Кипър отбелязва днешния Международен ден на планините с откриването на нова екологична инфраструктура за посещения и изследователска дейност в геопарка в планината Тродос, в централната част на острова. За съживяване и развитие на района ѝ правителството стартира програма за над 30 млн. евро.
Модернизираните база и съоръжения за популярни дейности в геопарка в Тродос включват нови открити пространства за наблюдение на звездите и на геоложките забележителности, подобряване на зоните за екскурзии, образователните центрове и информационните точки за посетителите на националния парк, съобщиха от Управлението по горите.
Геопаркът заема около 36% от територията на планината Тродос и 12% от общата площ на Кипър. Той е част от Глобалната мрежа на геопарковете на ЮНЕСКО. В него се намират над 50 уникални геоложки обекти с голямо научно и културно значение, предлагащи възможности за развитие на геотуризъм.
С повече от 20 големи проекта и пакет от политически действия правителството насочва над 30 млн. евро за подкрепа на района на Тродос, обяви президентът Никос Христодулидис.
Новият план включва финансови стимули и мерки, предназначени да насърчат икономическата активност и растеж в региона, предприемачеството и заетостта, да развият инфраструктурата и туризма.
Целта е да се подобри стандартът на живот в планинските общности.
Никой политик не бива да си приписва заслугата за този исторически успех, защото той е постигнат с усилията на всички правителства през последните 4-5 години. Това заяви съпредседателят на ДБ Ивайло Мирчев пред БНР. Влизането на България в еврозоната той определи като исторически успех. ЕП подкрепи присъединяването на България към..
Решението на Конституционния съд в България да отмени ограничаването на правомощията на главния прокурор предизвикват безпокойство. КС ще разгледа промените в Закона за съдебната власт, свързани с избора на главен прокурор Сарафов е обжалвал пред ВАС прекратяването на процедурата за избор на главен прокурор За поредна година..
След официалното одобрение за влизането на България в еврозоната, в централата на ГЕРБ премиерът Росен Желязков и лидерът на партията Бойко Борисов обявиха, че предстои плавен и ефективен преход към еврото. Държавата е подготвена да отговори на всички страхове на хората и да "разбие" всички манипулации по въвеждане на еврото от 1-ви януари..
Само със силна държава може да се овладее необоснованото покачване на цените, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по време на брифинг в централната на ГЕРБ, като призова всички политически сили, в т.ч. и опозиционни, за обединение за борба със спекулата. Борисов благодари на коалиционните партньори ИТН и "БСП - Обединена левица", които са..
Бившият съпредседател на "Продължаваме промяната" Кирил Петков коментира във "Фейсбук" информацията за акция на КПКОНПИ в Община Варна. Петков пише: "Обещавам ви, че всеки един от нас ще направи това, което трябва, за да има справедливост". "Несправедливата политическа атака към отбора на Промяната е атака към свободните българи. Не..
С решението на ЕП днес процесът е приключен и промяната се случи – България вече е пълноправен член на Европейския съюз. Това заяви председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев във видео обръщение по повод окончателното решение за приемане на страната в Еврозоната: "2021 година, на 30 юни, пуснахме за обсъждане плана за..
Апелативният съд във Велико Търново потвърди 20-годишната присъда на Габриел Тачев. На 20 юли 2023 г. Тачев, който е бил без шофьорска книжка и пиян, уби на пътя Плевен - Ловеч при катастрофа двама мъже и една жена. В началото на тази година Плевенският окръжен съд постанови 20 години лишаване от свобода при първоначален строг режим за..
"Мотивите на вота на недоверие са несправяне на изпълнителната власт с огромния екологичен проблем и по-точно екологичната катастрофа , която вече се..
Проектозаконът за хранителната верига, пуснат за обществено обсъждане, е удар към малкия производител, удар срещу българското, защото прави вносът..
В Пернишка област вече има пусната подписка за подкрепа на обособяване на Пернишка митрополия. "Не говорим за мотиви, а за искане от миряните на..