Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Линдзи Вон се завръща в СК по ски алпийски дисциплини

Линдзи Вон
Снимка: Архив

Олимпийската шампионка в алпийските ски Линдзи Вон обяви, че отново ще се състезава на най-високо ниво.

В интервю за Ню Йорк Таймс тя каза, че никога не е вярвала, че отново ще участва в състезания от Световната купа, но направената ѝ операция на коляното през пролетта на тази година е минала толкова добре, че в момента тя няма никакви болки, каквито я мъчеха години наред. 

"Не искам да избързвам твърде много, защото имам още препятствия, които да преодолея. Но нямаше да правя всичко това, ако не смятах да се състезавам отново. Имам своите цели. Обичам всичко да е бързо. Но колко бърза мога да бъда аз все още не знам", каза 40-годишната американка.

Последното професионално състезание на Вон бе през февруари 2019 година в Швеция на световното първенство. Там тя взе бронз в спускането, като стана най-възрастната жена с медал от световно първенство по ски алпийски дисциплини.

В кариерата си Линдзи Вон има спечелени четири Големи кристални глобуса от Световната купа. Тя има 82 победи в стартове от Световната купа, 43 от които са в спускането, което е рекорд и при мъжете, и при жените. Американката има три медала от Олимпиади, включително и едно злато от Ванкувър 2010, както и осем медала от световни първенства, в това число и две титли.

За момента Вон просто ще се присъедини към националния отбор на САЩ с надеждата да участва в състезания от Световната купа преди края на този сезон. Възможно е това да се случи още в Бийвър Крийк през следващия месец. 


По публикацията работи: Кръстина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Яник Синер

Яник Синер спечели финалния турнир в Торино

Италианецът Яник Синер спечели за втора поредна година финалния турнир на АТР в Торино. В спора за трофея той победи със 7:6 и 7:5 световния №1 Карлос Алкарас. За Синер това е 31-ва поредна на твърд корт в зала (последната му загуба е на финала в Торино преди 2 години от Новак Джокович). Конкретно в Торино за Синер това беше 10-та..

публикувано на 16.11.25 в 21:47
Никол Филипова и Елена Михайлова взеха сребро в Испания

Второ сребро за България от Световното първенство по скокове на батут

Никол Филипова и Елена Михайлова донесоха втори медал за България от Световното първенство по скокове на батут за младежи и девойки в Памплона (Испания). При 12-годишните сребърната медалистка в индивидуалната надпревара Никол Филипова и четвъртата Елена Михайлова заеха второ място в синхронните скокове с 44.120 точки. На четвърто място се..

публикувано на 16.11.25 в 19:24
Марко Бедзеки (в средата) спечели във Валенсия

Марко Бедзеки спечели финалното състезание в Moто GP

Марко Бедзеки води от самото начало до финала и спечели състезанието за Голямата награда на Валенсия в 22-ия и последен кръг от шампионата по мотоциклетизъм в клас Мото GP. 27-годишният италианец за първи път осигури втора поредна победа за отбора на Априля. Миналата седмица Бедзеки спечели убедително Гран при на Португалия, а сега повтори..

публикувано на 16.11.25 в 18:49
Александър Везенков

Везенков поведе Олимпиакос към седми пореден успех

Тимът на Олимпиакос срази Промитеас в Патра с 88:64 точки в двубой от 7-ия кръг на гръцкото първенство по баскетбол. Грандът от Пирея продължава да бъде единственият отбор в лигата без поражение от началото на сезона. Звездата на Олимпиакос Александър Везенков направи силен мач, като вкара 18 точки за 20 минути игра. Той добави 6 борби..

публикувано на 16.11.25 в 18:45
Ирландия победи като гост Унгария

Португалия се класира за Мондиал 2026, Ирландия ще играе бараж

Отборът на Португалия разгроми Армения у дома с 9:1 и се класира за финалите на световното първенство по футбол. В другия другия мач от тази 6-та група Република Ирландия спечели драматично с 3:2 като гост срещу Унгария и ще играе бараж за класиране на Мондиал 2026 в Северна Америка. В отсъствието на наказания Кристиано Роналдо хеттрик за..

публикувано на 16.11.25 в 18:43
Балкан победи Черно море в Ботевград

Балкан победи Черно море и поведе в класирането

Отборът на Балкан се наложи над варненския Черно море с 85:72 точки като домакин в „Арена Ботевград“, в среща от 7-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже. Четвъртата поредна и общо шеста победа на ботевградчани ги изкачи на първо място във временното класиране, изпреварвайки досегашния лидер Рилски спортист. Черно море е трети с..

публикувано на 16.11.25 в 15:38
Алберт Попов

Алберт Попов остана 23-ти в Леви

Алберт Попов се класира на 23-то място в първия слалом при мъжете от новия сезон в Световната купа по ски алпийски дисциплини в Леви (Финландия), а Лукас Пинейро Бротен спечели състезанието с резултат 1:50.72 минути (54.13 и 56.59), постигайки първа победа за Бразилия в Световната купа. Попов, който беше 22-ри след първия манш, се нареди 23-ти с..

публикувано на 16.11.25 в 15:34