Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Акушерка, заснета да танцува с новородено в сливенската болница, заяви, че съжалява за постъпката си

МБАЛ "Д-р Иван Селимински" в Сливен.

Акушерката, която бе заснета във видеоклип да танцува с едно от новородените в родилно отделение на сливенската болница "Д-р Иван Селимински", заяви, че съжалява за постъпката си. В същия момент пред болницата семейство твърдеше, че едно от децата в скандалния видеоклип е тяхно внуче. От болницата отрекоха това и поискаха да се спрат манипулациите на общественото мнение по темата.

Акушерката Яна Митева обясни, че всичко, което е направила, не е било с цел да навреди на детето от клипа:

"Приемам и осъзнавам реакцията на хората за това, което виждат. Моето намерение е било изяло чисто към тези дечица. Не е направено с цел да нараня някой, както казвам, тези деца са в изключително здравно състояние. Оставям сърцето си в това отделение".

Тази сутрин семейство и техният син твърдяха пред болницата, че едно от децата в клипа е тяхното. Катя, баба на детето, бе категорична:

"На 100% съм сигурна. На 100% защо 20 дни съм го държала в ръцете си и съм го къпала. Човек не може да не познае собственото си дете".

Началникът на отделението Таня Праматарова коментира, че въпросното бебе към датата на снимането на клипа не е било на лечение в болницата, а преди това. Клипът е заснет на 27 декември:

"Прието е отново на дата 30 декември и предстои неговото изписване утре  - 6 януари. Така че по времето на направата на този клип бебе Илия въобще не е бил пациент на неонатологията".

От утре в отделението започват проверки, разпоредени от министъра на здравеопазването.

По публикацията работи: Георги Николов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Президентът на Сърбия Александър Вучич

Президентът на Сърбия пристигна в Москва

Президентът на Сърбия Александър Вучич пристигна в Москва за тържествата по случай 80-годишнината от победата над нацистка Германия, предаде АФП. Руската държавна телевизия показа кадри от посещението на Вучич в столицата, където след парада в петък той ще има среща и с президента Владимир Путин. Европейският съюз неведнъж е..

публикувано на 07.05.25 в 20:58

Предложенията за работа намаляват за трети пореден месец

Предложенията за работа намаляват за трети пореден месец, според анализ на най-голямата платформа за кариерно развитие у нас. В сравнение с година по-рано обявите са с 9% по-малко.  Обявите за работа през април са с около 1400 по-малко в сравнение с март. Това е спад от 3%, сочат данните на експертите.  За една година предложенията се свиват с 9%, или..

публикувано на 07.05.25 в 20:54

Областната управа в Бургас с позиция за качеството на морската вода

Спътникови снимки показват, че през последните 30 дни няма замърсявания, които да влошават качеството на морската вода по Българското Черноморие. Това се посочва в официално съобщение на Областната управа в Бургас. От РИОСВ ще проверят дали Община Поморие е взела незабавни мерки за почистване на мазутните образувания от плажа Плажната ивица на..

публикувано на 07.05.25 в 20:34
Разрушената сграда на баптистката болница Ал Ахли след израелски въздушен удар в град Газа, 13 април 2025 г.

Ройтерс: САЩ и Израел са обсъдили възможно следвоенно управление на Газа под контрола на Вашингтон

Съединените щати и Израел са обсъдили възможността за съставяне на следвоенно управление на Ивицата Газа под контрола на Вашингтон, предаде Ройтерс, позовавайки се на анонимни информирани източници. В центъра на проведените консултации на високо ниво е било предложението за преходна администрация, начело с американски представител, която да..

публикувано на 07.05.25 в 20:22

В българските болници работят двойно по-малко медицински сестри от нужните, показва анализ

В българските болници работят двойно по-малко медицински сестри от нужните, за да се осигури качествена грижа за пациента. Това показва анализ на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи, озаглавен "Здравен показалец". За 10 години броят на медицинските сестри у нас е намалял с 30 процента, показват данните на асоциацията...

публикувано на 07.05.25 в 19:56

СГС: 18 години затвор за Румен Тонев за убийството на психолога Иван Владимиров

Софийският градски съд осъди на 18 години затвор Румен Тонев за убийството на психолога Иван Владимиров - Нав. По-рано днес Прокуратурата поиска между 15 и 20 години затвор за убийството. Тонев ще трябва да търпи присъдата при първоначален строг режим, но общия размер ще бъде приспаднат престоя му в ареста. Съдът възобнови делото за убийството на..

публикувано на 07.05.25 в 19:32
Джей Ди Ванс

Джей Ди Ванс: Русия и Украйна трябва да преговарят пряко, за да сложат край на войната

Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс заяви днес, че администрацията на Доналд Тръмп иска Русия и Украйна да приемат насоки за преки преговори, които ще са необходими, за да се сложи край на войната, предадоха Франс прес и Ройтерс. САЩ смятат, че исканите от Русия отстъпки са прекалено големи, но вицепрезидентът подчерта, че не изпитва..

публикувано на 07.05.25 в 19:30