Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Балабанов, ИТН: Единствената цел на управлението е да внесе стабилност в държавата

Станислав Балабанов от ИТН дава брифинг за медиите в кулоарите на НС- 27 февруари 2025 г.
Снимка: БГНЕС

Единствената цел на управлението е да внесе стабилност в държавата. Това заяви зам.-председателят на ПГ на ИТН Станислав Балабанов в кулоарите на парламента. Той допусна, че няма да се стигне до преразпределяне на мандатите и до влизане на нова партия в НС:
"Първо, не мога да бъда категоричен с бройката на мнозинството към този момент, защото дори и ако влизахме в хипотезата за участие на нова политическа формация в Народното събрание, мнозинството нямаше как да падне под 121, по-скоро щеше да бъде точно 121.

А затова изключваме в момента всякакви разсъждения по отношение на хипотези, търпеливо ще изчакаме резултатите. В крайна сметка, вижте, мнозинството в момента е сбор от партии с коренно различни идеологии, но с една единствена цел - да внесе нормализация сред българското общество и на първо място - да приемем и да реализираме бюджета на държавата, който и вие, и ние, и всеки един нормален български гражданин чака". 
Определението на КС е резултат и от искането на ИТН за частично касиране на вота, напомни Балабанов. Той не вижда трус във властта:

"Не виждам такива трусове в момента, виждам обединение по темата бюджет на държава като най-важната цел към този момент". 
Балабанов призова споровете в управленското мнозинство да не се водят през медиите и се обърна към ДПС-ДПС:

"Да не забравяме да кажем, че те са подкрепяща партия конкретното мнозинство, което е създало това правителство. Така че от тук нататък най-важната цел, доколкото се запознахме и със становището и на тях тази сутрин, е бюджетът на държавата.

Така че всички тези назначения и прочие ще останат за след бюджета, защото това е важното и хубавото - аз го повтарям пред вас много пъти, на това управление, че за първи път това управление мисли за приоритетите, законопроектите и бюджета на държавата, а не се е събрало да урежда партийните си назначения". 
По публикацията работи: Мария Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Държавен фонд

Фермери получиха 158 млн. лева допълнително подпомагане за Кампания 2024

Държавен фонд "Земеделие" (ДФЗ) преведе над 158 млн. лв. (158 293 195 лв.) на 44 454 бенефициент по интервенцията "Допълнително преразпределително подпомагане на доходите за устойчивост" за Кампания 2024. Ставката по интервенцията е в размер на 224,97 лв./ха, определена със Заповед на министъра на земеделието и храните, публикувана на сайта на ДФЗ ...

публикувано на 31.03.25 в 22:17

Българската литература все повече се утвърждава на нивото на високата европейска литература

Българската литература все повече се утвърждава на нивото на високата европейска литература, но съществува рискът да остане на нивото на псевдолитературата. Това бяха част от основните послания на някои от най-превежданите съвременни български писатели, които днес участваха в дискусия на тема "Европейската литература - мост между културите" в "Деня на..

публикувано на 31.03.25 в 20:36
Богдана Панайотова и Георги Славов

Двамата кандидати за главен архитект на София отговаряха на въпроси на изборната комисия

Двамата финалисти в конкурса за главен архитект на София - Богдана Панайотова и Георги Славов, отговаряха днес на въпроси на изборната комисия. Двамата изложиха концепциите си за развитието на града и обясниха защо се кандидатират за поста. Георги Славов планира по-голям публичност на работата си и разрастване на София на север: "Искам да бъда главен..

публикувано на 31.03.25 в 20:22

Трима от четиримата изчезнали американски войници в Литва бяха намерени мъртви

Трима от четиримата войници от американската армия, които изчезнаха в Литва миналата седмица, когато автомобилът им потъна в торфено блато, бяха  открити мъртви, като издирването на последния продължава, заявиха американски и литовски служители в понеделник, цитирани от Ройтерс. По-рано през деня Литва съобщи, че спасителите са открили бронираната машина..

публикувано на 31.03.25 в 19:38

Над 76 хил. граждани са потърсили съдействие от иституцията на омбудсмана през 2024 г.

Над 76 200 граждани са потърсили помощ, съвет, защита или подкрепа от институцията на омбудсмана през 2024 г. Това става ясно от Годишния доклад на институцията, който бе внесен днес в Народното събрание. И през 2024 г. традиционно най-много остават сигналите и жалбите на гражданите по въпроси, свързани с нарушени потребителски права, като те са над 33%..

публикувано на 31.03.25 в 19:26

БНБ обяви понижение на основния лихвен процент през април до 2,39%

Основният лихвен процент (ОЛП) се понижава до 2,39 на сто, считано от 1 април 2025 година, обявиха от Българската народна банка. Това е поредният месец, в който БНБ намалява основния лихвен процент. През март той беше 2,59%, а през февруари - 2,82 на сто. За последно простата годишна лихва се повиши през септември 2024 г., когато добави 0,01 процентни..

публикувано на 31.03.25 в 19:25
Мохамед Халаф

Мохамед Халаф: Към мигранти без разрешен престой не трябва да има толерантност

Надали ще има успокояване на мигрантския поток, защото все още има икономически, социални и политически проблеми в Сирия . Повечето - 95% от тях, са икономически мигранти. От Газа никой не може да напуска. Има организирана група, която действа с властите в Египет и взимат по 5000 долара, който иска да напуска Газа, каза журналистът Мохамед..

публикувано на 31.03.25 в 18:39