Необходима е нова стратегия за туризма. Това обясни пред БНР Николина Ангелкова, бивш министър на туризма.
"Тя трябва да бъде разработена не само от министерството, но и с участието на бранша, на общините и на НПО-та.
Да се възползваме максимално от дигитализацията, от изкуствения интелект. Това е свързано с една много по-добра реклама на България на пазарите, които ни интересуват. Трябва да рекламираме там, където имаме свързаност. Необходимо е създаване на повече директни полети от България към пазарите, които ни интересуват – не само на територията на ЕС.
Има какво още да се направи, за да може да се надгради това, което постигнахме със създаването на самостоятелно Министерство на туризма през 2014 година. Туризмът е хоризонтална политика и всяка една стъпка, която министърът прави, трябва да бъде подкрепена от другите министри. Преди Covid той беше около 12 % от БВП на страната и осигураваше над 300 хиляди работни места-пряко и непряко. Той е лицето на България навън".
Съдът в Сърбия е освободил от ареста намиращия се в процедура по екстрадиция Никола Николов - Паскал. Това каза за БНР българската му адвокатка Галя Гълъбова. Заедно с бившата шефка на Митниците Петя Банкова, бившия главен секретар на МВР Живко Коцев и бизнесмените Стефан и Марин Димитрови той е обвинен за участие в организирана престъпна група и контрабанда.
Николина Ангелкова обясни как е попаднала в общи селфита с Живко Коцев.
"Публична личност съм и вероятно това лице се опитва да спекулира с моето име. Неприятно ми е, че познанството с един човек, който съм виждала изключително малко, води до такива последици. Аз самата бях шокирана, когато това се случи".
Тя разказа в предаването "РадиоТочка", че се е запознала с Коцев на публично събитие.
"Никога не съм очаквала, че човек, който към онзи момент е заемал такава висока държавна позиция, може по някакъв начин да бъде замесен с такива хора".
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл.
Здравната каса ще заплаща по-скъпо дейности, извършвани от личните лекари, а цените на клиничните пътеки в болниците ще останат без промяна. Това е заложено в проекта на анекс към Националния рамков договор, който ще бъде обсъден днес на националния събор на Лекарския съюз. В документа е предвидено увеличение на сумите, която личните лекари получават..
Израел обяви началото на голяма нова офанзива в Ивицата Газа, след като по-рано съобщи, че въздушни удари са убили над 100 души в палестинската територия, предаде "Гардиън". Според еврейската армия това е нов опит да бъде принудена групировката "Хамас" да освободи заложници. Катар определи текущите преговори между Израел и "Хамас" като "най-лошите..
В интервю за вестник "Таймс" британският премиер Киър Стармър заяви, споразумението му за "рестартиране" на Брекзит ще подобри положението на хората, тъй като ще проправи пътя за млади европейци да живеят и да работят във Великобритания. Киър Стармър уточни, че реципрочна схема за "младежка мобилност", чрез която младите хора могат да пребивават в..
Посланикът на Република Северна Македония в България Агнеза Руси Поповска е извикана в Министерството на външните работи (МВнР), за да ѝ бъде връчена протестна нота, в която българска страна изрязва сериозно безпокойство и загриженост от поредни случаи на поругаване на български национални символи в съседната държава. От министерството..
Френският президент Еманюел Макрон заяви в петък, че европейските съюзници подготвят нов пакет от санкции срещу Русия "в координация със Съединените щати", предаде Ройтерс. Говорейки от Тирана, където се провежда среща на върха на Европейската политическа общност, Макрон разкри, че президентът на САЩ Доналд Тръмп възнамерява да "проведе..
На 31 май ще се проведе национален протест срещу въвеждане на еврото с искане за оставка на правителството. Това обявиха организаторите на публичната дискусия на тема "Как да спасим лева", която се проведе в зала 1 на НДК. Зад организацията застават Граждански щаб в състав Страхил Ангелов, Петър Волгин, Недялко Недялков, Виктор Папазов и доц...
Не може с аргумент за конституционна недопустимост да се нарушава конституционно право. Така вицепрезидентът Илияна Йотова коментира едноличното решение на председателя на НС да отхвърли разглеждането на предложението на президента за допитване до народа, дали България да въведе еврото през 2026 година. Йотова беше гост на..
Включването на строителните материали в списъка на стоките с висок фискален риск предизвиква хаос в сектора . Беше много кратък срокът да се..
Заместник-директорът на ГДБОП старши комисар Боян Раев заяви пред БНР, че задържаните във Враца и околни села четирима млади мъже са набирали..
15 май е празникът на Плевен. Изборът на датата е свързан с Пролетния плевенски панаир, който според историците през 30-те години на 20-ти век е..