Четирима души са загинали при пожара на Централна гара - София. Сигналът за тежкия инцидент е подаден в 2:35 ч. На място са били изпратени два екипа на пожарната с 14 пожарникари.
Директорът на Столичната пожарна старши комисар Веселин Гетов каза за БНР:
"В последния вагон са пребивавали лица. Най-вероятно във връзка с небрежност при горене на открит огън е възникнало запалване, при което, след погасяване на вагона, е оказано съдействие на пребиваващите вътре лица. Имаме четирима загинали".
По първоначална информация, най-вероятно е бездомници да са запалили огън в един от вагоните на композиция, която трябвало днес да замине за Благоевград и Петрич:
"Чух, че има пожар, обаче не съм излязла. Чух, че са тези, от нашите, долу където спят. Те са тука 20 души. Гонят ги, но те пак идват. Не знам дали влаковете се заключват, не съм спала никога на гарата. Те спят тук, те са всеки ден тук, клошари са, по гарата се въртят", каза за БНР жена, която е била на гарата по време на инцидента.
Продължават огледите на мястото на инцидента. Полицейското присъствие е засилено.
Двама души са пострадали и са откарани в болница в тежко състояние.
От "Спешна помощ" съобщиха за БНР, че обгазените мъже са били откарани в "Пирогов". Единият е на 35 години, а другият - на 65.
Бойчо Скробански от звеното за разследване на произшествия в жп транспорта съобщи за БНР, че е горял последният вагон от бързия влак, който тръгва в 7.30 часа за Благоевград.
Около 2 ч. четири вагона са били композирани на 2-ри коловоз на Централна гара София. Заради пожара друга композиция е потеглила по направлението, каза още Скробански.
От БДЖ съобщават, че няма нарушения в графика на движение на влаковете заради мъглата и пожара на Централна гара в София
За денонощие пожарникарите в страната са реагирали на 101 сигнала . От Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" уточняват,че са потушени общо 56 пожара.
Продължава извънредното положение на остров Хиос. Пожарникарите и днес се борят със стотици пожарни огнища на острова, но прекъснаха огнения фронт. Все още не позволяват на евакуираните жители и туристи да се завърнат на места в близост до огъня поради риск вятърът да разпали нови огнища. Частично е овладян огънят на остров Хиос,..
През нощта срещу 27 юни над страната ще бъде ясно, сочи прогнозата на НИМХ. В Източна България ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Оранжев или жълт код е обявен за почти всички области на България - с изключение на Шумен, Варна, Добрич и Бургас. През деня в петък ще остане горещо с максимални температури между 35° и 40°, малко по-ниски в..
Община Сандански започва мащабно обновяване на едно от най-знаковите културни пространства в курортния град - Летния театър. Ремонтните дейности са насочени предимно към зоната за зрители в Летния театър. Реализацията на проекта предвижда да бъдат подменени всички дървени пейки на трибуните, както и металните конструкции на седалките, ремонт..
Великотърновският общински съвет даде съгласие за поставянето на паметник на легендарния футболист Трифон Иванов. Монументът ще бъде разположен в зелената площ срещу централния вход на стадион "Ивайло". С пълно единодушие великотърновските общински съветници подкрепиха предложението на инициативния комитет паметникът на "железния защитник" и звезда..
Загасен е пожарът край южния вход на Карнобат. Изгорели са сухи треви, малка част от борова гора и част от градина със сливови дървета. 7 часа продължи борбата с огнената стихия с фронт от 10 километра. Пожарникари с 6 специализирани автомобила и над 150 доброволци участваха в гасенето. Пътят от Карнобат към магистрала "Тракия" вече е..
Над 19 000 деца са ранени при пътнотранспортни произшествия от 2005 г. до 2024 г., съобщи комисар Мария Ботева от отдел "Пътна полиция". Броят на подпомогнатите деца за този период от Националният дарителски фонд за подпомагане на деца, пострадали при пътно транспортни произшествия е 1 258, или малко повече от една пета от ранените деца за..
Две деца са пострадали при катастрофа тази вечер на пътя Пазарджик – Добровница. Пътят е затворен. До приключването на огледа е въведен обходен маршрут през пътя за Пловдив, каза говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов: "Става дума сблъсък между два леки автомобила. Сигналът е получен в 17:50 часа на телефон 112, към мястото..
"В записа, заради който Кирил Петков обяви, че се оттегля от партийния и депутатския си пост, има въпроси, които насочват към ръководството на..
Д-р Михаил Василев от зоопарка във Варна и други двама негови колеги са били извикани да помогнат в издирването на черния леопард в района на..
"България се управлява от мафия, много по-тежка от Коза ностра . Досега не сме чули ЕС да иска от Коза ностра данни за развитието на икономиката на..