Хиляда работници в Обединеното кралство ще получат допълнителен отпуск без загуба на заплащане в първия официален пилотен проект за четиридневна работна седмица под управлението на лейбъристкото правителство.
Няколко компании ще вземат участие в пилотния проект, който се ръководи от "Кампанията за 4-дневна работна седмица" и стартира от днес.
"Кампанията за 4-дневна работна седмица", която представлява организация, управлявана с нестопанска цел и е създадена през 2022 година, ще представи констатациите си на лейбъристкото правителство през лятото. 4-дневната работна седмица ще бъде изпробвана в 17 предприятия, като на по-късен етап се очаква да се включат още четири фирми. По данни на водещите кампанията близо 200 британски фирми вече са преминали към четиридневна работна седмица за постоянно.
Спечелването на правителството на страната на капанията обаче се очаква да бъде далеч по-трудно. В Лейбъристката партия има няколко високопоставени политици, които подкрепиха четиридневната работна седмица, включително вицепремиера Анджела Рейнър, която миналата година каза: "Ако можете да постигнете резултати в рамките на четиридневна работна седмица, тогава защо не?". Откакто обаче спечели властта през юли, партията не говори нищо за тази идея, вероятно страхувайки се да не даде поводи за нападки от Консервативната партия в опозиция, коментираха политически наблюдатели.
Участниците в Лондонската среща на върха за Украйна в сряда ще обсъдят предложението на Съединените щати полуостров Крим да бъде признат за руска територия, за да се ускори замразяването на фронтовите линии и евентуалното мирно споразумение между Москва и Киев, съобщи във вторник "Вашингтон пост". Американското издание съобщава, че идеята е..
Владимир Путин е предложил да спре нахлуването си в Украйна по настоящата фронтова линия като част от усилията за постигане на мирно споразумение с президента на САЩ Доналд Тръмп, съобщава "Файннешъл таймс", цитирали лица, запознати с въпроса. Руският президент е казал на Стив Уиткоф, специалния пратеник на Тръмп, по време на среща в Санкт..
МВР ще закупи още необозначени автомобили за контрол на движението по пътищата, каза на брифинг в Кюстендил вътрешният министър Даниел Митов. Прилагането на тази мярка е дало добър ефект при пренатоварения трафик през празничните дни, доказва го и статистиката, обявена от министър Митов: "Близо 500 необозначени автомобили на полицията са..
Срокът за вписване на тютюнопроизводителите в публичния регистър се удължава с един месец - до 30 май. Удължаването се прави за втори път и е по настояване на Националната асоциация на тютюнопроизводителите. Съгласно Закона за тютюна, производителите трябва да се регистрират всяка година до 31 март. И тази година обаче стопаните се възползваха от..
Украинският президентът Володимир Зеленски заяви, че Украйна ще бъде готова да проведе преговори с Русия във всякакъв формат, след като бъде постигнато прекратяване на огъня, но предупреди, че ще бъде невъзможно бързо да се договорят всички условия на мирно споразумение. Говорейки на редовен брифинг за пресата, той все пак подчерта, че Киев никога..
Кметът на столицата Васил Терзиев излезе с п озиция по повод изявлението на формацията "Спаси София", които обявиха по-рано днес, че свалят доверието си и представителите ѝ в Столичния общински съвет напускат коалицията с "Продължаваме промяната" и "Демократична България". Оставка подаде и излъченият от формацията заместник-кмет по транспорта Илиян..
Министърът на околната среда и водите Манол Генов и кметът на София Васил Терзиев са се обединили около идеята да се криминализира произволното изхвърляне на отпадъци извън регламентираните за това места. Двамата са се срещнали по инициатива на Терзиев, за да обсъдят управлението на отпадъците в София, управлението на Природен парк "Витоша" и..
Най-силната реклама на Тракийския университет е качественото обучение и начинът на живот, цената на живот и студентите да развиват своите..
На всяко подаване на храна на човек пожелава здраве и "утре те очаквам в 16 часа". Така прави вече 9 години Мартин Мартинов , собственик на..
България излиза от една зона на комфорт , изказа мнение пред БНР Богдан Паташев, бивш посланик на България във Ватикана в периода 2019 - 2023 г...