Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутатът от ГЕРБ предлага бензиностанциите да записват коя кола колко гориво зарежда, за да няма измами с данъци

Делян Добрев: Асен Василев хипнотизира всички, не го гледам в очите!

"По-голямата част от ГЕРБ също бяха хипнотизирани. Аз не го гледам в очите и само това ме спасява"

Снимка: БГНЕС

"18 милиарда лева е дупката в бюджета, а 3% не били проблем за България. 18 милиарда не са 3%, а 9%. 9% от БВП означава, че държавата има огромни проблеми с публичните финанси. Гърция фалира с 9% бюджетен дефицит".

Това коментира пред бТВ Делян Добрев, председател на Комисията по бюджет и финанси в Народното събрание и депутат от ГЕРБ.

По думите му в повечето от годините на управление на ГЕРБ инфлацията е била по-ниска от критерия за влизане в еврозоната. Според него обаче не сме били готови поради други причини. Имахме години, в които трудно се справяхме с дефицита, напомни той.

"Защо изостанахме през последните три години е въпрос, който трябва да зададете към десните партии в парламента, защото те гласуваха проинфлационните бюджети на "Продължаваме промяната". Десните партии гласуваха крайно левите бюджети на ПП в последните три години", каза Добрев. И продължи коментара си:

"ГЕРБ гласува "за" последния бюджет на Асен Василев, защото държавата трябваше да има правителство, а ние участвахме в него. Ние като партия подкрепяхме Василев като финансов министър. Сега се оказва, че това е било една огромна грешка, но колегите го осъзнаха впоследствие".

"Когато разговаряте с Асен Василев, той изглежда много уверен в това, което казва. Той ви гледа в очите, не мига – моята теза е, че хипнотизира всички. Защо десните му гласуваха всичките проинфлационни бюджети в парламента, ако не са били хипнотизирани? По-голямата част от ГЕРБ също бяха хипнотизирани. Аз не го гледам в очите и само това ме спасява", каза Делян Добрев.  

Председателят на бюджетната комисия предложи в бензиностанциите да записват номера на автомобилите, които зареждат гориво, върху всяка касова бележка. Според него това е начин за борба със сивата икономика.

Той обясни, че в много бензиностанции пазят касови бележки за заредено гориво, които хората не са си взели. По-късно по тях се издават фактури за фирми, които не са зареждали наистина гориво.

Според него от предложената мярка за записване на номерата на автомобилите върху касовите бележки се очаква ефект от около 250 млн. лв.


По публикацията работи: Анастасия Крушева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

В четвъртък ще бъде пуснато движението по пътя Мездра – Ботевград

В четвъртък ще бъде пуснато движението по пътя Мездра – Ботевград, който се ремонтира от години. В това увери регионалният министър Иван Иванов.  По думите му на 18 юли ще бъде изцяло възстановено и движението през тунелите "Правешки ханове" и "Топли дол" на магистрала "Хемус", а до края на този месец ще приключат и ремонтите по виадуктите по..

публикувано на 01.07.25 в 15:52
Административният ръководител на Окръжна прокуратура - София Наталия Николова.

Прокурор Николова: Не посочвайте никакви лични данни на хора, които не са проверени

Българи и украинци с българско гражданство са замесени в разбитата световна мрежа за пране на пари и данъчни престъпления. Прокуратурата и ГДБОП разбиха международен канал за пране на пари и данъчни измами Окръжният прокурор на София Наталия Николова обясни, че чрез банкови сметки на новоучредени търговски дружества на имената на малоимотни лица..

публикувано на 01.07.25 в 15:51

Намаляват нарушенията в горите в централната част на Северна България

Намаляват нарушенията в горите в Централна Северна България, съобщиха от Северноцентралното държавно предприятие – Габрово. За юни горските инспектори са направили над хиляда и сто проверки. През юни горските служители са направили 1113 проверки в държавните гори в областите Габрово, Велико Търново, Русе, Силистра и Разград. Близо 40 на сто..

публикувано на 01.07.25 в 15:29
Украински военни, 15 февруари 2024 г.

Украински дронове са нанесли удари срещу военен завод в руския град Ижевск

От украинска страна се съобщава, че са били атакувани производствени мощности и складове, като е избухнал пожар. Заводът се намира в Република Удмуртия на повече от 1300 километра от Украйна. В него се произвеждат зенитно-ракетни комплекси "Тор" и "Оса", както и ударни безпилотни апарати "Харпия". При атаката са загинали трима души, а 35 са..

публикувано на 01.07.25 в 15:08

УМБАЛ "Д-р Г. Странски" с успех в развитието на роботизираната онкохирургия

Клиниката по онкологична хирургия към Университетската многопрофилна болница за активно лечение "Д-р Георги Странски"-Плевен постигна исторически успех, като извърши първата у нас робот-асистирана операция със системата Da Vinci X на пациентка с карцином на млечната жлеза. Това събитие бележи важен етап в развитието на роботизираната..

публикувано на 01.07.25 в 14:56

БАБХ разпореди проверки на всички ферми за кокошки носачки с клетъчно отглеждане

Българската агенция за безопасност на храните ( БАБХ ) е разпоредила извънредни проверки във всички промишлени обекти за клетъчно отглеждане на кокошки носачки. Решението на агенцията идва, след като международно разследване показа кадри с лоша хигиена и нехуманни условия на живот на птиците в габровското село Крамолин.  Агенцията по храните..

публикувано на 01.07.25 в 14:54

Еврокомисарят по търговията отива във Вашингтон за преговори

Еврокомисарят по търговията Марош Шефчович, който е на визита в Турция, утре ще отлети към Вашингтон, съобщи говорителят на Комисията Тома Рение.  В САЩ той ще проведе срещи с представители по въпросите на търговията, след което ще направи изявления в социалните мрежи. Американският президент Доналд Тръмп даде срок на ЕС до 9-и юли,..

публикувано на 01.07.25 в 14:46