Ректорът на Стопанска академия "Димитър А. Ценов" в Свищов доц. д-р Марин Маринов и генералният директор на Българското национално радио Милен Митев подписаха в Свищов меморандум за сътрудничество.
Подчертавайки ролята на Стопанската академия за региона, генералният директор на БНР заяви:
"Ще се радваме да отразяваме Вашите дейности и постижения, да чуваме гласовете на Вашите преподаватели – експерти в нашия ефир".
Милен Митев сподели, че извън столицата БНР има регионални програми от още 8 български града, където могат да бъдат разкрити стажантски програми или потенциални места за бъдеща реализация на свищовски студенти.
Меморандумът между двете институции е за взаимно сътрудничество с оглед подпомагане успешното реализиране на политиката, целите и задачите на договарящите се страни. Сред основните направления на сътрудничеството ще бъдат: популяризиране на обучителни кампании и инициативи на СА "Д. А. Ценов"; сътрудничество при провеждане на информационни кампании за прояви, организирани от страните; подготовка на съвместни проекти и публични събития; участие на академични преподаватели в обучения на персонал; срещи, лекции, коментари, анализи, експертизи, консултации, други обучителни прояви и събития, организирани от двете институции.
Генералният директор на БНР посети академичния музей и положи подпис в летописната книга на Свищовското висше училище.
Родители и близки на деца и възрастни, загинали при катастрофи, протестираха пред министерството на правосъдието и НС срещу убийствата по пътищата у нас. Някои от хората носеха плакати с надпис "Аз съм Сияна" - седмица след катастрофата край Телиш, при която загина 12-годишното момиче. От сдружение "Ангели на пътя", което организира протеста, се..
Темповете на руската офанзива в Украйна се забавят, докато се увеличава мащабът на въздушните удари. Това твърдят от Института за изучаване на войната във Вашингтон, като се позовават на геолокационни данни. Те потвърждават и информацията за руски настъпления в област Суми. Според обобщената информация на института, в контраст с ноември, когато са..
Седем автомобила са изгорели пред два жилищни блока в квартал Трети в Козлодуй тази нощ. Първоначално е подаден сигнал на тел. 112 за две горящи коли, паркирани пред 14-и блок, след което за още пет пред 27-и блок. Пламъците са загасени преди да възникне опасност от разрастване на огъня към жилищните кооперации. От началото на годината..
Нормализира се зимната обстановка в област Благоевград. Спряха и валежите от сняг. Всички пътища от републиканската мрежа са почистени и проходими. Сутринта отпадна ограничението за движение на тежкотоварни камиони над 12 тона през прохода "Предел". Забраната за прохода "Юндола", в посока Велинград, обаче остава в сила, информираха от Областното пътно..
БАБХ започва масирани проверки по магазини, вериги и търговски обекти за агнешко месо, яйца и бои за яйца, обяви д-р Кремена Стоева, директор на Контрол по храните в БАБХ, в интервю пред БНР. Агнешкото ще е под засилени проверки и представители на БАБХ ще проверяват регламентиран ли е добивът на месо , както и в търговската мрежа да има..
Британският премиер Киър Стармър обеща "смели промени", като обяви, че ще смекчи правилата за електрическите превозни средства, след като производителите на автомобили бяха засегнати от митата на Доналд Тръмп. Jaguar Land Rover заяви, че фирмата ще прекъсне доставките за САЩ в опит да се справи с новите търговски условия. В поредна намеса..
Жалба за военни престъпления срещу 10 британци, които са служили в израелската армия в Газа, ще бъде подадена до лондонската полицията от един от водещите британски адвокати по правата на човека, съобщи "Гардиън“. Майкъл Мансфийлд ще предаде досие от 240 страници на отдела за военни престъпления на Скотланд Ярд, в което се твърди, че са извършени..
Съдебната система се променя през политиката. Политиката обаче не може да оправи съдебната система, тъй като съдебната система не може да дисциплинира..
Голяма част от поддръжниците ни желаят реално нашето участие във властта и категорично заявяваме, че за това, което сме се споразумели, че всички..