Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спортен клуб „Стар тийм“ първи в класирането на ДП по кикбокс на татами

Снимка: БФ Кикбокс

Кикбоксьорите на спортен клуб „Стар тийм“ триумфираха в комплексното класиране на държавното първенство по кикбокс в леките стилове на татами, което се проведе в зала „Арена Асарел“ в Панагюрище. 

Възпитаниците на Иван Георгиев и Деница Миленкова заеха призовата позиция след като спечелиха най-много отличия 120 от които 36 златни, 32 сребърни и 52 бронза. 

Втори се наредиха състезателите на спортен клуб „Масару“ с треньори Иво Деспотов и Стефан Костадинов с актив от 39 отличия ( 22 златни, 6 сребърни и 11 бронза). 

Трети на почетната стълбичка на победителите се качиха представителите на спортен клуб „Умай Радулов“ с треньор Борислав Радулов и общо 33 медала (12 златни, 16 сребърни, 5 бронзови).

Четвърти стана СК „Ка Ел Кикбокс“, гр. Перник, а домакините от СК “Оптикс“ се наредиха 5-ти, като състезателят им Найден Бакърджийски бе отличен с награда за „най-техничен състезател“ на шампионата. 

Държавното първенство по кикбокс във всички татами стилове се проведе в партньорство между Българската конфедерация по кикбокс и муай тай, община Панагюрище и Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни (МКБППМН) към община Панагюрище. 

Следващото състезание за националите ни по кикбокс е европейското първенство за мъже и жени в Атина (Гърция) от от 2 до 10 ноември.



По публикацията работи: Кръстина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Пер-Матиас Хьогмо

Бивш селекционер на Норвегия поема Лудогорец

Бившият селекционер на националния отбор по футбол на Норвегия Пер-Матиас Хьогмо ще бъде новият треньор на Лудогорец, съобщи шведския ежедневник Афтонбладет. 65-годишният специалист ще вземе със себе си Кристофер Аугустсон, който в момента е помощник-треньор на шведския шампион Мялби. Пер-Матиас Хьогмо има три трофея в своята треньорска..

публикувано на 20.11.25 в 11:44
Оклахома победи Сакраменто със 113:99 точки

Оклахома Сити с 15-та победа в НБА

Миналогодишният шампион в Националната баскетболна асоциация - Оклахома Сити Тъндър, победи Сакраменто Кингс със 113:99 за 15-ия си успех от началото на сезона. Това е седма победа от също толкова мачове като домакин за „гръмотевиците“, които вече имат преднина от три мача пред втория в Западната конференция - Денвър Нъгетс. До полувремето..

публикувано на 20.11.25 в 10:30
Ашраф Хакими и Гилейн Чебак с призовете за най-добри футболисти при мъжете и жените в Африка

Ашраф Хакими стана футболист на годината в Африка

Капитанът на мароканския национален отбор Ашраф Хакими бе избран за най-добър футболист на Африка по време на церемония в Рабат. Играчът на европейския шампион Пари Сен Жермен стана първият защитник с приза от 52 години насам, след като изпревари Мохамед Салах и Виктор Осимен в гласуването. Хакими, десен бек, спечели златен требъл с Пари Сен..

публикувано на 20.11.25 в 08:46
Петър Мицин

Петър Мицин със злато на 1500 м свободен стил в Бургас

Петър Мицин спечели надпреварата на 1500 метра свободен стил при мъжете от Държавното лично отборно първенство по плуване в 25-метров басейн, което започна в "Парк Арена ОЗК" Бургас. Националният рекордьор в дисциплината финишира с време 15:32.18 минути за първия си триумф на шампионата. Представителят на клуб Вихрен беше по-бърз с 5.04..

публикувано на 20.11.25 в 07:05
Гергана Топалова

Гергана Топалова продължава напред в Бока Ратон

Гергана Топалова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Бока Ратон (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара. Поставената под номер 6 в схемата българка победи представителката на домакините Анастасия Сисоева с 6:2, 4:6, 6:2 за 2:04 часа. Топалова поведе с 5:0 по пътя към успеха в първия сет, но във втората..

публикувано на 20.11.25 в 07:04
Треньорът Николай Желязков.

ВК Левски загуби тежко в Шампионската лига

Мъжкият тим на Левски отстъпи с 0-3 гейма в първата среща от третия и последен предварителен кръг на  Шампионската лига пред Гуагуас /Лас Палмас.  Реваншът в София е след седмица. Шампионите на България от Левски поведоха с 3:2 в началото на двубоя. Ас на Османи Хуанторена и Лас Палмас поведе с 4:3. Елдер Спенсър атакува през центъра и домакините..

публикувано на 19.11.25 в 22:44

Рилецо приключи в турнира ФИБА Европа със загуба

Рилски спортист приключи европейската си одисея този сезон със само една победа. Последният мач на българския шампион донесе поредното катастрофално представяне и логична загуба в Сараево от местния Босна Роял с 64:91. Така избранниците на Любо Киров записаха трето поред поражение в рамките на седмица, след като в събота отстъпиха у дома от Локомотив...

публикувано на 19.11.25 в 22:30