Избраният за президент на САЩ Доналд Тръмп обяви нови назначения. 27-годишната Карълайн Левит ще бъде говорител на Белия дом. Тя ще стане най-младият човек на този пост. Досега рекордът се държеше от Роналд Зиглър, който е 29 годишен, когато заема тази длъжност в администрацията на Ричард Никсън през 1969 година.
"Карълайн Левит свърши феноменална работа като национален прессекретар по време на моята историческа кампания и за мен е удоволствие да обявя, че тя ще бъде прессекретар на Белия дом. Карълайн е умна, твърда и се е доказала като изключително ефикасен комуникатор. Имам пълно доверие, че тя ще се представи отлично на подиума и ще предава нашите послания към американския народ, докато правим Америка отново велика", се казва в изявление на Тръмп, цитирано от БТА.
Левит бе помощник-говорителка на Белия дом в периода 2017-2021 година. Тя се е харесала на новоизбрания президент на САЩ с пламенната си защита за него в медийните интервюта и агресивния си стил, твърдят негови съветници, цитирани от Ройтерс.
За връзките с обществеността ще отговаря Стивън Чън, който има опит в тази област и от предишния мандат на Тръмп и от предизборната му кампания.
Друг избор на Тръмп - този на технологичния милиардер Илон Мъск за ведомство по правителствената ефективност, продължава да предизвиква противоречия. Двама сенатори от Демократическата партия поискаха проверка на информацията за редовни контакти на Мъск с руския президент Владимир Путин.
Гърция заживя в ритъма на лятото, а милиони напускат големите градове и се отправят за традиционната си августовска отпуска по островите и крайбрежието на страната. Препълнени пристанища със заминаващи, опашки по толовете на магистралите в Гърция, междуградски рейсове без свободни места. Това са кадрите, които излъчи гръцката обществена..
Три помпи пращат допълнително вода от Струма за квартали с режим в Кюстендил - така ограничението на водоподаването на практика е отпаднало, казаха живеещи в най- засегнатия квартал "Герена" в областния град. Ситуацията с питейната вода в града последните дни се подобрява - проблем е масовото поливане на градини, цветя, тераси, както и на..
Въоръжени групи нападнаха служители на сирийските сили за вътрешна сигурност в Суейда, като убиха техен член, раниха други и обстреляха с гранати няколко села в засегнатата от насилие южна провинция на Сирия, съобщава Ройтерс. Според службите за сигурност, цитирани от държавната телевизия, въоръжените групи са нарушили примирието, договорено..
Нощна украинска атака с дронове предизвика пожар в нефтохранилище в Сочи, руския курорт, който беше домакин на Зимните олимпийски игри през 2014 г., на около 400 километра от украинската граница. Кадри на руските медии показаха пламъци и гъсти струи черен дим, издигащи се от петролната база. "В резултат на падащи отломки от дрон, един..
Катастрофа с полицейски автомобил затруднява движението по пътя Плевен - Долни Дъбник след село Ясен. Полицейската кола се е блъснала челно с друг автомобил, като предната част е силно смачкана. Инцидентът е станал в 13:26 ч., когато водачът на лек автомобил предприема маневра обратен завой от дясното платно и е отнел предимството на патрулен..
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че e "дълбоко шокиран" от видеоклиповете, показващи двама израелски заложници в Ивицата Газа. През последните дни "Хамас" и Ислямски джихад публикуваха три видеоклипа с двама души, отвлечени по време на атаката срещу Израел преди две години. Клиповете предизвикаха силни реакции сред израелците, които..
В Рим приключи Юбилея на младежта, организиран от Ватикана. На голямата поляна край римския квартал Тор Вергата, пред над 1 милион млади хора, богомолци, свещеници и епископи, Папа Лъв XIV изнесе Светата неделна литургия, която е най-голямото събитие от Светата година на католическия Юбилей. В проповедта си Папа Лъв XIV обърна внимание на..
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред..
През изминаващата седмица, природата за пореден път показа на човека, че е по-могъща от него. В сряда, на руския полуостров Камчатка в Далечния..
Преди ден стартира новият археологически сезон в района на селищната могила Юнаците край Пазарджик. Проучванията продължават вече няколко десетилетия,..