Една от най-големите незаконни мрежи за стрийминг в света е свалена при международна полицейска операция, подкрепена от Европол и агенцията на ЕС за сътрудничество в областта на наказателното правосъдие - Евроюст. Арестувани са 11 души. В акцията са участвали и експерти от ГДБОП.
Полицейски екипи на 9 държави от ЕС и от Великобритания са извършили над 100 обиска и са конфискували най-малко 29 сървъра.
Идентифицирани са 102-ма заподозрени, единадесет от тях са арестувани в Хърватия. Те са разпространявали незаконно материали от стрийминг услуги онлайн, включително филми и сериали. Обект на пиратство са били и повече от 2500 телевизионни канала.
Нелегалната мрежа е обслужвала повече от 22 милиона потребители по целия свят, а печалбата ѝ надхвърляла 250 милиона евро на месец. Икономическите щети за притежателите на авторските права на материалите се оценяват на 10 милиарда евро, съобщиха от Евроюст.
Базираната в Хага агенция е координирала действията на съдебните органи на Великобритания, Хърватия, Нидерландия, Италия, Румъния, Швеция и Швейцария, докато експерти от Европол са анализирали разузнавателните данни по време на разследването. От българска страна в действията са се включили експерти от дирекция "Киберпрестъпност" в ГД "Борба с организираната престъпност".
Разследващите са свалили 100 домейна, като са идентифицирани общо 560 дистрибутора. По време на акцията са конфискувани също наркотици, оръжия, около 1,6 милиона евро в криптовалута и 40 000 евро.
Екипи ще дежурят през цялата нощ в общините Петрич, Сандански, Симитли и Струмяни, които обявиха бедствено положение заради интензивните валежи. Много от сухите дерета се превърнаха в реки, задръстени от нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Наводнени са десетки обществени сгради и частни домове, компрометирана е пътната и улична..
Екстремното време в Гърция наводни много пътища и отнесе коли. Реки преляха. В засегнатите райони властите спряха движението. Циклонът ще продължи до неделя. Продължава развитието на циклона над Гърция. Има силно засегнати области, където водата е над един метър. Неспирно вали силен дъжд в Пелопонес, област Тракия, Еврос и Халкидики...
Върховният съд в Испания разпореди ареста на бившия транспортен министър Хосе Луис Абалос и сътрудника му Колдо Гарсия. Двамата са обвинени за предполагаема корупционна схема, свързана със закупуването на маски по време на Covid пандемията. Решението на разследващия магистрат Леополдо Пуенте превърна Абалос в първия действащ депутат, изпратен в..
Електроразпределителното дружество ще плати обезщетение за изгорелите електрически уреди на жителите на села в община Георги Дамяново. Това стана ясно на извънредна среща, свикана от кмета Нина Петкова и общинските съветници, на която присъства и областният управител. По данни на представителите на дружеството несработила защита на един от..
Пожарът в многоетажни сгради в жилищния комплекс в хонкогския район "Тай По" продължава и днес, като броят на жертвите достигна 83, предадоха световните агенции, позовавайки се на службите за спешна помощ. Петдесет и една от жертвите са загинали на място, съобщиха от пожарната служба. Общо 123 души са ранени при пожара, отбелязва ДПА. Все още не е..
Стрелецът, който рани тежко двама членове на Националната гвардия на Съединените щати в столицата Вашингтон, е живеел близо до Сиатъл на Западното крайбрежие и е прекосил страната, за да извърши атаката. Двама служители на Националната гвардия са в критично състояние след стрелба във Вашингтон Тръмп за стрелбата на няколко пресечки от Белия..
Британската полиция арестува мъж на летище Манчестър по подозрение в терористични престъпления, свързани с нападението над синагогата в града по-рано тази година, съобщи Би Би Си. Ейдриън Долби и Мелвин Кравиц загинаха в синагогата на еврейската конгрегация в Хийтън Парк на 2 октомври при нападението на Джихад Ал-Шами, който беше застрелян от..