Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма да има ремонтни действия на Дунав мост по празниците

Снимка: БТА

От 24 декември до 4 януари и двете платна за движение по Дунав мост ще бъдат отворени, а след празничните дни ремонтът ще продължи.

По време на посещението си на Дунав мост служебният министър на регионалното развитие Виолета Коритарова обяви, че по време на предстоящите празнични дни движението по мостовото съоръжение ще се осъществява в двете ленти за облекчаване на трафика.

"След което реципрочно ще бъде затворена дясната лента за движение. Виждате, че се работи, което ни дава увереност за спазване на сроковете", поясни тя.

Ако страната ни бъде приета в Шенгенското пространство, предстои пълна реорганизация на работата на граничния пункт. За някои от промените съобщи директорът на Агенция "Митници" Георги Димов. Първата се отнася до такса "мост".

"Премиерът е разпоредил да се търси алтернативен вариант, включително телепас, включително онлайн-заплащане, включително други методи, по които безпроблемно преминаващите през моста да не усетят, че минават през граничен контролно-пропускателен пункт", поясни Димов.

Втората е за кантарите на камионите.

"За целите на контролната дейност кантари няма да има. На 1 януари целият технологичен ред при преминаване на транспортни средства - тежки или леки, ще се изнесе във вътрешността на страната", каза още Димов.

На заседание на 24 декември ще бъде обсъдена и възможността част от приходите на границата да остават в общините Видин и Русе. 

По публикацията работи: Ерол Емилов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Кметът на Перник обяви временно решение на кризата в родилното отделение

Кметът на Перник Станислав Владимиров обяви, че след разговори с началника на АГ отделението д-р Ивайло Лазов е намерил решение на кризата в родилното отделение в болницата в града, до която се стигна заради едновременното напускане на няколко акушерки в пенсионна възраст. Кметът на Перник се срещна с шефа на родилното отделение в опит да..

публикувано на 28.04.25 в 08:24

Движението в Кресненското дефиле ще бъде затруднено заради ремонт

Заради наложителен ремонт на асфалтовата настилка, от 19 часа тази вечер до 7 часа сутринта на 29 април, ще бъде затруднено движението в Кресненското дефиле.  Строителните работи ще се извършват през нощта в участък от 300 метра. Автомобилите ще се пропускат поетапно само в едната лента, като движението ще се регулира от пътни знаци,..

публикувано на 28.04.25 в 08:22
Валерий Тодоров

Валерий Тодоров: Очертава се "пъстра сделка" за Украйна

"Оптимизмът много силно изпреварва реалностите и фактите. Нека не влагаме много оптимизъм в казаното от Марко Рубио. Въпреки всичко има предпоставки за компромиси". Това мнение изказа пред БНР журналистът Валерий Тодоров, бивш кореспондент на БНР и БНТ в Москва. В предаването "Преди всички" той коментира срещата между президентите на САЩ..

публикувано на 28.04.25 в 08:11

Инвестиционен форум, организиран от Българската фондова борса, ще се проведе в София

Перспективите и предизвикателствата пред капиталовия пазар на фона на предстоящото приемане на България в Еврозоната и възможностите за повече инвестиции в българската икономика са само част от акцентите, които ще бъдат дискутирани по време на инвестиционния форум "Investor Day 2025", съобщиха от Българската фондова борса, която е организатор на..

публикувано на 28.04.25 в 08:00

Протест под наслов "Справедливост за Ани и Явор!" пред Съдебната палата в София

За 8 часа тази сутрин е насрочено началото на протест под наслов: "България няма деца за убиване" – Справедливост за Ани и Явор! пред Съдебната палата в София. От 9 часа във Върховния касационен съд ще бъде гледано делото за смъртта на двамата младежи, които загинаха преди две години, докато пресичаха пешеходна пътека на столичния..

публикувано на 28.04.25 в 07:55
Володимир Зеленски

Зеленски: Русия опитва да излъже САЩ и да продължи войната

Русия се опитва да излъже Съединените щати и другите страни и да продължи войната си срещу Украйна. Това заяви в традиционното си вечерно видеобръщение украинският президент Володимир Зеленски. "Руснаците много говорят за това, че уж са готови да приемат американските предложения, но засега никакви приготовления за прекратяване на огъня не..

публикувано на 28.04.25 в 07:40
Президентът Румен Радев

Румен Радев ще участва в 10-ата Среща на върха на Инициативата "Три морета" във Варшава

Президентът Румен Радев ще бъде на посещение в Полша. Във вторник държавният глава ще участва във Варшава в 10-ата среща на върха на инициативата "Три морета".  Целта на инициативата е да насърчи икономическото развитие на страните от Централна и Източна Европа. Днес президентът Румен Радев ще посети Националната библиотека на Полша. В..

публикувано на 28.04.25 в 07:30