Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Борис Бонев: Ремонтът на улица "Опълченска" в София ще продължи

Борис Бонев
Снимка: БТА

Ремонтът на улица "Опълченска" ще продължи, категоричен е председателят на групата на "Демократична България - Продължаваме промяната - Спаси София" Борис Бонев.

Проблеми с качеството на настилката са установени в средата на януари и те ще бъдат отстранени за сметка на строителя.

По думите на Бонев действията на държавата са умишлени, провокирани от ГЕРБ, с цел да бъде саботирана работата на Столичната община.

"Няма как да не продължи ремонта на улица "Опълченска", защото няма как основен рингов булевард на София и трамвайно движение по "Пиротска" да останат блокирани.

След като още на 10 януари с протокол е установено, че има некачествено изпълнение и както стана ясно са връщани по три пъти дори, за да си оправят бакиите, не мисля, че това се третира като покриване на фирми.

Нашето мнение от самото начало по-конкретно към някои от изпълнителите на обектите в София е с по-високо внимание да кажем трябва да се гледа и фирмата-изпълнител на ремонта на "Опълченска" една от тези фирми, които доказано строят некачествено в София.

Със сигурност Столичната община трябва да положи повече усилия за контрола, защото ето казвам ви и тротоарите на "Опълченска" са наредени криво и затова сме сигнализирали и те трябва да бъдат преправени", коментира той.

Вчера до медиите беше изпратено съобщение от Министерството на регионалното развитие и благоустройството, в което се посочва, че заради некачествени материали, които се използват, ДНСК ще спре ремонта на улица "Опълченска".

От Столичната община пък обявиха, че са научили от медиите и при тях не е пристигнала документация за спирането на ремонта на улицата. 

По публикацията работи: Ерол Емилов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Милена Ангелова, АИКБ: До 700 000 лв. ще са загубите на работодателите за почивните два дни

До 700 000 лв. ще достигнат загубите на бизнеса заради двата почивни дни – 31 декември и 2 януари 2026 г. защото трябва да плащат извънреден труд. Това каза в интервю пред БНР Милена Ангелова,  главен секретар на АИКБ. "Бизнесът не е доволен, че ще плати извънреден труд, особено за предприятия с непрекъсваем процес на работа. За някои..

публикувано на 20.11.25 в 14:37

Статистиците от Пловдив поискаха увеличение на заплатите

"Статистиката не е чиновничество, тя е науката, която движи развитието. Заслужаваме уважение и достойни заплати". Плакат с този текст издигнаха протестиращите и настояха възнагражденията им да бъдат по-високи през 2026 година с 15-20%. "Всеки подценява информацията, която произвеждаме, а с нея се взимат много важни решения от правителствата...

публикувано на 20.11.25 в 14:35
Д-р Снежина Лазова, пулмолог

Пулмолог: Сахарските бури пренасят и различни вируси и бактерии

Най-уязвими при високо запрашаване на въздуха са малките деца, възрастните хора , хората с хронични белодробни или сърдечносъдови заболявания, бременните жени. Това каза пред БНР д-р Снежина Лазова, пулмолог, във връзка с очаквания облак от прах от Сахара над България, за който предупредиха синоптиците от НИМХ . "Явленията с прахови частици, които..

публикувано на 20.11.25 в 14:17

Депутатите обсъждат бюджета на НЗОК

НС започна да обсъжда на първо четене проектобюджета на Здравната каса за догодина. Предвидено е той да бъде увеличен и да възлезе на 5,5 милиарда евро.  Министърът на здравеопазването Силви Кирилов акцентира върху допълнителните средства за повишаването на заплатите на медицинския персонал:  "Нов момент в проекта за бюджет на НЗОК за 2026 година са..

публикувано на 20.11.25 в 14:12

Статистиците в Ямбол протестираха с искане за по-високи заплати

Служителите на статистическия отдел за изследвания в Ямбол се включиха в националния протест, организиран от Синдиката на административните служители "Подкрепа". Основното им искане е за 20 процентно увеличение на заплатите. 14 са служителите в отдела, който е на подчинение на статистическото бюро в Бургас. В обедната си почивка между 12,30 и..

публикувано на 20.11.25 в 14:06

НСИ - Русе също на протест срещу ръст на заплатите с 5%

Служители от Териториалното статистическо бюро в Русе излязоха на протест в обедната си почивка, недоволни от предвиденото 5% увеличение на възнагражденията им през следващата година. Владислав Кръстев, старши експерт в статистическото бюро в града, обобщи:  "За нашата работа е необходимо висше образование, минимум бакалавър, икономическо..

публикувано на 20.11.25 в 13:57

Община Плевен ще проведе търг за предоставяне на пет коледни къщички по време на празниците

Община Плевен ще проведе втори публичен търг за предоставяне на пет коледни къщички по време на празниците в града. След първата процедура, договори са подписани за 19 къщички в Коледното градче, което отваря врати на 1 декември. Вторият търг ще се проведе на 21 ноември, петък от 13.00 ч. в Актовата зала на Община Плевен. Търгът е за къщички..

публикувано на 20.11.25 в 13:36