Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Равенство на ПАОК след асистенция на Десподов, Челси разгроми ПАО

Снимка: архив БТА

Българският национал Кирил Десподов направи асистенция и имаше дейно участие в още един гол при равенството 2:2 на гръцкия ПАОК Солун срещу чешкия Виктория Пилзен в мач от предварителната фаза на футболния турнир Лига Европа.

Равенството донесе първа точка на ПАОК в Лига Европа. Гърците вече са на 30-о място и на една позиция зад българския шампион Лудогорец, който тази вечер играе срещу притежаващия пълен актив Андерлехт.

Десподов започна мача на резервната скамейка, а гостите от Пилзен, които бяха без контузения бивш нападател на Левски - Рикардиньо, бързо отбелязаха два гола. Милан Хавел изведе Виктория напред в резултата в 31-та минута и осем по-късно Матей Видра се разписа за 2:0, но появата на Десподов през второто полувреме промени всичко в атака за гърците.
 
Капитанът на българския национален отбор влезе в игра в 65-та минута и 19 по-късно асистира за първия гол. Той проби по крилото и изпрати топката на главата на мароканския нападател Тарик Тисудали, който бе точен за 2:1. Десподов създаде още няколко опасности и при най-добрата Фьодор Чалов пропусна от близко разстояние, но ПАОК все пак стигна до изравнителен гол. В третата минута на добавеното време българският нападател подаде на сърбина Андрия Живкович по дясното крило и той центрира, а ганаецът Абдул Рахман Баба вкара за 2:2. 

Виктория Пилзен е на 18-о място в класирането с актив от три точки след три равенства. Отборите между девето и 24-о място се присъединяват към топ 8 в плейофите, но играят един кръг повече. 

Аякс оглави класирането по голова разлика, след като спечели с изразителното 3:0 като гост на останалия с девет души Карабах. Кенет Тейлър, Воут Вегхорст и Чъба Акпом отбелязаха попаденията за тима от Амстердам, който дели първата позиция с още четири отбора. 

Айнтрахт Франкфурт надви латвийския РФС с 1:0 като домакин. Хуго Ларсон отбеляза единственото попадение в средата на второто полувреме и германците също се сдобиха с актив от седем точки. 

Челси записа втора изразителна победа във футболния турнир Лига на конференциите, след като англичаните спечелиха с 4:1 срещу Панатинайкос в Гърция. Така "сините" от Лондон се изкачиха на първо място в класирането с перфектен баланс от шест точки, колкото имат още шест отбора.

Жоао Феликс даде преднина на Челси в 22-та минута на мача, а останалите голове паднаха през второто полувреме. Михайло Мудрик се разписа за 2:0 в 49-ата минута и Феликс наниза второто си попадение шест по-късно, като и за двете асистира украинското крило. Кристофър Нкунку пък вкара за 4:0 в 59-ата минута, а Факундо Пелистри оформи крайния резултат малко по-късно с гол за гърците.


По публикацията работи: Владислав Стоянов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Меси осигури успех на Маями в Шампионската лига

С гол на Лионел Меси Интер Маями победи Спортинг Канзас Сити с 1:0 в първи мач от 1/16-финалите на КОНКАКАФ Шампионска лига. Аржентинската мегазвезда Лионел Меси се разписа в 56-ата минута след пас на Серхио Бускетс. Мачът беше отложен за един ден поради лошото време (в града вали сняг и студ за втори пореден ден), но условията не се подобриха много,..

публикувано на 20.02.25 в 07:49
Исмаел Сайбори бележи втория гол за Айндховен.

Ювентус отпадна в Айндховен след продължения (резултати)

ПСВ Айндховен отстрани Ювентус с 3:1 след продължения в последния мач от плейофната фаза на Шампионската лига. Нидерландците стигнаха до безценното попадение в осмата минута на първото продължение, когато отбраната на италианците допусна огромна грешка. Йоан Бакайоко центрира от дясното крило и капитанът Федерико Гати изби топката неволно към вратаря..

публикувано на 20.02.25 в 05:46
Килиан Мбапе (вдясно)

Реал (Мадрид) на Мбапе набързо ликвидира Манчестър Сити в ШЛ - обновено

Реал (Мадрид) , воден от една от най-големите си звезди Килиан Мбапе, набързо ликвидира съпротивата на гостуващия Манчестър Сити и го изхвърли без особено напрежение от Шампионската лига - 3:1 в испанската столица след 3:2 в първия мач в Англия. Мбапе бе големият лидер на "белите" в този мач и реализира хеттрик. Той бе точен още в 4-ата минута, после..

обновено на 20.02.25 в 00:47
Ливърпул - Астън Вила

Ливърпул загуби нови две точки в надстрелване с Астън Вила

Ливърпул увеличи аванса си на върха пред Арсенал на 8 точки, но едва ли е напълно доволен от гостуването си на Астън Вила, където не успя да победи бирмингамци и мачът завърши 2:2. Срещата бе изтеглена напред от 29-ия кръг на английското първенство, тъй като "червените" от "Анфилд" имат да играят финал за Купата на Лигата срещу Нюкасъл. Сблъсъкът на..

публикувано на 19.02.25 в 23:35
Борусия (Дортмунд) - Спортинг

Борусия (Дортмунд) рутинно преодоля Спортинг за осминафинал в ШЛ

Борусия (Дортмунд) се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като постигна равенство без голове в реванша срещу Спортинг (Лисабон), което изпрати германския клуб напред. Първият мач в португалската столица бе завършил с категоричен успех с 3:0 за германския тим и в реванша рутинно той стигна до класирането. Серху Гираси, водещият..

публикувано на 19.02.25 в 22:02
БК Монтана

Баскетболистките на Монтана с победа в Загреб в Адриатическата лига

Съставът на Монтана 2003 надигра хърватския Студио Загреб с 80:66 (24:19, 21:22, 24:9, 11:16) като гост в среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът бе втори пореден за българския отбор, след като само преди 24 часа Монтана 2003 победи друг хърватски отбор Трешневка 2009 с 81:67 и вече има актив 10-5 на второ място във..

публикувано на 19.02.25 в 19:26
Александра Фейгин

Александра Фейгин седма в кратката програма на тестовия турнир по фигурно пързаляне в Милано

Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин се класира на седмо място в кратката програма на тестовия турнир по фигурно пързаляне в Милано, който се провежда година преди Зимните олимпийски игри в Италия. Фейгин получи за изпълнението си оценка от 53.36 точки, от които 29.56 за технически елементи, 24.80 за компоенти на програмата и 1.0..

публикувано на 19.02.25 в 19:12