Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Локомотив (Пд) стартира контролите в Турция със загуба

Локомотив (Пловдив) загуби с 1:2 от сръбския Раднички
Снимка: Архив / Снимка: БТА

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби с 1:2 от сръбския Раднички (Ниш) в първата си контролна среща от подготвителния си лагер в турския курорт Анталия. Двубоят бе и неофициален дебют за новия наставник на "черно-белите" Душан Косич. 

Мачът започна добре за "железничарите", които още в петата минута можеха да поведат в резултата след добра триходова комбинация между Умарбаев, Медвед и Переа. Последният получи на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му бе спасен. 

В ответната атака защитата на Локомотив не се ориентира добре и бе матирана с двойно подаване, след което сръбският тим поведе в резултата.

Точно след четвърт час игра тимът на Раднички можеше да удвои аванса си, но стражът на "смърфовете" се намеси подобаващо при опасен изстрел в горния десен ъгъл на неговата врата. Той успя да се разтегне максимално и да отклони топката, която впоследствие срещна и гредата. В 27-ата минута вратарят на българския отбор имаше още едно добро спасяване след точен удар с глава. 

В 36-ата минута "черно-белите" изравниха. Оливер Камдем се разписа с красиво изпълнение директно от пряк свободен удар. Така почивката дойде при равенство 1:1. 

Седем минути след подноваването на играта през втората част Локомотив инкасира второ попадение. Мартин Хайдаров се размина с топката в опита си да изчисти в центъра на терена и това позволи на Павле Ивеля да овладее и да стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл от около 20 метра. 

Малко след това играчите на Душан Косич получиха възможност отново да възстановят равенството, но вратарят на Раднички реагира добре при шут на Кръстьо Банев от малък ъгъл. 

До края на мача "железничарите" имаха още един шанс за гол, но стражът на сръбския тим отново не допусна да бъде преодолян при изстрел на Димитър Илиев от фаул. 


По публикацията работи: Антони Йорданов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Яник Синер

Яник Синер спечели финалния турнир в Торино

Италианецът Яник Синер спечели за втора поредна година финалния турнир на АТР в Торино. В спора за трофея той победи със 7:6 и 7:5 световния №1 Карлос Алкарас. За Синер това е 31-ва поредна на твърд корт в зала (последната му загуба е на финала в Торино преди 2 години от Новак Джокович). Конкретно в Торино за Синер това беше 10-та..

публикувано на 16.11.25 в 21:47
Никол Филипова и Елена Михайлова взеха сребро в Испания

Второ сребро за България от Световното първенство по скокове на батут

Никол Филипова и Елена Михайлова донесоха втори медал за България от Световното първенство по скокове на батут за младежи и девойки в Памплона (Испания). При 12-годишните сребърната медалистка в индивидуалната надпревара Никол Филипова и четвъртата Елена Михайлова заеха второ място в синхронните скокове с 44.120 точки. На четвърто място се..

публикувано на 16.11.25 в 19:24
Марко Бедзеки (в средата) спечели във Валенсия

Марко Бедзеки спечели финалното състезание в Moто GP

Марко Бедзеки води от самото начало до финала и спечели състезанието за Голямата награда на Валенсия в 22-ия и последен кръг от шампионата по мотоциклетизъм в клас Мото GP. 27-годишният италианец за първи път осигури втора поредна победа за отбора на Априля. Миналата седмица Бедзеки спечели убедително Гран при на Португалия, а сега повтори..

публикувано на 16.11.25 в 18:49
Александър Везенков

Везенков поведе Олимпиакос към седми пореден успех

Тимът на Олимпиакос срази Промитеас в Патра с 88:64 точки в двубой от 7-ия кръг на гръцкото първенство по баскетбол. Грандът от Пирея продължава да бъде единственият отбор в лигата без поражение от началото на сезона. Звездата на Олимпиакос Александър Везенков направи силен мач, като вкара 18 точки за 20 минути игра. Той добави 6 борби..

публикувано на 16.11.25 в 18:45
Ирландия победи като гост Унгария

Португалия се класира за Мондиал 2026, Ирландия ще играе бараж

Отборът на Португалия разгроми Армения у дома с 9:1 и се класира за финалите на световното първенство по футбол. В другия другия мач от тази 6-та група Република Ирландия спечели драматично с 3:2 като гост срещу Унгария и ще играе бараж за класиране на Мондиал 2026 в Северна Америка. В отсъствието на наказания Кристиано Роналдо хеттрик за..

публикувано на 16.11.25 в 18:43
Балкан победи Черно море в Ботевград

Балкан победи Черно море и поведе в класирането

Отборът на Балкан се наложи над варненския Черно море с 85:72 точки като домакин в „Арена Ботевград“, в среща от 7-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже. Четвъртата поредна и общо шеста победа на ботевградчани ги изкачи на първо място във временното класиране, изпреварвайки досегашния лидер Рилски спортист. Черно море е трети с..

публикувано на 16.11.25 в 15:38
Алберт Попов

Алберт Попов остана 23-ти в Леви

Алберт Попов се класира на 23-то място в първия слалом при мъжете от новия сезон в Световната купа по ски алпийски дисциплини в Леви (Финландия), а Лукас Пинейро Бротен спечели състезанието с резултат 1:50.72 минути (54.13 и 56.59), постигайки първа победа за Бразилия в Световната купа. Попов, който беше 22-ри след първия манш, се нареди 23-ти с..

публикувано на 16.11.25 в 15:34