Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От Москва съобщават за превзети села в Донецка област, от Киев - за свалени дронове

Руска самоходна 122-милиметрова ракетна установка БМ-21 `Град` стреля в близост до бойната линия край Соледар, Донецка област, архив, август 2024 г.
Снимка: МО на Русия

Москва обяви, че е превзела още две селища в Донецка област, а Киев съобщи за над 50 свалени руски дрона през изминалата нощ. 
Руските сили са установили контрол над две села в украинската Донецка област, съобщи Министерството на отбраната в Москва. Руските сили са поразили и унищожили и четири системи за противовъздушна отбрана "Пейтриът" на Украйна, се казва още в изявление на ведомството. 

От своя страна украинската армия съобщи, че е унищожила 56 от общо 108 дрона, изстреляни от Русия през изминалата нощ. Още 49 дрона са били заглушени от украинските средства за радиоелектронна борба, посочват от Въоръжените сили на Украйна.

На този фон два руски танкера бедстват в Керченския пролив, заради повреди, причинени от лошото време в района. Танкерите превозват по 4 тона мазут и вече се е образувал разлив, съобщиха местните морски власти.

На помощ на претърпелите бедствие кораби са изпратени хеликоптер и спасителен влекач.

По публикацията работи: Мария Йорданова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков

Песков за разговорите Русия - САЩ: Рано е да се говори за споразумение

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков даде висока оценка на руско-американските контакти по темата Украйна. В същото време той подчерта, че да се говори за мирно споразумение е твърде рано: "Засега няма ясно очертание на някакво споразумение, но има политическа воля да се движим към споразумение. Още веднъж подчертавам, че оценяваме много високо..

публикувано на 15.04.25 в 17:20
Снимката е илюстративна, архив.

Над 1 кг кокаин открит при операция на ГДБОП в София и Бургас, извършени са арести

Над 1 кг кокаин е открит при операция на ГДБОП, проведена в София и Бургас. Четирима души са арестувани.  Акцията е проведена едновременно в двата града  през вчерашния ден.  Арестуваните четирима мъже са на възраст между 24 и 50 години. При проведените претърсвания е открит 1 кг кокаин в лек автомобил. А в друг лек автомобил са открити около 10..

публикувано на 15.04.25 в 17:11
Доц. Милен Любенов

Милен Любенов: Проруските сили в правителството надделяват по определени теми

Решението за реакторите на АЕЦ "Белене" е знак, че проруските сили в правителството изглежда надделяват по определени теми , още повече, че при евентуално излизане на ДПС-ДПС от мнозинството, ще нарасне потенциалът за изнудване на по-малките партньори като БСП-ОЛ.   Коментара направи пред БНР политологът доц. Милен Любенов, преподавател в СУ "Св...

публикувано на 15.04.25 в 16:58
Френският президент Еманюел Макрон (вляво) и израелският премиер Бенямин Нетаняху.(вдясно)

Нетаняху към Макрон: Създаването на Палестинска държава ще бъде "награда за тероризма"

Израелският премиер Бенямин Нетаняху е заявил в телефонен разговор с френския президент Еманюел Макрон, че създаването на Палестинска държава би било "огромна награда за тероризма", предаде АФП, позовавайки се на изявление на канцеларията на Нетаняху. В съобщение в социалната мрежа Екс (Х) френският президент написа, че е поискал от събеседника..

публикувано на 15.04.25 в 16:53
Ваня Василева, депутат от ДПС-ДПС

Ваня Василева, ДПС-ДПС: Търпението ни е накрая

Оперативното ръководство на ДПС-ДПС се събра, за да реши ще продължи ли подкрепата си към правителството. Това става ден преди обсъждането на втория вот на недоверие към кабинета "Желязков" на тема корупция.  Преди заседанието депутатът от формацията на Доган - Ваня Василева, заяви, че търпението им вече се изчерпва и днес ще бъде взето категорично..

публикувано на 15.04.25 в 16:45

МВнР потвърди, че българин е загинал при инцидент с микробус в Румъния

Български гражданин е загиналият при инцидента с микробуса, който падна в река Дунав в румънския окръг Мехединц, съобщиха от Министерството на външните работи (МВнР). Румъния: Бус е паднал в Дунав, на място е открит български паспорт "Във връзка с повишения медиен интерес за инцидента с катастрофиралия микробус на виадукт над река Дунав на..

публикувано на 15.04.25 в 16:36

Дете избяга от столична детска градина, откриха го след половин час

6-годишно дете избяга от детска градина в София. Момченцето е намерено след около половин час издирване от полицаи от СДВР в Северния парк. Градината е в столичния квартал "Връбница". По случая тече проверка. 

публикувано на 15.04.25 в 16:35