Никола Цолов с 2-о и 15-о място във втория ден на тестовете в Барселона

Никола Цолов
Снимка: ART Grand Prix

Никола Цолов записа 2-о и 15-о място в последния тестов ден за сезон 2024 във Формула 3 на пистата "Каталуня" в  Барселона. По време на сесията пилотите подложиха на последно изпитание това поколение автомобили в шампионата, след като от следващия сезон ще се използват новите шасита на Долара.

Българинът завърши на второ място в сутрешната сесия. Най-бърз в първите 3 часа се оказа Мари Боя с време 1.27,209 минути в най-добрата си обиколка, а Никола остана на 0,027 от Боя, като и двамата карат в този тест за отбора на "Кампос". На трето място в сутринта завърши Мартиниус Стеншорн (Хайтех), който остана на 0,066 секунди от първия.

В следобедната сесия Цолов регистрира време от  1.32,247 минути в най-бързата си обиколка, на 3,910 секунди от най-бързата обиколка на Мартиниус Стеншорн, който постигна 1.28,337 минути в симулация на квалификация. Никола и почти всички други пилоти работиха по симулация на състезателно темпо и по-дълги серии обиколки с повече гориво на пистата.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Левски с втора победа в турнира по волейбол за жени Чалъндж къп

Женският волейболен Левски София записа втори успех срещу Нитра в евротурнира Чалъндж къп. В среща-реванш от 1/32-финалите "сините" се наложиха като гости срещу словачките с 3:2 (25:19, 25:12, 24:26, 17:25, 16:14). В първия мач отборът, воден от треньора Радослав Арсов, спечели с 3:0. Левски започна по-силно двубоя и спечели лесно първите две части, в..

публикувано на 16.10.24 в 21:50

Волейболният Нефтохимик продължава напред в Европа

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) продължава напред в Европа след нов триумф като гост над Кифисия (Атина) с 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 25:20) в турнира “Чалъндж къп” в срещата реванш от 1/32-финалите. Момчетата на Иван Станев, които спечелиха с 3:0 преди седмица пред близо 1400 души в "Арена Бургас", решиха нещата, след като поведоха с 2:1 гейма и..

публикувано на 16.10.24 в 21:29
Волейболистките на ЦСКА отпадна от турнира

Волейболистките на ЦСКА отпаднаха от турнира "Чалъндж къп"

Женският отбор на ЦСКА допусна поражение от гръцкия гранд Панатинайкос с 1:3 (12:25, 20:25, 27:25, 16:25) гейма за 96 минути в зала "Христо Ботев" в среща-реванш от първия кръг на волейболния турнир "Чалъндж къп". "Червените" загубиха и първия мач с 0:3 (7:25, 16:25, 16:25) като гост и отпаднат от надпреварата.  Българските волейболистки започнаха..

публикувано на 16.10.24 в 20:30
Рилски спортист с нова загуба  в турнира за Купата на ФИБА Европа

Рилски спортист с нова загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа

Баскетболният първенец на Рилски спортист загуби от естонския Калев/Крамо с 61:87 (9:17, 16:17, 20:29, 16:24) като домакин в „Арена Самоков“ във втория си мач от група F на турнира за Купата на ФИБА Европа. Поражението бе второ поредно за Рилски спортист, а отборът на Калев постигна втори успех и оглавява временното класиране в групата. Изключително..

публикувано на 16.10.24 в 20:06
Берое победи Монтана в Адриатическата лига по баскетбол за жени

Берое победи Монтана в Адриатическата лига по баскетбол

Шампионът на България Берое се наложи над вицешампиона Монтана 2003 с 83:76 (26:23, 23:23, 19:17, 15:13) като домакин в Стара Загора в българското дерби от третия кръг на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Победата бе трета поредна за Берое, който остава в челото на временното класиране, докато Монтана 2003 допусна втора загуба от три изиграни..

публикувано на 16.10.24 в 19:59
Мирослава Минчева

Мирослава Минчева с 9-о място на 25 метра пистолет във финала на СК в Индия

Мирослава Минчева завърши на девето място на 25 метра пистолет за жени във финала на Световната купа по спортна стрелба в Делхи, Индия. За състезанието се класираха само най-добрите в отделните дисциплини през годината. Минчева завърши с 582 точки - 289 на прецизна и 293 на бърза стрелба и само по-слаба последна серия я лиши от участие във финала...

публикувано на 16.10.24 в 17:19
Лионел Меси

Лионел Меси с хеттрик за Аржентина

С хеттрик на звездата Лионел Меси отборът на Аржентина разгроми гостуващия тим на Боливия с 6:0 в мач от 10-ия кръг на квалификациите за световното първенство в зона Южна Америка. Меси откри резултата в 19-ата минута, а след това бе точен в 84-ата и 86-ата. Той бе контузен дълго време, след като се нарани тежко на Копа Америка, а сега успя да..

публикувано на 16.10.24 в 07:33