Преди да се изпълни проекта за водопреносната мрежа в девинското село Брезе, не може да се изпълняват проекти, свързани с уличната мрежа. Това заяви кметът на община Девин Здравко Иванов. Общинското ръководство е подготвило проекти за подмяна на водопровода, за общинския път, който свързва селото с републиканската пътна мрежа, за довеждащия водопровод и се търсят възможности за финансиране, обясни той.
"За Брезе сме включени в приложение №3 към Закона за държавния бюджет, но нямаме подписано споразумение, което се надяваме да подпишем сега с настоящото правителство, да изберем изпълнител и да започнем да решаваме проблемите един по един. Но категорично преди да подменим водопровода, няма как да оправим уличната мрежа.
Все още нямаме остойностяване, но водопровода е за малко над три милиона лева, който следва да бъде подменен, за пътищата има количествени сметки, но не са остойностявани. Моите искрени съболезнования към близките на починалия, има компетентни органи, които ще се произнесат каква е причината, но със сигурност там е затруднен достъпа и в тази връзка миналата година в бюджета предвидихме средства за тази улица, проведохме обществена поръчка. Предстои провеждане на текущ ремонт, но не го позволяват метеорологичните условия".
Припомняме ви, че вчера 64-годишен жител на девинското село Брезе почина, след като бе носен с носилка по черен път до линейката. А през миналата година жителите на селото организираха няколко пъти протести за ремонт и асфалтиране на пътя.
Германия ще подкрепи Украйна с още три милиарда евро. Финансовият министър Йорг Кукис също така ще одобри над 8 милиарда допълнителна помощ за периода от 2026 до 2029 година. Германското правителство има намерение да отпусне допълнителна военна помощ за Украйна в размер на около три милиарда евро. За това информира министърът на финансите на..
Нови протести бяха организирани в Съединените щати срещу "Тесла", като на някои места се стигна и до прояви на вандализъм срещу превозни средства и представителни магазини на компанията Призивите за протести и бойкот на компанията производител на електромобили се засилиха в цялата страна, има и съобщения за вандализъм срещу автомобили и..
Утре е Международният ден на франкофонията. За 32-ра година България е част от франкофонското семейство, отбеляза пред БНР Аксения Бонева от МВнР – домакин на празника на франкофонията, който се организира утре в Археологическия музей. "Тази година се празнуват 55 години, откакто се отбелязва 20 март - Международният ден на франкофонията, във..
В Народното събрание започна обсъждането на второ четене на бюджета на държавното обществено осигуряване. Той предвижда пенсиите да бъдат увеличени от 1 юли 8,6 процента по тнар. швейцарско правила, а максималния осигурителен праг да бъде увеличен от 1 април на 4 130 лева. Работата по текстовете често се прекъсва от процедурни предложения,..
Полицията в Свищов разследва взломна кражба на пари от каса в пощенската станция в село Морaва. Кражбата е станала през нощта, когато в пощенската станция в село Морава е проникнато чрез разбиване на прозорец, а след това са взломени вратите на две-три стаи, докато се стигне до помещението, където е била монтирана металната каса. В..
От "Продължаваме промяната" обявиха, че има корупционна схема в обявената вчера обществена поръчка от Агенция "Пътна инфраструктура" за изграждане на участък от бъдеща магистрала между град Бяла и Велико Търново. Съмненията бяха изказани от според съпредседателят на ПП Кирил Петков и от депутата Андрей Цеков. Според тях отсечка от 60 километра е..
Рязко застудяване обхвана Гърция, като на някои места дори имаше снеговалежи. Няколко пристанища са затворени поради силни бури. Сняг през март е необичайно явление в Гърция. На много места в страната температурите спаднаха с около 20 градуса. Тази нощ сняг валя на Халкидики и около Солун. Има заледени пътища, предупреждават от полицията и..
В България имаме лѝстова демокрация! Ако си близък на лидера - попадаш в листите на партията за изборите. Това мнение изказа пред БНР ПР експертът..
Това в Кочани беше убийство и трагедия. Както ни учеха през социализма, всички са виновни и това е точно. Виновни сме цялото общество. Но виновни са..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..