БСП - Обединена левица започва поредица от срещи с парламентарно представените партии за подкрепа на законопроекта за пределна надценка от 10 на сто на основните хранителни продукти, обяви министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.
"Не може някой да произвежда продукт, който да струва една единица и на пазара това да отива на десет единици. Вижте, нашите цени в магазините вече са по-високи, отколкото в Австрия, където заплатите са по-високи, отколкото в България.
Е, какво е това безобразие и какви са тези надценки, на които сме свидетели - така, че - категорични сме от "БСП - Обединена левица", че трябва да има такъв законопроект, такова решение на Народното събрание, с което да бъдат ограничени надценките - искам много внимателно да го подчертая, а не намеса в свободния начин на икономиката и на търговията", посочи Гуцанов.
Гражданска инициатива "Системата ни убива", Федерация на потребителите и Обединени пенсионерски съюзи излязоха с обръщение към българските граждани за бойкот на търговските вериги и хранителните магазини на 13 февруари, сряда.
Днес представители на тези формации свикват среща с журналисти, за да пояснят инициативата си.
"Най-новото споделено пространство за четене, срещи и събития във филиала на Столичната библиотека е Студентски град , каза за "Закуска на тревата" Здравка Шейретова, завеждащ филиалите на Столичната библиотека . Най-младежкият филиал на Столична библиотека в район Студентски отбелязва 10 години от създаването си с откриване на ново споделено..
Първата в България Специализирана болница за активно лечение на белодробни болести е в Троян . Днес лечебното заведение празнува своя 120-годишен юбилей . За първата в страната ни белодробна болница разказва управителя й д-р Цветомила Дудевска, която вече 26 години ръководи успешно болницата , в която се лекуват пациенти от цялата..
Еманюел Макрон оказва натиск върху Киър Стармър да признае Палестина за държава, пише "Дейли телеграф". Френският президент ще бъде във Великобритания на тридневно държавно посещение следващата седмица, което ще включва обръщение към двете камари на парламента. Централното политическо събитие от посещението се очаква да бъде споразумение за връщане..
Най-малко 13 души са загинали при наводнения в американския щат Тексас, предизвикани от проливни дъждове. Бедствието засегна окръг Кер в южната част на щата. Според губернатора на Тексас сред жертвите има както възрастни, така и деца. Някои от телата са открити в автомобили, отнесени от придошлите води. Властите допълниха, че има и хора в..
Американският президент Доналд Тръмп подписа знаковия за управлението му законопроект за бюджета на САЩ. Утвърждаването на нормативния акт беше кулминацията на церемония, организирана в Белия дом по случай националния празник на страната 4-ти юли или Деня на независимостта. Тя включваше и прелитане на бомбардировачи Б-2 като тези, използвани..
Палестинското движение "Хамас" съобщи, че е готово веднага да започне преговори за реализиране на най-новото предложение за прекратяване на огъня в ивицата Газа. Отговорът е предаден на посредниците за уреждането на конфликта в Газа - Египет, Катар и САЩ. "Хамас" посочи, че решението е взето след вътрешни разговори и консултации с другите палестински..
Министерството на земеделието започва прием на заявления за финансово подпомагане за залесяване. Бюджетът е близо 12 млн.евро и за финансиране могат да кандидатстват собственици на земи и гори, местни поделения на вероизповеданията, общини и държавни предприятия. Финансиране ще се предоставя за подготовка на почвата за залесяване, закупуване..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..
Никога няма да затворя очи за лъжата , сподели пред БНР актьорът Павел Поппандов. Лицемерието е навсякъде , каза той и не скри, че такова има и в..