С 8 стотинки се повишава цената на водата в Монтана от 1 януари 2025 година.
Предложението е на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР), което днес се подлага на обществено обсъждане
Цената на питейната вода за град Монтана да стане 5,05 лв. за кубик от 1 януари поиска КЕВР.
Досега жителите на областния център плащаха по 4,97 лв. за кубик.
Промяна цената на водата ще засегне и населените места в Монтанско, които нямат пречиствателни станции.
От 14:30 часа днес в сградата на КЕВР трябва да се проведе общественото обсъждане за промяна цената на водата от Нова година.
След решението - в 14-дневен срок, Асоциацията по ВиК в Монтана трябва да изпрати официално становище до регулатора, в което всяка една Община, член на асоциацията, може да подкрепи или отхвърли исканото от КЕВР увеличение на водата от 1 януари.
Лидерите на Египет, Катар и Турция подписаха заедно с американският президент Доналд Тръмп документ за постигнатото прекратяване на огъня в Газа. Това се случи на международната мирна конференция в египетския курорт Шарм Ел Шейх. Тръмп в Израел: Това е историческият изгрев на един нов Близък изток Нетаняху: Името на..
Бившият президент на Франция Никола Саркози ще влезе в затвора на 21 октомври, съобщи телевизионният канал RTL, като се позова на отлично запознати източници. Бившият френски президент Никола Саркози бе осъден на 5 години затвор Самият Саркози научи датата днес, но тя не беше съобщена официално. Иначе 70-годишният президент в периода..
63-годишен мъж и съпругата му, от близкото с. Реселово, са задържани заради хвърлената самоделна бомбичка в двора на Районното управление в Дупница. Това каза на брифинг днес директорът на Областната дирекция на полицията в Кюстендил старши комисар Светослав Григоров. Работата по случая продължава под наблюдението на прокуратурата. Двама..
Трамвай и лек автомобил се удариха на столичния булевард "Константин Величков". Няма данни за пострадали. Инцидентът е станал в отсечката между кръстовищата с булевард "Тодор Александров" и булевард "Възкресение". Заради катастрофата за около час в района имаше затруднения в трафика
Гръцкото правителство предлага армията да пази паметника на Незнайния воин пред парламента в Атина, като така ограничи протестите пред него. Депутатите трябва спешно да разгледат предложението на кабинета за прехвърляне на отговорността по охрана и защита на паметника на военните. Според опозицията правителството на консерваторите го е страх..
Министърът на външните работи на Германия Йохан Вадефул обеща на България и Румъния подкрепа срещу Русия, преди да отпътува на двудневна визита в двете страни, предава ДПА, цитирана от БТА. Двете страни са "партньори, които са от критично значение за европейската сигурност и стабилност", заяви Вадефул. "Югоизточна Европа е стратегически район от..
Близо 401 милиона лева са необходими на ВиК дружеството в Бургас за проекти, с които да се осигури устойчиво питейно водоснабдяване в засегнати територии и населени места, за които водните оператори нямат финансова възможност да реализират със собствени средства и не могат да разчитат на оперативните програми. Данните са от доклада на Националния..
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за планов годишен ремонт . Блокът има проблем с един от парогенераторите. Предвиждат се мерки да се установи какъв..
Когато стъпваш върху плаващи пясъци и толкова голямо неизпълнение на Бюджет 2025, е много трудно да се направи нормален бюджет за догодина . Това каза..