Милосърдието, уроците по доброта, сърдечност и безкористност се преподават с личен пример. Благотворителността се възпитава!
Благодарение на Българската Коледа, училищната общност на 166 спортно училище "Васил Левски" реализира своето желание да дари добро, като допринесе за каузата и се превърна в благодетел на инициативата.
Освен, че имат големи сърца, възпитаниците на училището, което носи името на една от най-светлите личности в българската история са шампиони и то в буквалния смисъл на тази дума, защото в олимпийската година накараха всички нас на се гордеем с успехите, които постигнаха на най-големия спортен форум в Париж през лятото.
През 2025 семейството на 166 спортно училище "Васил Левски" ще порасне с още един успешен за България спорт от Игрите в Париж – олимпийското таекуондо.
За трета поредна година родителите, учителите, треньорите и най-вече учениците подкрепят благородната кауза като изработват ръчно различни артикули. Въпреки, че профилът на училището е тясно специализиран и е свързан със спорта възпитаниците на школото успяват всяка година да изненадат преподавателите си със своя талант и креативност.
Учениците на Нина Иванова се включиха в инициативата "Дари надежда на дете в беда!" и с видео, което заснеха специално в подкрепа на Българската Коледа.
А добрата работа на преподавателите, треньорите и ръководството на училището е отчетена и от министъра на младежта и спорта Георги Глушков по време не семинара на спортните училище в страната през ноември в Пловдив.
След всички тези успехи изключително трудно ще бъде ръководството на училището да избере най-добрите спортисти за 2024 година. Церемонията ще се проведе в началото на януари 2025 година.
Още по темата в звуковия файл.
Източник: Училищен блог на 166. СУ. "Васил Левски"
Американският президент Доналд Тръмп заплаши тази вечер да увеличи "значително" американските мита върху индийски стоки заради закупуването от Индия на руски петрол, дни преди да влезе в сила неговото по-строго облагане на десетки икономики, предаде АФП. Тръмп наложи 25% мито върху вноса от Индия Тръмп обяви високи мита за Индия и Бразилия..
Сериозни са проблемите с питейната вода и за кюстендилското село Соволяно с над 1000 души население. След четири дни безводие и в Соволяно е възможно въвеждането на воден реим, като водоподаването може да бъде спирано от 09.00 до 19.00 часа. Засега обаче режим няма, каза за БНР кметът на селото Пламен Илиев. Водоподаването за село..
Русия вече не се смята за обвързана с мораториума върху разполагането на ракети с малък и среден обсег, съобщи руското външно министерство в понеделник, предаде Ройтерс. САЩ се оттеглиха от договора за ядрените сили със среден и среден обсег през 2019 г. Оттогава Русия заявява, че няма да разполага такива оръжия, при условие че Вашингтон не..
Нидерландия ще бъде първият донор по новия механизъм на НАТО за финансиране на оръжия за Украйна, известен като "Списък с приоритетни изисквания за Украйна", като ще предостави 500 милиона евро (578 мнл. долара), съобщи в понеделник нидерландското министерство на отбраната, предаде Ройтерс. "Украйна се нуждае от повече противовъздушна..
Над 200 хил. болни от шарка животни са умъртвени в България, Гърция и Румъния от началото на годината до момента. Това стана ясно по време на онлайн среща между представители на земеделските министерства и ветеринарните власти в трите страни. Срещата е проведена заради усложнената епизоотична обстановка на Балканския полуостров, свързана..
Президентът Румен Радев удостои с Почетен знак командира на Националната гвардейска част полковник Кънчо Иванов. Той получи отличието за значим принос за развитие на военното формирование, в което е назначен през 2001 година. За 24 години полк. Кънчо Иванов е заемал различни длъжности в Националната гвардейска част, а от 2019 година е неин..
Ремонтът на разделителното съоръжение, регулиращо водния поток на река Тунджа в рамките град Ямбол, по план трябва да приключи в края на септември. По проект е предвидено изграждането и на рибен проход с каскадно разположени басейни. Ремонтно-възстановителните дейности по съоръжението започнаха преди около месец, като предварително..
Партиите се готвят отрано за президентските избори, защото те предполагат стратегическа маневра. Това обясни пред БНР социологът Андрей Райчев...
Ново повишение на температурите започва в края на седмицата . Това обясни пред БНР синоптикът Анастасия Стойчева. "От петък нататък". Циклон във..
На 30 юли се навършиха 157 години от гибелта на Стефан Караджа. Паметта му бе почетена в Русе, където умира от раните си, а денят е повод да разкажем и..