Кои са най-подходящите места за посещение в началото на годината? Препоръки ни дава пътуващия инфлуенсър Дора Симеонова:
"Първите ми посещения бяха в приказни зимни места в нашата страна, в къщи за гости. Вече бяхме на Боровец и Пампорово. Миналата година най-вълнуващото ми посещение беше в Тайланд, на остров Пукет, което за две седмици ни струваше около 10 хиляди лева.
Храната на остров Пукет беше чудесна, дори по пазарите им, чисто е, не сме имали проблеми със стомаха.
Иначе аз планирам и проучвам много детайлно за своите пътувания, ставам експерт, планирам всеки ден, още преди да сме отишли, планирам внимателно и бюджета, допълни Симеонова.
"По-бюджетните пътувания като доброто съотношение цена-качество бих препоръчала Египет. Но там не е разумно да се ходи сам, по-добре е да е в група. Също и е добре да бъде в съчетание - Хургада - Кайро. За да видите и Червено море, и музеите в Кайро, с посещение на пирамидите в Газа и Сфинкса, допълни още Симеонова.
За Египет е добре да се отиде напролет или есен, заради високите температури, допълни пътешественичката. По думите ѝ Дубай не е сред предпочитаните ѝ дестинации, защото предпочита да вижда повече природа и забележителности.
"Друго мое любимо място е Рим - вечният град с хубавата си храна. За 2025 година съм си набелязала да отидем за 20 дни в Тайланд - Банкок и във Виетнам, на остров Фу Куок, разкри още за БНР Симеонова.
Още по темата в звуковия файл.
В Израел не рядко има докторанти на по 21 години. Започнали са да учат бакалавърска степен в университетите на 14 години, магистърска - на 17-18. Те са възпитаници на т.н. „вундеркиндски класове“ към природо - математическите факултети на израелските университети. Специална комисия издирва таланти в началните класове из цялата страна...
На 16 септември от 17.00 часа в централната сграда на БАН, в зала "Проф. Марин Дринов" ще бъде представена монографията "Гвардейският оркестър на България: началото". Автор е д.н. Галя Грозданова - Радева. Съорганизатор е Научен архив на Българската академия на науките. "Военните духови оркестри са първопроходци и градители на модерния облик..
32-рото издание на Българския фестивал на сливата ще се проведе от 19 до 22 септември в град Троян и село Орешак. Фестивалът, който събира хиляди гости и жители, ще предложи богата програма, посветена на местната култура, занаяти, сливови продукти и музика. Музикална програма : 19 септември: Фестивалът ще бъде открит от Николина Чакърдъкова и..
"Много хора предполагам не знаят, че България до 1999 година не е отпечатвала сама банкнотите си, което не говори добре за репутацията на една държава , но така или иначе до 1944 година са печатани банкнотите в Мюнхен, в Германия, а след 1945 година започва печатането на нов вид банкноти в Москва и след 1990 година отново в печатницата в Мюнхен се..
“История на българите в кратце" е новата книга на акад. Георги Марков . "Написах тази кратка история преди години, но в един малък вариант, когато спряха учебниците". Това разказа пред БНР историкът: " През 1992 година казаха - "Стига с тези марксистки учебници! Дайте нови учебници!" и аз тогава го написах като учебно помагало , но сега..
"Ако родител използва отпуск по болест, за да се погрижи за раболялото си дете, той не дължи потребителска такса на личния си лекар за издаването на болничния лист ". Това обясни в интервю за "Хоризонт" Ирина Цалова , главен експерт в Дирекция "Методология" на медицинските и денталните услуги ва Националната здравноосигурителна каса: "Всяка..
Модулираната ставка в животновъдството отново е в дневния ред на бранша и депутатите . "Има едно фундаментално разминаване с политиката на България като член на Европейския съюз, защото България все пак следва и общата селскостопанска политика на Европейския съюз, която и за предходните програмни периоди, а и за следващия програмен период се..
" Този свят е потенциално мирен. Няма безнадеждна идейна агресия и ние свикваме на това ново общество, то си има своите конфликти. То е много..
“История на българите в кратце" е новата книга на акад. Георги Марков . "Написах тази кратка история преди години, но в един малък вариант, когато..
"Много хора предполагам не знаят, че България до 1999 година не е отпечатвала сама банкнотите си, което не говори добре за репутацията на една държава ,..