Избирателните секции в Молдова затвориха в 21:00 часа. В страната се проведе балотаж на ключовите избори за президент.
Централната избирателна комисия оповести данните за избирателната активност. Тя надхвърля 54%, съобщи на сайта си комисията. На първия тур на 20 октомври активността беше 51,67%. Тогава действащият президент Мая Санду получи около 42% от гласовете, а съперникът ѝ Александър Стояногло, който е бивш главен прокурор - около 26%.
До 19:00 ч.1 606 000 души (52,30 %,) бяха упражнили правото си на глас, предаде Молдпрес, цитирана от БГНЕС.
Повече от 275 000 избиратели са гласували в чужбина - безпрецедентен брой в историята на страната.
Според първоначалните данни в Молдова най-активни са били избирателите в Дондушени, където до 19:00 ч. беше регистрирана избирателна активност от над 50%. Избирателният район с най-ниска избирателна активност е Кантемирския, където са дошли да гласуват по-малко от 37% от избирателите.
Молдовският президент Мая Санду благодари на избирателите, които са гласували на балотажа на президентските избори в страната, предаде Молдпрес.
Санду призова молдовците от чужбина, където секциите все още не са затворили, да отидат да гласуват: "Процесът на гласуване продължава в много избирателни секции от чужбина. Призовавам ви да отидете да гласувате - всички, които не са успели да го направят", добави Санду.
Тя призова служителите от избирателните секции да броят внимателно гласовете: ''Призовавам служителите от всички избирателни секции, независимо от кандидата, който представляват, да бъдат внимателни и внимателно да броят гласовете на гражданите. Благодаря ви“, каза тя.
Системата за предупреждение при бедствия и аварии " BG ALERT" ще бъде изпробвана на мобилните телефони в цялата страна след 11ч днес. Тестовото съобщение на български и английски трябва да бъде придружено от специфичен звуков сигнал. От 11 до 11:30-сет часа в повечето от големите областни градове, в отделни общини в страната, както и в..
Билетите за любителски риболов у нас поскъпват двойно - това предвиждат промени в Тарифата за таксите по Закона за рибарството и аквакултурите, публикувани за обществено обсъждане на правителствения портал. Според мотивите към промените, актуализацията на цените е необходима заради инфлацията и настъпилите икономическите промени у нас...
Най-малко трима души са загинали и седем са били ранени при израелски въздушен удар в южната част на Бейрут тази нощ, съобщиха от ливанското здравно министерство. При атаката са нанесени щети на последните три етажа на сграда в предградието Дахия на ливанската столица, известно като средище на членове на "Хизбула". Стъклата на прозорците са..
Генерал-майор Николай Русев ще е първият командващ на ВВС, в момент, в който бойната ни авиация започва да усвоява новия изтребител Ф-16. От днес той заема поста. Президентът повиши в длъжност генерали от армията Вече стана ясно от отбранителния министър, че първият Ф-16 ще кацне у нас на втори април. А официалното му посрещане..
С два месеца ще се забави началото на контрола в реално време, който Здравната каса ще извършва върху издаването и изпълнението на електронни рецепти за лекарства от Позитивния списък. Вместо от днес, това ще се контролира от 1 юни, показа проверка на БНР. От Здравната каса обясняват забавянето с извършваща се адаптация на информационните..
От днес се повишават минималният и максималният осигурителни доходи. Минималната база за начисляване на социалните осигуровки вече е 1077 лева, включително за самоосигуряващите се, земеделските стопани и тютюнопроизводителите, а максималната е с ръст от 350 лева и достига 4 130. Новите параметри са част от тазгодишният бюджет на Държавното..
Формацията на Ахмед Доган ще реши дали ще излезе от управляващата коалиция. "Демокрация, права и свободи" – ДПС събира колективните органи във вторник, за да реши дали оттегля подкрепата си за кабинета. На извънреден брифинг лидерът на ДПС-ДПС Джевдет Чакъров припомни, че партията е подписала коалиционно споразумение за управление..
Как една сива сграда, в която стотици хора всеки ден търсят работа, може да стане пространство за изкуство и да вдъхне оптимизъм, знаят в русенската..
"Външната политика на българското правителство е заплаха за националната сигурност" . Това заяви пред БНР Костадин Костадинов, лидер на "Възраждане"...