Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проверка показа: Осветлението на пътя при Ябълково не работи от 1985 г.

Снимка: Кирил Фалин, архив

Осветлението на пътя при Ябълково, където стана катастрофа със стадо коне и загина 18-годишно момиче, не работи от 1985 година. Това е констатирано при проверка на трасето от екипи на пътната агенция и експерти.

До 15 януари ше бъдат готови докладите с анализа по състоянието на фаталния участък при Ябълково, където денонощно излизаха безконтролно пускани коне на пътя.

Става ясно, че площите около пътния участък не са пасища и поради тази причина не са поставени и пътни знаци, които да предупреждават и изострят вниманието на шофьорите, че там може да излизат селскостопански животни. 

"Начини за съдействие от други институции, които трябва да контролират миграцията на тези животни, най-вече през тъмната част на денонощието. Разглежда се възможността какво да е ограждението", обясни Даниел Иванчов, директор на Дирекция "Поддържане на пътната инфраструктура" в АПИ.

"По участъка има често мъгли. Осветлението следва да бъде възстановено и ще бъде", каза Десислава Паунова, директор на отдел "Безопасност и планиране" в Агенцията.


По публикацията работи: Ерол Емилов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Андрий Парубий

Все още не е установена самоличността на нападателя, застрелял Андрий Парубий в Лвов

Украинската полиция все още не е установила самоличността на нападателя, който по-рано днес застреля бившия председател на Върховната Рада на Украйна и настоящ депутат Андрий Парубий. Специална операция в Лвов за залавяне на убиеца на бившия председател на украинския парламент Сигналът за стрелбата е постъпил в полицията малко преди 12.00..

публикувано на 30.08.25 в 20:24

ЕС ще работи по използването на замразените руски активи за подпомагане на Украйна след войната

Европейският съюз ще проучи как да използва замразени руски активи за финансиране на отбраната и възстановяването на Украйна след войната, но конфискацията на тези активи сега не изглежда като политически реалистична, заяви върховният представител на ЕС по външната политика и въпросите на сигурността Кая Калас. Според ЕС, около 210 милиарда..

публикувано на 30.08.25 в 19:52

Премиерът на йеменското правителство на хутите е бил убит при израелски удар

Премиерът на йеменското правителство на хутите и няколко други министри са били убити при израелски удар срещу столицата Сана, съобщи в събота информационната агенция, управлявана от групировката, позовавайки се на изявление на ръководителя на Висшия политически съвет на хутите Махди ал-Машат, предаде Ройтерс. "Оставаме непоколебими в..

публикувано на 30.08.25 в 19:44
Никола Николов - Паскал

СГС реши да пусне под гаранция от 50 хил. лева Никола Николов - Паскал

Софийският градски съд не уважи искането на прокуратурата, задържаният за контрабанда Никола Николов - Паскал да остане за постоянно в ареста. Съдът реши, че Николов трябва да бъде пуснат под гаранция от 50 хил. лева. Никола Николов има 15 дни, за да внесе гаранцията. Той беше екстрадиран тази седмица от Сърбия в България по..

публикувано на 30.08.25 в 18:28

Пожарът в Национален парк "Рила" все още не е овладян

Пожарът в Национален парк "Рила" над Симитли все още не е овладян. Въпреки усилията на близо 90 огнеборци, площта на засегнатата територия се е увеличила към алпийската част на планината.   През целия ден пожарникари, горски служители, военни и хора от двата национални парка "Рила" и "Пирин" работиха в изключително тежки условия на стръмни и..

публикувано на 30.08.25 в 18:17

Не е възможно да се осигури безопасността на хората при масова евакуация на град Газа

Не е възможно да се осигури безопасността на хората при масова евакуация на град Газа, предупреди председателката на Международния комитет на Червения кръст Миряна Сполярич, цитирана от Франс прес. "При настоящите условия масовата евакуация на град Газа по безопасен и достоен начин е невъзможна", заяви Сполярич в изявление по повод плана на..

публикувано на 30.08.25 в 18:15
ген. Валерий Герасимов

Главнокомандващият руската армия изтъкна за успехи на бойното поле в Украйна

Главнокомандващият руската армия генерал Валерий Герасимов изтъкна успехите на бойното поле в Украйна. По негови данни Русия контролира 99,7% от украинската Луганска област, 79% от Донецка, 74% от Запорожка и 76% от Херсонска област. "Обединените войски продъжлават неспирната си офанзива почти по цялата фронтова линия. От месец март насам са..

публикувано на 30.08.25 в 17:33