Стадион "Христо Ботев" в Пловдив вече е четвърта категория по изискванията на Европейската футболна централа (УЕФА), съобщиха от Ботев (Пловдив).
"Нашият дом е готов да приеме мачове от най-високо ниво за радост на всички фенове на футбола в България. Вече повече от две години полагаме всякакви усилия „Колежа” да блести с онзи блясък, който му приляга. Преминахме през много трудности и знаем, че предстои още работа.
Категорични сме, че ще продължим безкомпромисно да следим всяка стъпка от процеса до завършването на стадион „Христо Ботев” – един от символите на град Пловдив", написаха от Ботев (Пловдив).
Според изискванията на УЕФА на съоръженията, получили четвърта категория, могат да се играят мачове до полуфиналната фаза на европейските клубни турнири.
В събота стадион "Христо Ботев" ще приеме и втория домакински двубой на България в турнира Лига на нациите, в който селекцията на Илиан Илиев ще посрещне тима на Люксембург.
Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Яш (Румъния), с награден фонд 145 250 евро. Българинът отстъпи пред Ориол Рока Батая (Испания) с 6:7(4), 3:6 след близо два часа игра. Първата част премина без нито един пробив и се стигна до тайбрек. В него пловдивчанинът поведе с 3:2, но загуби пет от..
Арина Сабаленка се класира на полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис в Лондон. Поставената под номер 1 в схемата беларускиня победи трудно 37-годишната Лаура Зигемунд (Германия) с 4:6, 6:2, 6:4 след близо тричасова битка. Най-доброто постижение на Сабаленка в Лондон е полуфинал от 2021 и 2023 година и сега тя отново достигна..
Словенецът Тадей Погачар отвори нова златна страница в кариерата си, след като постигна стотната си победа в шосейното колоездене при професионалистите. Това той направи с триумф в четвъртия етап от Обиколката на Франция - 174,2 километра от Амиен до Руан, като завърши с време от 3 часа, 50 минути и 29 секунди. 26-годишният състезател на отбора на..
Американецът Тейлър Фриц се класира за пръв път в кариерата си за полуфиналите на тенис турнира "Уимбълдън" в Лондон. В първия четвъртфинал от програмата на най-стария турнир от Големия шлем поставеният под номер 5 в схемата се наложи с 6:4, 6:3, 1:6, 7:6(4) над руснака Карен Хачанов. Фриц, който до момента имаше две отпадания на..
ПФК Левски информира своите запалянковци, че по решение на местните власти в Унгария и домакина Апоел (Беер Шева), реваншът от първи кръг на турнира Лига Европа ще се състои при засилени мерки за сигурност и с ограничен капацитет. Домакинът на тази среща се позовава на разпоредбите на УЕФА, които предвиждат 5 % от капацитета на избрания..
Световният номер 1 Яник Синер показа джентълменско отношение след мача си с Григор Димитров, който завърши със служебна победа за италианеца след отказване на българина заради контузия. Гришо водеше с два сета - 6:3 и 7:5, но в третия почувства остра болка в гърба, която не му позволи да довърши мача. Така Синер се промъкна към четвъртфиналите..
Поредната кошмарна контузия сложи край на участието на Григор Димитров, този път на Уимбълдън. Най-добрият български тенисист водеше с 6:3, 7:5 срещу световния №1 Яник Синер, когато при 2:2 в третия сет той се свлече на терена и сложи край на участието си в Откритото първенство на Великобритания по тенис. Днес Димитров взе първия сет след пробив в..
"Мотивите на вота на недоверие са несправяне на изпълнителната власт с огромния екологичен проблем и по-точно екологичната катастрофа , която вече се..
В Пернишка област вече има пусната подписка за подкрепа на обособяване на Пернишка митрополия. "Не говорим за мотиви, а за искане от миряните на..
Проектозаконът за хранителната верига, пуснат за обществено обсъждане, е удар към малкия производител, удар срещу българското, защото прави вносът..