Участници във форум, посветен на пенсионната система, препоръчаха да се премахне възможността хората да се прехвърлят от частен универсален пенсионен фонд към фонд "Пенсии" в Националния осигурителен институт. Форумът в организиран от Българското актюерско дружество.
Председателят на Българската асоциация на дружествата за допълнително пенсионно осигуряване Евелина Милтенова коментира, че подобна законодателна промяна е въпрос на политическо решение.
"Хората, които са се прехвърлили през изминалия период, не са повече от 100 000 човека, докато ние имаме близо 4 милиона осигурени лица, които са в пенсионните фондове. Второ - започна процес, особено последните години се задълбочава процеса, и бройката се увеличава на осигурени лица, които веднъж прехвърлили се в първия стълб, тоест в НОИ, след някоя друга година наистина преразглеждат своето решение и се връщат, което е разрешено във втория стълб в универсалния пенсионен фонд. Защо? Защото той предоставя възможност за бъдеща допълнителна пенсия", поясни Милтенова.
Прехвърлянето на осигурителна партида от частен фонд на допълнителното пенсионно осигуряване към т.нар. първи стълб на пенсионната система и обратно е възможност, която съществува от 2014 година. Аргументът на експертите, които искат премахване на избора за осигуряване е, че идеята на трите стълба на пенсионната система е да се допълват, а не да се конкурират.
Митата върху износа от Европейския съюз в САЩ ще бъдат 15% за всички стоки. Това обяви американският президент Доналд Тръмп след среща с председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в курорта Търнбъри в Шотландия. До спешните разговори се стигна, след като Тръмп определи 30 процентни мита от 1 август за всички стоки от ЕС. И..
Пожарът в Пирин продължава да се разраства в североизточна посока към Кресна, но опасност за населените места и домовете на хората към момента няма. Локализиран е другият пожар, който избухна следобед на територията на община Симитли. Няколко вили и земеделски сгради в крайната махала на града "Дрънкалица" изгоряха. : Над 5000 декара горска..
Националният съвет на БСП прие отчетите за дейността на ръководените от левицата министерства, както и за дейността на народните представители от коалицията. 32 законопроекта, 120 въпроса към изпълнителната власт, 86 предложения между първо и второ четене на закони, 68 от които са били приети - така изглежда в числа отчета на депутатите от..
Екип кюстендилски пожарникари е изпратен на границата със Северна Македония заради пожар при съседите, който е в близост до нашата територия, съобщиха от Областната дирекция на полицията. Пожарът е установен от частната наблюдателна кула в с. Еремия, която е на самата граница. Информацията на пожара в Северна Македония беше, че е много близо до..
Поради възникнал пожар временно е спряно автобусното движение в участъка на бул. "Панчо Владигеров" и ул. "Обелско шосе", двупосочно на линии 31 и 81. Автобусите ще се отклоняват по обходни маршрути. Към момента Метростанция "Обеля" се обслужва само от автобусна линия 81. Освен това, поради пожар по ул. София, между Банкя и квартал..
"Утре нашите ВВС ще разполагат само с 1, максимум 2 "Кугар"- а и един "Ми-17". Докато дойдат тези всичките, нашите села, много от тях, изгоряха. Искам да напомня, че миналата година, точно по това време, парламентът прие решение, с което задължи Министерския съвет да закупи специализирана техника за пожарогасене по въздуха. Оттогава досега -..
Пожар във Великотърновско затвори главния път София - Варна. Запалили са се сухи треви край Ново село. Екипи на "Пътна полиция" затвориха участъка при разклона за село Добромирка. В посока Варна автомобилите се пренасочват през Бяла черква - Михалци - Мусина. В посока София обходът е през Пушевски кантон. На място има и противопожарни екипи...
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и..