арт-Къща с музей „Куклите” е уникален в България музей на куклите с над 3000 кукли, Творилница и парти център за рождени дни. Представени са порцеланови кукли, антикварни, ритуални, съвременни, марионетки, сувенирни кукли от България и от света, винтидж, колекционерски и др...
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..