Над 6 601 000 души в страната имат право на глас. Избирателните секции са 12 879. Забавяне в началото на изборния ден може да има в онези от тях, в които не са се явили повече от половината членове на секционната комисия. В секциите с поне 300 избиратели може да се гласува с хартия или с машина. Студенти и ученици могат да гласуват в секция в населено място, където се обучават, ако то се различава от населеното място по постоянен адрес, като представят лична карта, заверена книжка и декларация, че не са гласували на друго място. Вотът на хартия се отбелязва с Х или V със син цвят.
Традиционно най-много са избирателите в София.
Общо 282-ма са кандидатите, които се борят за 12 мандата в Пловдив. Избирателните секции в града са 459. Машинен вот няма да има само в две секции в Пловдив. Причината е, че избирателите там са под 300 души.
361 645 са избирателите във Втори МИР - Бургас. 594 са секциите, в които ще се гласува с машини и бюлетини, а в 148 ще се гласува само с бюлетини. 14 народни представители ще изпрати Бургас в 51-ото НС. 22- ма кандидати ще се борят за едно депутатско място.
Наши изселници с двойно гражданство в Турция се връщат по родните места в област Кърджали, за да гласуват. Те пристигат с автобуси и лични автомобили. Много от тях казаха, че не знаят за коя партия ще гласуват и разчитат на помощта на роднини и кметове на населени места.
Във Видинско за доверието на 81 580 гласоподаватели се борят 120 кандидати. Гласува се в 256 секции.
В Шуменско 162-ма кандидати депутати се борят за 6 мандата. Над 175 000 са хората в областта, които имат правото да упражнят правото си на глас.
В Благоевграско кандидатите са 221. Ще бъдат излъчени 11 депутати. Гласува се в 442 секции.
Изборният ден в Силистренска област е започнал нормално, съобщават от Районната избирателна комисия.
В област Плевен изборният ден до момента протича спокойно. Незначителен е броят на неявилите се членове на СИК, заменени с нови. В осма секция в град Кнежа, с решение на РИК, се гласува само с хартиени бюлетини.
Себастиан Ербе е военен аташе, отговарящ за Република България, Румъния и Република Молдова. С него разговаря Ирина Недева. -Каква е ролята и значението на Черно море като цяло за германската външна политика, а също и от гледна точка на отбраната и сигурността на Европа? -Бих се фокусирал върху германската военна перспектива за..
Микропредприятията ще могат да обменят до 10 000 евро пет дни преди 1 януари, когато в страната ни се въвежда единната европейска валута. Това поясни в Ловеч, по време на информационната кампания за въвеждането на еврото, Георги Чанев - главен директор на управление "Емисионно" в БНБ. Търговските банки вече са направили своите заявки за..
Стабилността на Франция е важна за стабилността на Европа. Това коментира говорителят на германското правителство Щефан Корнелиус по повод оставката на премиера на Франция Себастиан Льокорню. Оттеглянето му бе изненадващо и бе съобщено часове след обявяването на състава на кабинета му късно снощи. Льокорню беше назначен преди по-малко от..
910 лева достига средният размер на водещата пенсия, без добавки за месец октомври. За мъжете тя е 1074 лева и 799 за жените. Само в две области от страната основната пенсия е над 1000 лева - в София-град тя е 1137 лв. и 1007 лв. в област Бургас. Данните на Националният осигурителен институт показват, че в 14 области на страната основните..
Животновъдният бранш остава разделен по въпроса дали да има ваксинация на овцете и козите срещу шарка и решението ще бъде политическо, обяви пред журналисти в Пловдив министърът на земеделието и храните Георги Тахов. Подходите за справяне със заразата са два, припомни министър Тахов - ваксинация и затягане на всички останали мерки, като..
Наталия Гуменюк е украински журналист, репортер и автор. Тя е посветила работата си на теми като войната, правата на човека и обществената отговорност на медиите. Съосновател е на независимата платформа Hromadske TV и на Лабораторията за журналистика в обществен интерес — организация, която изследва как медиите могат да насърчават диалог и..
От Комисията по стоковите борси отчетоха, че през последната седмица са се повишили борсовите цени нa сиренето, кашкавала, пилешкото месо и олиото. По-евтини са били оризът и свинското месо, съобщи председателят на комисията Владимир Иванов. Плодовете и зеленчуците поевтиняват на борсите у нас "Нямаме външни влияния, нямаме негативно..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Крум Зарков в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
" Ще положа лични усилия виновните, ако има такива, да получат най-строги наказания, предвидени от закона. С нетърпение очаквам резултатите от..
Към настоящия момент има фигура, която изпълнява функциите на главен прокурор . Това заяви пред БНР Димитър Костов, член на УС на Асоциацията на..