Актьорът Димо Алексиев остава под домашен арест. Това реши Софийският районен съд, който не уважи искането на прокуратурата на популярния водещ да бъде наложена най-тежката мярка "задържане под стража".
Кaто аргумент съдът посочи предоставените от защитата на Алексиев документи, че едно от трите му деца има нужда от медицински грижи.
Адвокат Димитър Вълчев посочи:
"В такива моменти някак си прокуратурата се опитва да отчита висока ефективност в своята работа и това не го намирам за справедливо. Не става дума за някаква политика, политиката е вън по площадите. Това е политика - да се бори прокуратурата с истинската и голяма престъпност, а не да отчита точки с Димо Алексиев в случая. Справедливостта възтържествува. Това е адекватната мярка. Този човек не е престъпник, за да бъде задържан. Това е нещо, което може да се случи на всеки от нас".
Неговият клиент беше задържан в столичния квартал "Красна поляна" преди 2 дни да шофира в нетрезво състояние. При задържането му дрегерът е отчел 1,49 промила алкохол, но кръвната проба показа, че е шофирал с 1.68 промила алкохол.
Прокуратурата може да протестира присъдата, издадена от Софийския районен съд, в 3-дневен срок. Делото в Софийския градски съд започва на 21 ноември.
41-годишният Алексиев вече е осъждан за подобно престъпление и в момента е в изпитателен срок.
Актьорът изрази съжаление за постъпката си и каза, че известността му не му позволява да дава такъв пример на децата си и на другите.
Премиерът Росен Желязков и европейският комисар по въпросите на земеделието и храните Кристоф Хансен ще открият реконструирания Магистрален канал, който част от напоителна система "Тракиец" в Хасковска област. Ремонтът на съоръжението на стойност близо 7 милиона лева е финансиран по Програмата за развитие на селските райони. На откриването..
Медицинският университет в Плевен отбелязва Световния ден на психичното здраве. Студенти и преподаватели организират информационно събитие, посветено на важността на този проблем. Организиран е и Ден на отворените врати за психологическа подкрепа в катедра "Психиатрия и медицинска психология". Асистент. Борислава Иванова от катедра „Социална..
Във Варна ученици и студенти представиха проекти на Международен образователен форум "Градът като учебна площадка". Идеята градската среда да се ползва за модерно образование се реализира от Икономическия университет в града. Младежите дискутираха и приложението на изкуствения интелект в образованието. Д-р Габриела Панайотова обясни как..
Федерален съдия в Чикаго блокира разполагането на войници в щата Илинойс, разпоредено от американския президент Доналд Тръмп. Преди пет дни съдия в Портланд, щата Орегон, спря подобен опит, а решението се обжалва от президентската администрация пред Апелативен съд. Резултатите от тези двете дела са от голямо значение за опитите на републиканеца..
Бившият британски премиер Риши Сунак, депутат в Камарата на общините, е нает като старши съветник от компанията "Майкрософт" и стартъпа за изкуствен интелект "Антропик". Бившият лидер на торите, който ще остане като депутат в парламента, се присъедини към базираната в Сиатъл технологична фирма "Майкрософт" като платен старши съветник на..
Русия провежда масирана атака по енергийната система на Украйна, заяви министърът на енергетиката Светлана Гринчук. По думите й служителите предприемат всички необходими мерки за минимизиране на последствията. Атаки има и по критичната инфраструктура на Киев, заяви кметът Виталий Кличко. В някои части на града има прекъсване на..
Специализирана трудова борса, насочена към ромската общност, се организира в кюстендилския кв. "Изток". Тя ще се състои в местното читалище "Васил Левски" на 15 октомври, съобщават от Агенцията по заетостта. Поканени на борсата са 100 безработни в 12-хилядния квартал. Те ще могат да получат предложения за работа чрез пряк контакт с..
За схема с изсечени над 30 декара гора в Странджа, разположена близо до т.нар. подпорна стена-хотел на плаж Алепу, за да се строи на този терен , съобщи..
"Мафията изнудва София! Не трябва да се даваме". Това заяви пред БНР Елисавета Белобрадова, депутат от ПП-ДБ, за кризата с боклука в "Люлин" и..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..