Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Манол Генов за Гуцанов: Не е редно да участва в прояви, организирани от руското посолство

Борислав Гуцанов (най-вдясно) по време на конференцията
Снимка: БГНЕС

Министърът на околната среда и водите Манол Генов, който е от квотата на "БСП-Обединена левица", заяви, че не е редно колегата му социален министър Борислав Гуцанов да участва в прояви, организирани от посолството на Русия у нас. 

Коментарът е по повод снимка в медии от конференция, за която се твърди, че е организирана от руското посолство и на нея се виждат Борислав Гуцанов, Кристиян Вигенин и бившият премиер Симеон Сакскобургготски. 

Според Манол Генов Борислав Гуцанов дължи обяснение на партията:

"Не е редно, според мен, защото Русия е неприятелска държава, все пак. Той, ако има някакви лични сантименти и не е бил в качеството си на министър, това си е негово решение. Аз мисля, че обяснение трябва да му бъде поискано, като от партията, разбира се, трябва много внимателно да се прецизира къде се участва и къде не".

Случаят беше коментиран и от вицепремиера Атанас Зафиров, който заедно с Борислав Гуцанов е сред претендентите за лидерския пост на БСП:

"Бил е на научна конференция като гост, доколкото разбирам, посланикът е присъствал на тая конференция, но нито е в руското посолство, нито е тенденциозно направено".

Във "Фейсбук" страницата на руското посолство има подробна информация и други снимки от вчерашния форум. От тях се вижда, че е участвал и друг претендент за лидерския пост в БСП - Калоян Паргов. Събитието е обявено като Международна научна конференция "Преход от еднополюсен към многополюсен свят. Европа - Балканите - България", посветена на 80-годишнината от Ялтенската конференция и 95-годишнината от рождението на руския държавник и дипломат Евгений Примаков. 

По публикацията работи: Георги Даскалов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Специоперация на АМ "Струма"

Специализирана полицейска операция на принципа широкообхватен контрол се състоя днес на автомагистрала "Струма" при отбивката след тунел Блатино, в посока София. Акцията днес е във времето между 13:00 и 20:00 часа. "Освен полицейските автомобили в операцията участват и небрандирани, които изпълняват контрол по автомагистралата. Те се включват и..

публикувано на 06.07.25 в 17:00
Снимката е илюстративна, архив.

Кораб е атакуван в Червено море от няколко край в близост до йеменския град Ходейда

Британската служба за морски търговски превози (UKMTO) съобщи, че днес кораб е бил атакуван в Червено море от няколко малки плавателни съда, които са открили огън със стрелково оръжие и гранати, предадоха Ройтерс и Асошиейтед прес. Според информацията на британската служба, нападението е станало на 51 морски мили (95 км) от град Ходейда, Йемен...

публикувано на 06.07.25 в 16:55
Изглед на разрушени сгради след въздушен удар от израелските сили в северната част на ивицата Газа, както се вижда от Сдерот, Израел, 10 декември 2023 г.

Израел позволява на международни организации да разпределят помощи в Ивицата Газа

Израелският кабинет по сигурността одобри план, който ще позволи на международните организации да разпределят допълнителна помощ в северната част на ивицата Газа, съобщи днес вестник "Таймс ъф Израел", цитиран от ДПА и БТА. Говорител на правителството, както и представители на въоръжените сили, отказаха да коментират съобщението. Крайнодесният..

публикувано на 06.07.25 в 16:55
Снимката е илюстративна, архив.

Лъв, избягал от зоопарк край Анталия, е застрелян, след като е ранил местен жител

Лъв е избягал тази нощ от зоопарк  в Манавгат,  в района на турския курорт Анталия.  Хищникът е ранил сериозно местен жител, който е бил на полето близо до зоопарка. Пострадалият е настанен в болница.  След издирване, при което е използван дрон, ловци са открили и застреляли лъва,    съобщи турският информационен портал Майнет (Mynet), цитиран..

публикувано на 06.07.25 в 16:15

Забраниха къпането по язовири и водоеми в Бобовдолско

Кметът на Бобов дол Елза Величкова издаде заповед за забрана къпането и за използването на неохраняеми водни обекти на територията на общината за гребане, за водни спортове и ползването на съдове и съоръжения с развлекателна цел В общината има над 10 водоема - язовири, микроязовири, водоеми. Кметовете и кметските наместници в селата са задължени..

публикувано на 06.07.25 в 16:02

Прокуратура повдигна обвинения на тримата младежи, нападали минувачи в София

Софийската районна прокуратура (СРП) привлече към наказателна отговорност трима младежи – на 15, 16 и 18 г., за извършени хулигански действия в София, съобщиха от държавното обвинение. На 4 юли, около 3:40 ч. на площад "Славейков" в столицата, обвиняемите Т.А., Б.И. и Дж.Н. извършили непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и..

публикувано на 06.07.25 в 15:39

Полагат шумна маркировка при разклонението на Е-79 за Бобов дол

Шумна маркировка се полага при отклонението от главен път Е-79  за Бобов дол през Дяково.  Кръстовището е доста натоварено от и към АМ " Струма" за миньорския град. Там се кара и с висока скорост, а има и няколко къщи. Затова е преценено да са положи шумна маркировка, поясняват пътни специалисти Такава маркировка е положена преди..

публикувано на 06.07.25 в 15:17